Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Help, mit csináljak a lovammal?

Help, mit csináljak a lovammal?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan mondják, hogy úgy se lesz ebből semmi, meg hogy mehet a vágóba, meg szalámi meg ilyenek... ezt mindig túlzásnak tartottam de tényleg képtelenség a lovamon élvezetesen lovagolni. Sőt bárhogyan is...

Ő róla annyit kell tudni, hogy német telivér és kisbéri félvér keveréke, egy 13 kanca. Tenyésztésre alkalmatlan mert eddig 2x próbálkoztunk mind a kétszer vetélt, az orvos szerint hagyjuk ezt a projectet.

Lovaglásnál vannak igazán problémák. Egyszerűen ilyen hisztis lovat én még nem láttam. 2 éve van nálam, azóta semmit nem haladtunk előre pedig én már 10 éve lovagolok úgyhogy tudok lovagolni. Az oldalához nem lehet hozzáérni mert vagy kirohan a világból és mivel a szája is rohadt érzékeny szóval ha szárral próbálom megállítani akkor csak még gyorsabb tempóra kapcsol vagy kibakol és pofával a földön landolok. Többször tört már el az orrom. Oktatóm egy párszor felült rá, hogy megmutassa, hogy kell egy lóval bánni, de amikor összeszedte a szárakat és előreakarta lovagolni erélyesen a ló egyszerűen csak lerakta a földre. Ha valaki uralkodni akar rajta, annak tuti törik valamije. Ezért elég hülyén nézünk ki. Én óvatosan ülök rajta, hogy semmihez ne érjek hozzá, a ló szájával semmi kapcsolatom, és így ügetünk mert ha jobban odazárom a vádlim már beindul. Vágtázni nem igazán vágtázunk, mert az rodeó és nem vágta. Mint mondtam nem egyszerű felvenni...Oktatóm hiába kértem, hogy felüljön rá, ő azt mondta, erre a lóra többet fel nem ül. Sajnos nincs pénzünk valami hiper-szuper suttogó hívnunk aki helyrerakja a dolgot. Jó lovast nem hívunk mert oktatóm így is egy nagyon jó lovas és nincs is pénzünk hívni mást.

2 éve van nálam, és eddig úgy voltam vele minden nyáron, hogy csak tele van majd lemozogja magát. Február közepétől március végéig nem lehet rajta lovagolni. Csak futószárazni, de az csak abból áll, hogy vágtázik körbe körbe mint egy bolond és nem akar megállni sehogy se. És az egész nyarat végig szenvedjük.

Komolyan mondom, már nem tudom mit lehetne csinálni.

Kérlek titeket segítsetek.



2012. ápr. 16. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hm... Nekem az lenne az első dolgom, hogy hívnék egy állatorvost, hogy nézze meg, minden rendben van-e a szájában, nincs-e gond a fogaival, valamint nem fáj-e a háta, nincs-e valami hát- / gerincproblémája.
2012. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

A parellit ajánlanám elsősorban, meg a körkarámos csatlakozást. Az alap dolgokhoz nincs szükség semmiféle extra suttogóra, csak olvasd el Monty Robertstől a Suttogót vagy/és a Shy Boyt, plusz gyakorold vele a parelli 7 játékot, szerintem elsőre sokat segít.

A másik dolog, hogy meg kéne próbálni idomítani. Az lehet, hogy ha erélyes vagy vele, akkor bunkó, de próbáld meg azt, hogy mielőtt felülsz, lefutószárazod egy jó fél órát, hogy egy kicsit kidühöngje magát, és én azt csinálnám, hogy leengedném a kengyeleket futószár közben, hadd üssék az oldalát. Lehet, hogy először megbolondul majd tőle, de etológiailag elképzelhető, hogy megszokja. Akkor már valamennyit segítettünk a csizma problémán.

Az pedig, hogy nem lehet felvenni szárral, nem olyan nagy baj. Én is lovagoltam lovat, aminek nagyon érzékeny volt a szája, sokan pelhammal lovagolták és azzal sem tudták megfogni, annyira szaladt tőle, úgyhogy kevéske idomítással el tudtam érni nála, hogy csak apró deréksegítséggel simán fel lehetett venni akár álljba is.

Egyébként földről nincsenek vele gondok? Mert ha a földön nem uralod, a hátán sem fogod. Azért ajánlottam rögtön a parellit és a montyt, hogy először beszéld meg vele földről, aztán próbáld meg a hátáról. ha elolvasod a könyveket és megérted, akkor bajt nem csinálhatsz, de ügyelj a megfelelő körülményekre.

2012. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem rögtön valami versenyző-nagyon jó lovas jutott volna eszembe. Biztos vagyok benne, hogy találnál olyan embert, akinél egy alkalmat ki tudnál fizetni, szívesen elmenne, és tudna segíteni. Nem mondom, hogy az edződ nem jó lovas, de lehet, hogy ő is kételkedik már a dologban, miután ő látja nap mint nap a lovat, a viselkedését, és már esett is róla. Írj néhány "híres" lovasnak, hátha valaki elvállalja olcsón:) Mert szerintem ha látnád, hogy valaki alatt elmegy normálisan, akkor már te is jobban hinnél a dologban. Vagy ha nem bírsz vele, és kénytelen vagy megválni tőle, akkor semmiképp ne add vágóra! Add el valakinek, aki csak simizni akarja, vagy add egy menhelynek, és mondd, hogy nem lovagolható, így meggyőződhetsz róla, hogy jó helyre kerül.
2012. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A csatlakozást én is ajánlanám! Aztán esetleg még a hackamore zablát tudnám ajánlani, oktatómnak is volt egy torpedó csikója, és mióta hackamore-al lovagolja teljesen kezelhető. A Monty Roberts módszert is csak ajánlani tudom, és legfőképpen azt, hogy minél többet játssz, foglalkozz vele lentről, mutasd meg neki, hogy nem parancsolni akarsz neki, hanem együttműködni vele :) Sok sikert!:)
2012. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A Parellit próbáltam, hatása nulla. Körkarámunk nincsen mert le lett bontva a fedeles miatt. mindig lefutószárazom lovaglás előtt, de ezt a kengyeles dolgot kipróbálom majd.

Oktatóm amúgy se szereti, hogy ha hajkurásszuk a lovakat a körkarámba, így hogy nincs már nincs ilyennel gondja.

Földön nincs vele baj, ha elindulok valamerre jön utánam, ha futok fut utánam. Eladni nem akarom, mert azért szeretem és ő a mindenem, csak ne lenne ilyen "hülye".

Köszönöm a válaszokat, de a Parelli már ugrott, egy éve csináljuk, de semmi hatása... Háát, az az igazság, hogy többen ültek már rajta, a lovardából is jó lovasok tényleg, versenyeket nyernek díjugróban B2-ben, C1-ben meg hasonlók, de ők is a földön végezték.

2012. ápr. 16. 20:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudod esetleg kinyomozni a ló múltját? Valamit biztos csináltak vele, hogy ilyen lett. Én is először egészségügyi vonalon kezdeném a vizsgálatot, száját megnézni, fogait, hátát stb. Ezután a felszerelést is nem-e nyom, szorít, tör.


Parellinél mit csinálsz vele? Hol bukik el a dolog? Sündisznójáték megy? (Amikor a ló különböző pontjait bököd és érintésre a nyomás irányába el kell mozdulnia)Ha nem lép el nyomás hatására, ott dominancia problémák vannak.

Szerintem nektek szakemberre van szükségetek, míg valakit nem juttat kórházba az a ló. Versenyzők azért nem ülnek fel szívesen ilyen rizikós lovakra, mert ha összetörik magukat, akkor kénytelenek kihagyni a szezont, így a befizetett licensz elúszik. Én tudok valakit, aki tud segíteni, privátba írj rám, ha érdekel. (írtad nincs most rá pénzed, de sose árt, ha van egy ilyen infó)

2012. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szia!


-először nekem is valami egészségügyi dolog ugrott be.

-ha ezzel minden rendben van, nézd át a felszerelésed, lehet ott nem tetszik neki valami.

-ha ez is rendben van, akkor én teljesen az alapoktól kezdeném az egészet, mintha csikót lovagolnál be.

nem tudom van-e ilyenben tapasztalatod.

ha futószáron rohan, akkor lehet valamit rosszul csinálsz vagy rosszul lett szegény tanítva.

-az edződ nem túl segítőkész, azonkívűl hogy nem tudta ellovagolni, milyen tanácsokkal lát el?

-láthatatlanban annyit tanácsolnék, hogy légy mindig nagyon türelmes, de következetes a lovaddal.

majd írd meg hogyan haladsz!

egyébként helyileg hol vagy? hátha van valami jó ismerős a részetekre!

2012. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ja utolsó vagyok, szőrén ültél már rajta?

úgy hogyan viselkedik?

2012. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne B2es lovasokat ültess rá. A B2 még csak a jéghegy csúcsa, nagyon az alap díjugratás. Én is B2es vagyok, és semminek nem tartom magam, pláne nem az olyan ismerőseim mellett, akik A2 A3akat nyernek, edzőm tavaly OB-ra is ment, és az az igazi tudás, nem a B2, hidd el.

Próbálj - ha csak egy! alkalomra is - egy tényleg jó lovast keresni rá, aki felül és elmondja a véleményét, hogy mit kéne, hogyan, merre.

Ha a parelli nem válik be és így követ földről, akkor a második variáció az eü probléma. Erre először nem gondoltam, mert az ember csak észreveszi a hátproblémákat, meg mondtad, hogy fedeztetni akartátok, gondoltam, az állatorvos sokat vizsgálta, de van valami, amit az állatorvos nem lát. Ezek általában az ízületi problémák. Van, hogy nem sánta, nem jelez fájdalma nyomásra, de mégsem működik nyereg alatt. Csontkovács! Nem olcsó mulatság, de hihetetlenül rendbe tudja rakni a lovat, és bármilyen háti, nyaki, csípő, vállproblémát helyretesz.

2012. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Épeszű verseny lovas nem fog ráülni, mert félti a bőrét és nem keveset fizetnek azért, hogy versenyezhessenek. Edzőnél ugyan ez a felállás, azok csak a könnyen kezelhető vagy néha bakolgató lovacskákra ülnek fel.


Láttam youtube-on egy videót, ahol a ló mindenre rebbent, bakolt, sokszor ledobta a lovasát. Majd megnéztem egy másik videóját ugyanennek a párosnak és a ló nagyon szépen lovagolhatóvá vált. Megkeresem majd ezt, és idelinkelem. Kis angol tudással lehet megtudnád érdeklődni az illetőtől milyen módszerrel érte el, hogy a ló ne vágja le minden alkalommal.

2012. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!