Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrott már meg nagyon durván...

Ugrott már meg nagyon durván alattatok a ló? Hogy történt?

Figyelt kérdés

Alattam ma, még csak 5.-jére voltam lovagolni és nagyon megijedtem


Többször is hirtelen beugrott vágtába, meg ugrált összevissza, hőkölt, toporzékolt, a fejemet be is vertem a fejébe.


Csoda hogy nem estem le.


2012. ápr. 24. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

persze ez természetes de ha leesel sem omlik össze a világ :D nyugi

én ilyenkor a zablát húzogatom a szájában mert előre akarja csípni és ha az megtörténik akkor szivacs

2012. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én épp lekerültem futószárról, és egy másik lóra ültem aznap. Tisztára be voltam tojva, hogy most mi lesz, ez átragadt a lóra, és megijedt a birkabégetéstől...Beugrott vágtába, és 4 kört vágtázott full tempóban úgy, hogy én még még csak futószáron vágtáztam, szóval kicsit durva volt. De nem estem le, és az edzőm meg tök büszke volt rám, amiért vissza tudtam fogni :D úgyhogy nem lett rossz vége :)
2012. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én még futószáron se vágtáztam :D
2012. ápr. 24. 18:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz:) Előbb-utóbb meglesz az első esés, nekem a rugdosás-ugrálás dolognál is kétesélyes, mert van, hogy egy kirúgást úgy kiülök, mint egy sima vágtaugrást, és van, hogy pont akkor ülnék le, így kb lerepülök, neki a falnak, vagy szaltózok, mert erre is volt már példa...
2012. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, sokunkkal történik ilyen szerintem rendszeresen. Nem nagy dolog. :)
2012. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza:D Majd hozzászoksz:) Elsőre újdonság, de legyél büszke magadra, hogy nem estél le, én először egy botlásnál estem le, egy szimpla botlásnál...

Van ló, aki nem csak úgy ijed meg, hogy nem megy el valami mellett, hanem szépen rárúg, félreugrál, szóval ha lesz egy ilyen lovad, meg kell tanulnod kezelni... Mindig legyen rajtad kobak, mindig szorítasz, és nem idegeskedsz:)

2012. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy ugrott.Megijedt egy kutyától, a töltésen vágtáztunk és levágtázott a töltésről, ott a magas fűbemegijedt elkezdett ugrálni,mikor azt hittem hogy uralom a lovat pluszba ugrált még, hab a tortán, hogy a kengyelszíj elszakadt xd csupa élvezet volt úgy küzdeni a lóval, hogy kengyel nélkül :D de aztán nem tudom hogyan,de sikerült visszavágtázni a töltés tetejére, ahol a ló megnyugodott :D
2012. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, nyers csikó, terepen. Jó párszor sikerült kiülnöm és visszafognom, bár egyszer még a gyomrom is begörcsölt közben az ijedtségtől, de volt hogy elrepültem, felfelé vagy épp lefelé..
2012. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

nekem eddig 2szer.

egyszer csak egy picit.

de a másodiknál nagyon megugrott!

megrepesztette a nyereg széle a herémet. :(( már nem lehet gyerekem :(

azóta nem lovaglok.

2012. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: hát ez nagyon durva!
2012. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!