Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Öreg ló (ismételten) lesántult...

Öreg ló (ismételten) lesántult, meddig lehet még használni? (lejjebb magyarázat)

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves herélt kisbéri félvérem aki éppen a mai napon ismét lesántult. Volt már (valószínűleg) egy vállsérülése kb egy éve. Elcsúsztak a jégen edzőmmel és hát eléggé megütötte magát több hónapig nem tudtuk használni, de aztán kezdett egyre jobban és jobban lenni és az utóbbi pár hónapban már tényleg semmi baja nem volt! Ma viszont botlott egy picit mikor hosszú száron ügettem le és utána ismét elkezdett nagyon sántítani és nem terhel a bal lábára...Nagyon vigyáztunk rá és tényleg pici botlás volt, nem értjük miért jött elő megint...

Eléggé sántít az tény és mivel 20 éves lóról van szó nem tudom mire számítsak...lehet még használni valaha is??? :(


2012. ápr. 25. 21:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Akkor a munkát ideje csökkenteni, azért heti egy laza tereplovaglásra szüksége van, de most már csak elég lenne heti 3x kihozni a legelőről.
2012. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ha vállsérülés, miért nem hívtatok hozzá csontkovácsot? Nagyon jól helyre tudja hozni a vállsérüléseket pláne. Lehet hogy pusztán annyi a baj, hogy kiugrott a válla, és nem meri terhelni. Egy idő után a szervezet alkalmazkodik a nem a helyén lévő lapockához, megpróbál korrigálni, de elég egy botlás és az amúgy is traumás ízület újra begyullad, fáj. Én a helyetekben kihívnám a csontkovácsot, hogy masszírozza át, biztosan helyre tud rakni a lovon valamit.

Pihentessétek, ne terheljétek és vigyázzatok rá. Én nem azt mondom, hogy amikor gyógyult akkor nem dolgozhat minden nap, de mértékkel. :)

2012. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszi ez nagyon jó ötlet :)
2012. ápr. 26. 19:44
 14/15 Rebce ***** válasza:
Én mindenképpen állatorvost hívnék hozzá. Már az is furcsa, hogy csak valószínűsíteni tudjátok, hogy váll sérülése volt. Állatorvost kell hívni, aki hajlítási próbát, röntgent, ultrahangot (ínsérülésnél) csinál
2012. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 21 az ő lába beszűrődni szokott mikor rosszul lép.. röntgen minden volt.. porckopás nem lehet vele mit csinálni hagyjátok legelőn kb-1-2 hétig aztán nagyon fokozatosan kell újra munkába venni..és vigyázni.

Sok sikert.

2012. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!