Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Öreg kanca nem hajlandó...

Öreg kanca nem hajlandó ügetni. Miért?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel elmentünk egy lovardába.Előtte lovagoltam már, tudok ügetni, de úgy éreztem, hogy felejtettem valamicskét.

Egy 24 éves, hihetetlenül makacs kancát kaptam, aki járásból nem volt hajlandó átmenni ügetésbe.Kizárólag lépés vagy vágta.

Ezt miért csinálhatta a ló?



2012. ápr. 16. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Egy 24 éves öreg "hölgyet" nem kéne már lovagolni, hanem nyugdíjazni kéne. Ahol ilyet csinálnak, hogy még dolgoztatják eléggé szívtelen emberek vannak, egy ilyen korú lovakat normál esetben kicsapják a legelőre éljék nyugodtan a hátra lévő pár évüket.


Csodálkozol, hogy nincs kedve menni? Egy ilyen lónak már öregek az ízületei, nem úgy terhelhetőek, mint egy 10 éves lónak, gondolom azért vágtat, mert az ügetés neki már nem kényelmes. Meg amúgy is, te futtatnád a 80 éves dédidet egy súllyal a hátán? Ugyehogy nem!


Ha alám ilyen lovat akarnának adni, én visszautasítanám a fenti indokkal. Ez a ló kiszolgálta a maga idejét, és aki még ebben a korában is hasznot akar húzni belőle, számomra egy undorító ember.

Annak sincs rendben a lelke, aki egy ilyen lóra egyáltalán ráül.

2012. ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Én a saját lovamat, már 18 évesen nyugdíjaztam, igaz hogy 13 évesen megellett egy csikót, aki most a szívem csücske,de nagyon hasonlít az anyjára, a csikó, aki már ló,most lesz 7 éves.
2012. ápr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 18 évesen nem is nyugdíjaznám, de 22 éves kora után nem kéne már dolgoznia. Persze 18 felett ezt nagyban befolyásolja a ló állapota.
2012. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Már ne is haragudj, de milyen jogon b@szol le engem azért, mert egy öreg lovat kaptam?!Én nem értek komoly szinten a lovakhoz, ez a lovász feladata!Azért, mert ő adott egy ilyen vén lovat, miért én vagyok a gonosz ember?Mert ráültem, és sétálgattam vele fél órát?Megjegyzem, hatalmas, erős kanca volt, semmilyen ízületi vagy egyéb bántalmakkal.Néhányan még ugrottak is vele, és lám: életben maradt.

Gondolkozz el egy kicsit, mielőtt vádaskodsz, vagy inkább ne is írj semmit.

2012. ápr. 17. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Arról nem te tehetsz, ha őt adják, de visszautasíthatod, hogy inkább nem lovagolsz vagy vársz egy fiatalabb lóra.


Ugratni vele... nem veled van a baj, hanem a lovival, hogy egy ilyen lovat adnak a lovasaik alá.

2012. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, az én lovam 18 évesen még kicsattanó erőben volt, simán ugrattam volna vele, de úgy voltam vele, hogy felesleges, és még ma is jó erőben van, semmi baja szinte
2012. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam volna visszautasítani, mert azt mondta a lovász, hogy ez az egy ló szabad, és ha ez nem jó, akkor mehetek is haza (előre kellett fizetnem, 2500-ba fájt fél óra).Nem tudtam, hogy ennyire öreg lovakat még dolgoztatnak, gondoltam, biztos bírja a munkát.
2012. ápr. 17. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:
ennek több oka lehet , már az is egy szempont , hogy 24 éves de az iskolalovak amúgy is befásulnak .
2012. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek 25 éves a lova és nem néz ki annyinak! 1 hete jártattam futószáron és meghallott egy ostor csattanást (a karám másik végén 10 éves ló újra tanítása folyt) olyat bakolt, hogy 10 évet letagadhatott volna.

Nekem azt mondták heti 1x 1 órát rá lehet ülni és léptetni, meg egy picikét ügetni vele, mert így legalább mozog egy kicsit.

2012. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!