Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha ügetni tanulok, jobb ha a...

Ha ügetni tanulok, jobb ha a nyeregbe kapaszkodom és nem a szárba?

Figyelt kérdés

Amikor először tanultam ügetni a nyeregbe kapaszkodtam. Másodjára azt mondták hogy fogjam a szárat, de úgy nem mertem szóval inkább nem ügettem.

Szerintetek merjek úgy ügetni? Vagy az nem azon múlik, hanem az egyensúlyérzéken?



2012. máj. 3. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Nyugi, 1-2-re belejössz! Igen, fogd a szárat. Soha ne emeld fel a kezedet. Se túl röviden , se tul hosszan nelegyen a szár. Ne is mozogjon! Feszes legyen!
2012. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csomózd össze a szárat, és kapaszkodj a nyeregbe, a szár az nem kapaszkodó, hanem a ló irányítására szolgál...

(Mikor jutunk már el odáig hogy csak normális helyeken, belovagolt, nem kizsákmányolt lovakon, papíros, hozzáértő okatóval lesz lovasoktatás????)

2012. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szárba tilos kapaszkodni, tehán innentől fogva adott a helyzet. Addig a nyerget kell támpontként használni, míg nem tanulod meg a megfelelő kéztartást.
2012. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az oktatóm és úgy is tanultam, hogy nem kapaszkodtam a szárba sem és a nyeregben sem, hanem úgy csináltam a kezeimmel mintha poharat fognék tele vízzel és az a képzelet béli víznek nem szabad kilötyögni.. és ha ez más tökéletesen ment akkor foghattam csak a szárat, mert a ló nem szeretni ha mondjuk te ügetés közben rángatod a száját!
2012. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Soha nem kapaszkodsz a szárba! Azt a finom segítségekre találták ki. Ügess futószáron kengyel és szár nélkül, de ne kapaszkodj sehova, csak a térdeiddel és a comboddal a nyereghez. Az is jó, ha valamivel pl lefoglalod a kezeid, pl kislabdával. Esetleg ülésjavító gyakorlatokat is csinálhatsz ügetés közben, pl malomkörzés törzsfordítások, ezek az egyensúlyodat is javítják.

Mondd meg az oktatónak, hogy nem érzed magad biztonságban még a ló hátán. Ennyi.

2012. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :) hát akkor megpróbálom majd.

én is attól féltem hogy elvesztem az egyensúly érzékem (mert még van hogy pattogok rajta) és akkor ha a szájába kapaszkodok meg rángatom a szárat akkor.. hát akkor az úgy nem jó.

éppen ez az, hogy nem lovardába járok, hanem barátnőm lovagol 14 éve (most 18 éves) és kapott 2 andalúz lovat, és vasárnap megyek harmadjára de túl sokat vár el tőlem, mert ő azt szeretné hogy ne egyedül lovagoljon, és hogy ha megyek vasárnap megtanítja a vágtát is, hogy aztán terepen tudjunk együtt vágtázni szőrén, de én még az ügetéstől is félek, mint mondtam. csak ilyenkor mindig úgymond leb*sz hogy ne legyek már ilyen kényes, meg hogy ja igen én városi vagyok... elmegy a kedvem az egész lovaglástól :/

na mindegy ez már más téma :)

2012. máj. 4. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Inkább fordíts rá pénzt, és keress egy rendes oktatót! Így a lovaknak is rossz, meg neked is.

Vagy minimum menj el a lovastáborba.

Merre laksz? lehet h tudok is ajánlani :)

2012. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mondd meg a barátnődnek, hogy ő is elkezdte valahol, ha te nem érzed magad biztonságban, akkor ne akarjon már terepre vinni, ha épphogy fennmaradsz a lovon. Meg ezt is elmondhatod neki, hogy így elmegy a kedved a lovaglástól. Közöld vele, hogy ha nincs türelme futószáron tanítani, akkor inkább elmész máshova tanulni, és ha már valamennyit tudsz akkor majd mész hozzá is.

Valahol megértem a barátnődet is, csak 14 év távlatából már nem lehet azonosulni egy kezdővel.

2012. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Dehogy nem lehet :)

Aki oktat, és jól oktat, az vajon hogy csinálja? :) (mondjuk az más kérdés, h ők tanulták is...Éppen ezért kéne oktatóhoz járni, és nem barátnőhöz.)

Én is szoktam futószárazni barátnőmet, de kizárólag az edzőm felügyelete mellett, és így kijavít ha nem jól mondok neki valamit, vagy nem veszem észre a hibáit...

2012. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Futószáron vagy? Gondolom..:) Megcsinálhatod, hogy nem fogod meg a szárat, tényleg összecsomózod, vagy hagyod lógni, ha nem olyan hosszú, és csak felemeled a kezed, mintha ott lenne a szár, mert abba tényleg nem szabad kapaszkodni, viszont ha a nyeregbe kapaszkodsz, nem olyan az egyensúlyod, nem úgy ülsz, stb...
2012. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!