Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami szabály arra hogy...

Van valami szabály arra hogy egy iskolaló hány órát dolgozhat egy nap?

Figyelt kérdés
És miből mennyit? (terep, idomítás, ugrás, futószár)
2012. máj. 3. 10:09
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Van aki elutasítja, mert bár szüksége van a pénzre, de nem akar évente új lovat venni, mert az előző belemakkant a sok munkába :(
2012. máj. 4. 22:08
 22/22 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, nem is tudom, aktuális-e még a kérdés. Nekünk van egy ex-iskolalovunk, arab félvér, napi 8-10 órát dolgozott 20 éves koráig. Teljesen fásult volt, állandóan sánta, nem akart mozdulni, az összes gyereket elrángatta legelni. Majd kikerült legelőre a többi ló közé, kapott pár hónap pihenőt, és olyan menőkedve van, hogy bizony van, mikor feszítőt kell rárakni, hogy a saját ízületei miatt terepen meg ne induljon olyan arabos galoppban. A gerince teljesen tönkrement, a fejét nem tudja visszahajlítani a szügyéig, sokszor vérzik az orra, sokszor sánta akkor is, ha nem lovagoljuk, csak a legelőn vágtázik egy kört. Nehezen találta meg a helyét legelőn 20 év bokszos tartás után, de minden törődésért hálás, imád itt lenni, és kényelmes, 1-2 órás terepekre könnyű lovassal még jó pár évig használható lesz, sőt igényli is. Tavaly próbáltuk végleg nyugdíjazni, ahányszor nyereggel mentünk a karám felé, hogy más lovat kivigyünk dolgozni, jött a kerítés mellett, nyerített, vágott, bakolt. Most már csak én lovagolom (60 kg vagyok) hetente egyszer terepen, nála jobb társat el sem tudok képzelni. Van 7 másik lovunk, de ő minden perc törődésért hálás, nagyon sajnálom, elképzelni se merem, milyen élete lehetett. Én azt, aki 10 órát dolgoztat egy lovat (ebből legalább 7 futószáron, és vizet is alig-alig kap, hőségben meg pláne mert nem tesz jót neki) bebörtönözném állatkínzásért.
2013. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!