Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak abban az esetben...

Mit csináljak abban az esetben, ha a kutyámat megtámad egy másik kutya sétáltatás közben? Engemet is megtámadhat a kutya?

Figyelt kérdés
Egy arany retriverem van,aki 4 hónapos. Szeretem sétáltatni,amit ő is nagyon élvez. Csak egy gondom van: félek,hogy ha egy kutya megtámadja az utcán sétáltatás közben.Ebben a helyzetben mit tehetek? És engem is megtámadhat a támadó kutya?
2010. jan. 2. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minket támadtak már meg séta közben, nálunk a kutyám volt a célpont... Valahogy nem ijedtem meg pedig két nagy kutya volt én közéjük meg a kutyám közé álltam meg kiabáltam rájuk... közben jól belegabalyodtam a pórázba mert a kutyám meg próbált volna menekülni ( ő is kölyök volt még)Szerencsére sikerült kiszabaulnunk és gyorsan ott hagytuk a kutyákat és szerencsére nem jöttek utánunk.

Azóta a kutyám nem szeret sétálni lakott területen...

2010. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban a kutyádat akarja megtámadni, nem Téged, de adott esetben, ha megpróbálsz közbeavatkozni, számolhatsz azzal, hogy Te is támadás áldozatává válsz. Az egyik rokonom már járt így, csak nem egy kutyával, hanem egy csapattal. A következő alkalomra beszerzett egy riasztópisztolyt, volt is alkalma használni az idegen kutyák elriasztására, igen hatásosnak bizonyult. Csak ne felejtsd el a rendőrségen bejelenteni, hogy neked van egy olyanod, mert ha nem teszed, problémád lehet belőle azt hiszem, járj utána picit, mik a lehetőségek, jobb félni, mint megijedni. Jobb megoldást nem nagyon tudok.
2010. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Első vagyok.

Egyébként vigyél magaddal egy spray-t (nem kell gázspray), a kutyák félnek a tőlük.

2010. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2010. jan. 2. 00:36
 5/10 anonim ***** válasza:
doberman nemhiszem hogy megijedne egy kis raid-tők... ha sétálni mentek vigyél kis kaját amit majd odaadsz az idegen kutyáknak míg elmentek, ők esznek, vagy csapkodd a pórázzal, rúgj bele... jobbat nem tudok
2010. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Múltkor vittem is kutyakaját. Mivel tél van a mi városunkban rengeteg kutya szabadon van,ennyi még sosem volt. És sokszor is kerültem olyan helyzetbe,hogy a kutyámhoz odajöttek a kobor kutyák. Ilyenkor nagyon megijed. Pedig szoktam ismeröseim kutyáival barátkoztatni,olyankor nem szokott félni,nagyon barátságosan viselkedik velük.
2010. jan. 2. 00:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
több oka is lehet annak, hogy a kiskutyád fél a kóborkutyáktól, de a barátaid kutyáitól nem. Ezek pedig a következők: érzi a kutya, hogy te feszült vagy, ha kóborkutya jön a közeletekbe. Másik, hogy azt érzi, hogy a kóbor kutyák, nem "barátkozási" céllal jönnek a közeletekbe, hanem mondjuk támadási céllal. Ugyanis a kutyák nagyon sokmindent éreznek egy másik állaton, pl.: hogy szuka vagy kan, hogy milyen idős (nyílván számolni nem tudnak, de be tudják határolni, hogy öreg kutya, vagy fiatal a másik) és hogy ellenséges állat vagy "barát". Érdemes lenne elolvasnod egy könyvet, aminek a témája a Kutya pszichológia, nagyon sokmindent lehet belőle megtudni.... Szóval bízz a kutyádban, mert ha fél ey kóbor kutyától, annak oka van, a kutya tudja. Hacsak nem miattad feszült, mert észleli, hogy te az vagy és ezért ő is az lesz. Szóval legyél higgadt. :)
2010. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szívlelem a kóbor kutyákat, de az az egyed, amelyik esetleg egy kölyök kutya épségét veszélyeztetné, annak hiperagresszívnek kell lennie. Ez nagyon, nagyon ritka kutyák között.
2010. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a lényeg az,hogy ne próbáld elhúzni a másik kutya elől, mert azt a támadó kutya "menekülésnek" fogja fel, ösztönei alapján "üzött vad" lesz számára, vagyis préda.Azzal csak jobban felhergeled,ha elmenekülsz a kutyáddal. Nekem is nemrég volt ilyen "élményem". Hangosakat trappoltam, mondtam neki hogy "nemmészhaza"?és felé mentem egy kicsit, hogy ő félen tőlem meg persze hangosan akár kiabálva kell megszólítani.Nekünk szerencsénk volt a kutyámmal, mert ez bejött.egyszer kétszer összekaptak, de az én kutyám kisebb volt.Megijedtem, de olvastam ezt a dolgot, hogy mit kell csinálni és bevált! Ne menekülj az a lényeg.
2010. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__552272-mivel-..


Olvasd el, sok hasznos válasz van benne, amit tudsz majd alkalmazni. 23:49, 15:46, 19:05 - én írtam.

2010. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!