Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Help, mit csináljak a lovammal?

Help, mit csináljak a lovammal?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan mondják, hogy úgy se lesz ebből semmi, meg hogy mehet a vágóba, meg szalámi meg ilyenek... ezt mindig túlzásnak tartottam de tényleg képtelenség a lovamon élvezetesen lovagolni. Sőt bárhogyan is...

Ő róla annyit kell tudni, hogy német telivér és kisbéri félvér keveréke, egy 13 kanca. Tenyésztésre alkalmatlan mert eddig 2x próbálkoztunk mind a kétszer vetélt, az orvos szerint hagyjuk ezt a projectet.

Lovaglásnál vannak igazán problémák. Egyszerűen ilyen hisztis lovat én még nem láttam. 2 éve van nálam, azóta semmit nem haladtunk előre pedig én már 10 éve lovagolok úgyhogy tudok lovagolni. Az oldalához nem lehet hozzáérni mert vagy kirohan a világból és mivel a szája is rohadt érzékeny szóval ha szárral próbálom megállítani akkor csak még gyorsabb tempóra kapcsol vagy kibakol és pofával a földön landolok. Többször tört már el az orrom. Oktatóm egy párszor felült rá, hogy megmutassa, hogy kell egy lóval bánni, de amikor összeszedte a szárakat és előreakarta lovagolni erélyesen a ló egyszerűen csak lerakta a földre. Ha valaki uralkodni akar rajta, annak tuti törik valamije. Ezért elég hülyén nézünk ki. Én óvatosan ülök rajta, hogy semmihez ne érjek hozzá, a ló szájával semmi kapcsolatom, és így ügetünk mert ha jobban odazárom a vádlim már beindul. Vágtázni nem igazán vágtázunk, mert az rodeó és nem vágta. Mint mondtam nem egyszerű felvenni...Oktatóm hiába kértem, hogy felüljön rá, ő azt mondta, erre a lóra többet fel nem ül. Sajnos nincs pénzünk valami hiper-szuper suttogó hívnunk aki helyrerakja a dolgot. Jó lovast nem hívunk mert oktatóm így is egy nagyon jó lovas és nincs is pénzünk hívni mást.

2 éve van nálam, és eddig úgy voltam vele minden nyáron, hogy csak tele van majd lemozogja magát. Február közepétől március végéig nem lehet rajta lovagolni. Csak futószárazni, de az csak abból áll, hogy vágtázik körbe körbe mint egy bolond és nem akar megállni sehogy se. És az egész nyarat végig szenvedjük.

Komolyan mondom, már nem tudom mit lehetne csinálni.

Kérlek titeket segítsetek.



2012. ápr. 16. 14:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Éppen az, hogy nem bukik el a dolog. Mindent megcsinál amit eddig kipróbáltunk, nagyon készséges. ha már a farához közelítek arrébb lép. Ha felé közelítek integető ujjal hátrál amég abba nem hagyom. Futószárazásnál normálisan le van kötve, rendesen csinálom, de amint kiküldöm ostor nélkül is rohan mint egy félőrült, de ez csak februártól március végéig tart. Esküszöm megnézetem egy állatorvossal. DE csak hétvégén mert most nem fagyok otthon. :) Köszönöm az összes választ és azt, hogy megpróbáltok segíteni! :)
2012. ápr. 17. 12:50
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell ide semmiféle parelli lóf@sz! Normálisan kéne idomítani. Érdekes az összes csikót nálunk hozzáértő lovasok lovagolták be és láss csodát semmi probléma nincsen velük! Nem suttogósat játszottak velük hanem NORMÁLISAN voltak idomítva.


13 éves ló esetében az ilyen alapvető hibákat nagyon nehéz javítani, ezek amikre te panaszkodsz a nem megfelelő kiképzés okai Pl nem tolódik össze a csizmára hanem elrohan, nem bírod felvenni , visz amerre akar stb ezek mind azoknak az embereknek a hibája akik a múltban részt vettek a ló idomításában . Mindig feldühít mikor jönnek itt a drágábbnál-drágább suttogó huszárokkal pedig ide semmi más nem kell/kéne a HELYES , SZAKSZERŰ józan kiképzésen/LOVAGLÁSON kívül.

2012. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát persze. Én sem akarok suttogókat hívni...Fölösleges. Nekem angol stílusú lovasok kellenek. Igazából, ha most tudnék képet mutatni, nagyon szépen támaszkodik a semmire.

Az lehet, hogy hiánya volt a rendes kiképzés, de egyetlen lovas nem lenne, aki ezután a ló után értelmesen tudna gondolkodni. Lovastársamhoz jár egy nagyon jó lovas (benne van Magyarország legjobb lovasai között a neve) talán ha még jár hozzá edzést tartani akkor megkérem, hogy üljön fel rá, mert oktatóm már nem hajlandó. Hétvégén lefutószárazom ezzel a kengyeles módszerrel aztán felülök rá egy kicsit.

2012. ápr. 17. 20:48
 14/16 Rózsa Sándor válasza:

Egészségügyi okok lehetnek nézesd meg állatorvossal.

-Nyereg nélkül lovagold nehogy bakolásnál beakadjon a lábad a kengyelbe.Tegyél egy pányva kötelet a nyakába amibe kapaszkodhatsz.Ha ismersz csikósokat beszélgess velük,nagyon sok jó tanácsot tudnak adni.


Ha nem jutsz vele dűlőre add el vagy le.

2012. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
mi lett a problémáddal?
2012. ápr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Már 3 hete nem ültem rajta, mert egy rohangálás alkalmával a karámba lesántult, szóval még ma is láttam, hogy nyom a lábára úgyhogy nem ülök rá még.
2012. ápr. 30. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!