Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ez a hirtelen jött "lovagol...

Mi ez a hirtelen jött "lovagoljunk zabla nélkül" őrület?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 04:41
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
na mi szerinted? Mindig vannak hülyék akik felakarnak találni valamit, hogy legyen mire verni a nyálukat. Engem igazából nem is izgatna , had lovagoljon zabla nélkül , csak azt tartom gusztustalannak , hogy egy pár kislány felül egy qurva nyugodt lóra és azt hiszi megváltotta a világot, aztán már a végén az a "szemét" meg "lókínzó" aki zablával lovagol. Kérdem én! Ez mind szép is jó, de megnézném én azt , hogy pl egy idegbeteg lovat , hogy lovagolna el egy szál kötőfékkel meg 2 db madzaggal?! Jó eséllyel sehogy , mert ahogy felülne már földhöz is vágná a ló. Nem olyan lovakkal dicsőség ezt megcsinálni amelyek mellett ha robbantanál akkor sem csinálna semmit, ilyeneken könnyű parelizni meg bohóckodni.
2012. máj. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Különben, a csomózott kötőfék ugyanúgy nyomást gyakorol a lóra, ráadásul amikor olyan vékony kötélből van, akkor igen jelentős mennyiségűt. Arról nem is beszélve, hogy úgy lett kitalálva, hogy a ló fejére a legérzékenyebb pontokon hasson. Tehát, sokban nem különbözik a zablától.


Ráadásul, a "versenytevéket", a mongolok a kis rénszarvasaikat, a kocsizó lámákat és alpakákat és bárminemű egyéb állatot is gyakran használnak zabla nélkül, csak sima kötőfékkel. Egyértelmű, hogy a lovat is lehet zabla nélkül használni, ha ehhez van hozzászokva.


Westernben például a szárat alig használjuk, egyéb jelzéseket adunk a lónak.

2012. máj. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

lehet zablával lovagolni, én lovagolok neked hátratett kézzel, csak lábbal is. De én tudok lovagolni.

Ha valaki megtanult mindent utána visszavehet az eszközökből.

ha valaki csak tereprehasználja a lovat,semmi másra mehet nyugodtan kötőfékkel

2012. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
az én lovam nem az a hű de nyugodt típus, de ennek ellenére kantár és kengyel nélkül lovagolom és hiába vagyunk karámban osztályban vagy pedig többen terepen, még így is elboldogulok a lovammal
2012. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aki már egy ideje benne van a lovazásban, az amúgy is csak a finom segítségadásokra használj a a zablát a lehető legpuhább kézzel, de itt ARRÓL A NAGY HÜLYESÉGRŐL VAN SZÓ, hogy aki már zablával lovagol, az lókínzó! Elég csak egy lovardába benézni, vagy Facebookon is vannak ezek a hülye lovas csoportok, és máris mindenki egymást támadja mert ez így lovagol, amaz meg amúgy! Tiszta dilisek!
2012. máj. 6. 14:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Arról nem is szólva, hogy a lovasok legtöbbje csak félig felkészített lóval lovagol kötőfékben vagy az nélkül. Ez is csak egy kiképzési mód, és rendben is van, de ne akarja már senki bemagyarázni nekem, hogy mindenféle lóval seperc alatt ellehet érni, hogy biztonságosan kimenj terepre, vagy tömegbe bemutatókra. A bizalmat sem egy nap alett éred el a lónál!
2012. máj. 6. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Ez a módszer mindig is létezett, és mint minden mást is nagyon sokan próbálják leutánozni, hogy majd ők megmutatják, mi az a természetes lovaglás. Egyfelől csodálatos dolog, hogy nincs szükséged semmilyen eszközre ahhoz, hogy együtt dolgozz a lóval, de ez sok év munkája. Az, hogy karámban felülök egy 20 éves lóra és elmegy nekem jobbra balra, az nem természetes lovaglás, csak bohóckodás . Valamilyen szinten minden ló irányítható egy madzaggal, meg testsúlysegítségekkel és csizmával, hiszen a kantár-nyereg nélküli lovaglás alapvető segítségei ugyanazok, mint amiket teljes felszerelésben adsz a lónak. Az én lovam is elmegy egy bálamadzaggal a nyakán, de csak úgy szórakozásból ülök fel rá így néha pl. amikor elviszem a kútig meg vissza. Sosem éreztem szükségét, hogy zabla nélkül lovagoljam, hiszen egy sima csikózabla nem rossz a lónak, csak a zabla helytelen használata az.. Aki pedig komolyan ezzel foglalkozik, tényleges szakmai hozzáértéssel, az előtt le a kalappal :)
2012. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Divat. Olyan, mint a legging nadrág: valaki kitalálta, elterjedt, ma már boldog-boldogtalan csinálja (viseli).

A zabla jó, hasznos. Aki leállítkínzózik másokat, az az ő baja. Én attól még ugyanúgy zablával fogok lovagolni. Kábé háromszor lovagoltam életemben zabla nélkül, a legelő végén felugrottam a lovamra és kötőfékkel-vezetőszárral sétáltam ki vele, mert az poén. Szép volt, jó volt, ennyi.


Ahogy írtad a kérdésedben is, őrület. Kár az ujjal mutogatókkal foglalkozni. Mint elgondolás, jó ez a zabla nélküli dolog, de azt nem bírom, ha valaki kitalál valamit, a sok birka meg hanyatt-homlok megy utána, és leugat mindenki mást, aki nem.

Ennyi.

2012. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Onnan jött, hogy mindig is volt. Az emberben alapvetően jelen van a gondolat, hogy kényszer nélkül működjön együtt az állatokkal. Gondolom most, hogy rengeteg az ezt a fajta lovaglást tanító írás, kurzus, film, mindenki számára elérhetővé vált, akinek van lova. És mivel ez alapvető vágy, ezért sokan csinálják is. Nem mondhatod, hogy nem lehet jó érzés kantár, zabla, akár kötőfék vagy nyakmadzag nélkül lovagolni egy lovat. Aki szidja a zablát, hát szidja... Nyilván amúgy komfortosabb a pacinak, ha nincs semmi a szájában, de te azt hiszem, eléggé általánosítasz. Ismerek olyat, aki többnyire minden nélkül lovazik (tehát kötőfék, nyakmadzag nélkül), de van, amikor zablát használ. Valamelyik válaszadónak meg üzenném, hogy bármelyik lovat el lehet lovagolni zabla nélkül, habár gyakran rengeteg munka kell hozzá.
2012. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!