Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami szabály arra hogy...

Van valami szabály arra hogy egy iskolaló hány órát dolgozhat egy nap?

Figyelt kérdés
És miből mennyit? (terep, idomítás, ugrás, futószár)
2012. máj. 3. 10:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

15:05

_


Sajnos szinte MINDEN bérlovardában ez megy... :(

2012. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát ahol nincs forgalom ott a lovak pihennek eleget, de nálunk 2 iskola ló van sajnos és így is mind a kettő napi 8 órán felül dolgozik. Laza futószár az egész, de persze ők a kenyér keresőnk, így nem mondhatok vissza lovasokat.

Ennek ellenére egyáltalán nem befásultak. Terepen ha egyszer kijutnak akkor teljesen fellélegeznek, de ugyan akkor veszélyes is mert az egyik vak az egyik szemére, és így megijeszti a többit is.

Nem értek, egyet azzal aki ezt soknak tartja. Amég nem tudja, milyen állapotban vannak dolgoztatva a lovak addig nem állítanék véleményt. Nálunk üget a ló egy órát vagy fél órát amiben sok a séta aztán pihen fél órát. Télen csak pihent de ez a fedeles megépülésével véget is ért. Mi vigyázunk a lovainkra, de olyan sok bértartónk van, hogy nem tud a lovardánk több lovat befogadni, bővülésre pedig sem keret sem hely nincs. Most érkezett egy kicsi póni de kiderült hogy ugyan nyereghez van szokva, ennek ellenére a háta olyan gyenge, hogy a 35 kilós lányom alatt is majdnem eldőlt pedig a ló 130 cm-es marmagasságú és 10 éves. Szóval neki lett egy kis box építve mert az még befért. De a két iskolalovat még nem tudja felváltania háta gyengesége miatt. Persze, ha nálunk egy iskolaló már vágtázott egy lovassal akkor az vagy többet pihen vagy nem vágtázik olyan sokat a lovas.

2012. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
8 óra lötyögés futószáron körbe körbe... nem egy élvezetes munka a ló számára, ahogy a karámban körözés sem. Változatos munka kell a lovaknak, cavaletti, patanyomfigurák, terepek és fél-fél órás futószárazások. Nem hiába van annyi becsavarodott, befásult iskolaló.
2012. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Jó valahogy (vagy inkább valamin) te is megtanultál lovagolni nem??
2012. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen valahogy megtanultam lovagolni, de én olyan lovon tettem mely hetente csak 4X 3 órát dolgozott, szellemileg és fizikailag is friss volt. Futószáron egyszerre nem ment többet 45 percnél és ebben a bemelegítés is benne volt. Meg pár órát mentem karámban, de akkor se körbe-körbe 1 órán át, hanem sok váltással, patanyomfigurákkal.

Van a környéken egy lovi ott pl le van limitálva hány ember mehet, mert a lónak is pihennie kell, illetve az oktató is még két helyen dolgozik, hogy megéljen. A lovasoktatás ott inkább csak kiegészítés, inkább a bértartásra álltak rá.

2012. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Érthető valamilyen szempontból, hogy kell a pénz, de mi lenne, ha emelnétek a tartást mondjuk csak 5ezer forinttal, és megpróbálnátok másból bevételt szerezni? Mondjuk pályázatokból, táborok, szülinapok szervezéséből..?


És még a 'mi' iskolalovunkat sajnáltam, aki néha napi kétszer kimegy egy-egy órát lovagoltatni/futószárra...

2012. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Igen, valamin én is megtanultam, csak felelősségteljesen olyan edzőhöz mentem, akinél a lovak napi 1-2x többet nem mennek, olyan jókedvük van mindig mint a szél...

Iskolalovon zötyögni lehet megtanulni, lovagolni nem. Ráadásul az is bűnös, aki a "lószeretetből adódóan" oda megy "lovagolni", mert azzal, hogy ott a "lovaglásért" cserébe pénzt rak le az asztalra, azt támogatja, hogy azok a lovak továbbra is olyan kínok között napi több mint 8 órát dolgozzanak, télen-nyáron, fagyban-hóban, tűző napon, 35 fokban...

2012. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A mi lovardánkban egy ló egy nap 3x megy ki. És tudjátok egy lovat nem csak futószárazgatásra használják!
2012. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem csak. De a kezdő lovasokat nem lehet leengedni futószárról.

Én amikor lovagoltam először, akkor még nagyjából semmit nem tudtam a lovakról. Nem tudtam mennyit dolgozhat és nem tudtam mennyit dolgozik egy nap. Általában nem ezzel a kérdéssel állítok egy oktató elé nem? xD Vagy talán te rögtön felelősségre vonod? Na ne nevettess.

Lehet, hogy sok. De ahol forgalom van ott sokat dolgoznak a lovak. Nem utasíthatok el egy lovast vagy többet, csak azért mert az iskolalovam 2 órát ment egy futószáron fél órás pihenéssel. Én is sajnálom, de ebből élek.

2012. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ezt kinem írtad? :)
2012. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!