Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok?

Milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon menős ló, de ugyanakkor szófogadó is, mivel menős, erősebb felvételeknél felrántja a fejét, de szót fogad, csak zavar ez a fejrántogatás.. a feszítő zabla nagyon erős neki. Jelenleg gag zablával lovagolom, de sajna ezzel felrántja a fejét. Síkmunkánál pedig sima erős csikózablával és segédszárral. Amúgy ha segédszárral lovagolom egyáltalán nem rántja fel a fejét, és egy 10-15 perc után szinte a segédszárat csak "fogom" és lötyög, nincsen semmi hatása, mert szépen szárra megy.
2011. júl. 10. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen feszitő zablát próbáltál?

[link]

esetleg ennek a fajtának a középső karikája lehet jó lenne ha nem huzod erősre a láncot:)

2011. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
sima pelham-et, kipróbálom majd ezt is, köszi, ezt lehet 2 szárral lovagolni?
2011. júl. 10. 21:21
 3/16 anonim ***** válasza:
első vagyok azt nem tudom..
2011. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne nyúzd a feszítőzablával, csak mert menős... A fejfelrángatáshoz nem sok köze van a zablához (vagyis van, de nem ezzel kéne megoldani) miért nem jó a szimpla martingál?
2011. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem be kellene lovagolni rendesen. A legtöbb féjrángatós probléma a nem megfelelő kéz és lovagoltság miatt van, amit a jónépek még bitangabb zablával próbálnak kontrollálni. Fájhat a háta is.

Egy lónak minden helyzetben el kell tudnia menni egy snassz csikózablával. Minden más zabla ezután jöhet, ahogy a tudásszint vagy a hasznosítás megkívánja.


Bocs, nem tudom, hogy milyen szinten álltok, ha nem érvényes, ne vedd magadra az írásomat, de annyi barom kínozza a lovát gyilkos zablákkal a saját hozzá nem értése miatt...

2011. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem lovashiba van a dologban, pl nem elég finom a kezed. A gag zablát tapasztalt és puhakezű lovasok használják. Az is lehet, hogy túl erős a zabla és a lónak nem tetszik. szintén mensokáig feszítővel lovagoltam a
2011. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

idő előtt elkül

dte bocsi:

Szóval sokáig feszítővel lovagoltam a lovamat, majd váltottam egy kétszer tört csikóra + martingál. Sokkal jobban megy, jobban reagál a segítségekre. A menősségre sok sok felvételt és patanyomfigurát is javasolnak.

2011. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A fejrángatása nem durva, mármint jól van belovagolva, ha erre céloztok, elmegy csikózablával is, csak akkor jóval nehezebb megfogni.. ez logikus. Nem teszek be neki durva zablát, nem tudom honnan vettétek, csak írtam, hogy nem is lenne jó neki, mert nem bírja le. A gag zabla jó neki, de egyszer jól megy vele, máskor meg rángatja a fejét. Mivel valamikor jól megy vele ezért nem hiszem, hogy a kezemmel van a baj, ja és a hátának sincs semmi baja. Ezért kérdeztem, hátha van valami erősebb egyszerű zabla, amivel könnyen lehetne lovagolni.
2011. júl. 11. 15:13
 9/16 anonim ***** válasza:
Tavasztól őszig erősebb a fejrázása? Napfényben méginkább?
2011. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amúgy abból feltételeztem hozzá nem értést, hogy:

10-15 perc után szinte a segédszárat csak "fogom"


Merthogy ilyet ugye nem csinálunk.

2011. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!