Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csináltatok életetel...

Ti mit csináltatok életetel első lovastáborában? Mit engedtek meg nektek?

Figyelt kérdés
Szóval elég közel kerültetek a lovakhoz? Úgy gondolom, hogy azt is megmutatták, hogy hogyan kell etetni, mibõl mennyit, stb.
2012. máj. 18. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én futószáron léphettem és ügetgettem, az óra utolsó öt percében pedig futószár nélkül mehettem egy kört a pályán. persze a ló, akin mentem már vagy húsz éves volt, és végtelenül szelíd. :) amúgy lovaglás elõtt végig néztem a nyergelést, csutakolást. óra után pedig megpróbálhattam lecsutakolni és visszavihettem a karámba. :) ez 8 éve volt.
2012. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ahol szoktam segíteni táborban, megengedem a gyerekeknek hogy segítsenek a lovak körüli munkában (nem kötelezem őket...) Illetve a lovagláshoz való előkészítésben.


Amikor én először voltam táborba, fele annyit lovagoltunk mint beigértek, tereplovaglást is igértek, mert már tudtam annyira hogy kimenjek, de inkább csak benn az udvaron kavartunk.

A lovakhoz annyi közünk volt, hogy nekünk kellett trágyázni

2012. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én akármit megcsinálok a lovak körül :) Középhaladó vagyok már :)
2012. máj. 18. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már úgy kerültem oda, hogy tudtam lovat pucolni, nyergelni, kantározni, meg lovagolni is úgy ahogy, mert már akkor is volt ló a családban.

Első nap néztük a nyergelést, aztán volt szint felmérés futószáron. Akkor mindenki futószáron lovagolt, aki elég jó volt az másnap már osztályban ment, aki meg fullkezdő az futószáron ment. Másnap aki tudott magának nyergelt, aki nem, annak segítettek. Reggel és este volt lovaglás a nagy meleg és a böglyök miatt, két lovaglás közt meg lovat pucoltunk az alkalmi vendégeknek, hol istállót takarítottunk, hol a medencében lubickoltunk, pihentünk. Etetést nem kötötték az orrunkra, mert amikor reggeli volt akkor mi még aludtunk, vacsoránál meg mi is akkor ettünk.


A tábor végén volt egy lépős ügetős terep, ahol mindenki jött.

Én akkor a fejlődést vártam ettől a tábortól, de semmi újat nem adott, de tapasztalatszerzésnek nem volt rossz.

2012. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:

Elég régen volt már olyan 5-6 éve.. egyébként annyi a baj az ilyen helyeken hogy bár lovagolni persze tanulsz de általában csak csoportban, így irányítani, tempót váltani, lovat visszafogni nem igazán tanulsz meg.

Mondjuk ahol én először voltam ott jó volt mert volt egy csomó póni amikre csak úgy föl lehetett pattanni és úgy szőrén vágtáztuk velük végig az egész telket délutánonként :)

2012. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2006ban voltam én először akkor már tudtam ügetni teljesen jól,vágtázni kicsit és ott karámba mentünk ügetni meg voltizsoztunk :) akikmár teljesen jól vágtáztak azok mentek terepre is:)
2012. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!