Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Voltatok már lovastáborban?...

Voltatok már lovastáborban? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem én hanem a tesóm volt és orfűn :)
2012. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés: Van olyan, hogy kezdõ, meg haladó.. De én sem a haladoba, sem a kezdõbe nem tartozom! Az van, hogy azt írják valahol, hogy ismerkedés a lóval, felszerelés megtanulása, ápolás megtanulása, furószáras oktatás KEZDÕKNEK! A másik, hogy terepren lovaglás, ugratás tanulása, HALADÓKNAK! Na én semelyikbe nem tartozom. Amit tudok: fél éve egyedül lovagolok, ügetni tudok, a vágtát most tanulom futószáron. Nagyon pattogtam, de igaz, ami igaz, nagyon nagyon régen vágtáztam hevederben. Ja meg jó sokszor beugrott nagyon nagyon gyorsan vágtázott, nem estem le. Meghúztam a derekam, egyik szárat fogtam, elvettem a csizmát. Meg is állt! Ha makacskodik, megállunk, és játszom a szárral. Jobb-bal-jobb-bal-jobb-bal ......... Meg a lovastáborban a kezdõk futószárasok. Amúgy kezdõ vagyok, csak , na nem tudom.. Meg írták itt, hogy amikor beugrattam véletlenül vágtába a lovat ( munka ) akkor semmi sem tõrtént, és írták hogy biztos nem izgultam, nem feszültem be elõtte, mert nem tudtam , hogy vágta következik. Olyan sima volt, mint a lépés.
2012. ápr. 18. 13:45
 3/13 A kérdező kommentje:
Orfũ jó?
2012. ápr. 18. 13:45
 4/13 A kérdező kommentje:
A Rácz tanya?
2012. ápr. 18. 13:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Én Rácz-tanyán voltam anno Abaligeten. Igaz ennek már lassan 9 éve :D

Nem tudom, most mennyire sokan járnak oda. Nekem tetszett, de nagyon meleg volt abban az évben, így nagyon korán keltünk és még 8 óra előtt lovagoltunk, amíg nem jön a sok bögöly meg a nagy meleg, meg este is lovagoltunk olyan 7-8 óra felé míg világos volt. A full kezdők mentek futószáron, mi meg karámban, a hétvégén meg volt egy laza terep.

Azon héten amikor mi voltunk lovász hiány volt, így sok mindent mi csináltunk, sepertünk, ganéztunk és a más vendégek lovait rendeztük. Sőt volt, hogy mi oktattuk a futószárasokat, mert oktató sem volt elég. (így visszagondolva olyan volt, mint mikor vak vezet világtalant)

Nem tudom mi változott azóta, mondom ez már nagyon rég volt, remélem javult az oktatás színvonala.


Orfűn még a Tekeresi Lovaspanziónál is van tábor. Bár csóri lovakat nagyon "lelakják" szezonvégére, szegénykéim eléggé lepasszolnak.


Amelyik tábort nagyon ajánlom az Bükkösdön a Szabó Zoltán-féle tábor. Nagyon szeretik és egész nyáron tele vannak, talán még van hely ha most jelentkezel. Teljesen más megközelítésből állnak a lovakhoz, illetve sok mást is csinálnak.


Orfű felett Bánoson is van egy lovarda, ott nem tudom szerveznek-e tábort, de igényes helynek látszik.


Amúgy én addig nem engednék el lovat futószárról, míg meg nem tanul normálisan vágtatni. Ne akkor találkozzon ezzel először, mikor a ló megindul alatta, mert abból gyakrabban van baleset, hogy a lovas bepánikol.

2012. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az orfűi az jó ! :)
2012. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én Ópusztaszeren voltam 2-szer is, nagyon tetszett. Itt ír a lovastáborról, programokról: [link]
2012. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon jók ezek a lovastáborok!! Különösen az ópusztaszeri!
2012. ápr. 19. 15:58
 9/13 anonim ***** válasza:
én 8 éve járok Rácz tanyára lovagolni, de csak 6 éve járok táborba. a lovam itt van bértartásban, én nagyon szeretem ezt a helyet, igaz most megint nagyon kevés lovász van:(
2012. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Aha :) A Vegas Farm-hoz mit szóltok? Vagy az izsáki? Ha addigra normálisan megtanulok vágtázni, akkor ugrathatok is ott? Csak mert azt írja, hogy kezdõknek futószár, haladóknak osztály, ügyesebbeknek ugróedzés..tereplovaglás.. Na most ebbõl azt vettem le, hogy több vagyok, mint kezdõ, de megsem haladó..
2012. ápr. 19. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!