Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez miért van? Miért viselkedik...

Ez miért van? Miért viselkedik ilyen furán? (kicsit hosszú, de megköszönném ha elolvasnátok mert nagyon fontos ez nekem)

Figyelt kérdés
Van egy ló akivel több mint fél éve elkezdtem foglalkozni. Mm van gazdája de nem érdekli a lova ezért nem jár le hozzá, más meg utálja melankólikus természetéért (remélem tudjuk a szó pontos jelentését lovaknál). De n elkezdtem vele foglalkozni és sokkal nyitottabb lett. Úgy éreztem kezdett bennem megbízni. Mindig jött utánam, holott inkább kitépte magát az ember kezéből mintsem követte volna. Amikor meglát már jön oda. Oda dugja a fejét, pedig először csipkedett és sunnyogott. Már a lábát is szépen emeli, pedig amikor először találkozunk úgy oldalba harapott amikor megpróbáltam felkérni a lábát. Szóval nagyon jól alakult köztünk minden. De most nem láttam 4 hete mert egyszerűen beteg voltam, elutaztunk, beteg voltam és megint csak nem értem rá kimenni. És azt nem értem, hogy nem évek teltek el, hanem csak 4 hét, és olyan közönyösen viselkedik velem mintha azt se tudná ki vagyok. Oda jön ha meglát ugyan de ahelyett, hogy érdeklődne sunyít és megpróbál megcsípni. Ha megpróbálom felkérni a lábát, megint csak csipkedni akar. És ami a legjobban fájt, megpróbált megrúgni. Először rám farolt, letoltam a farát és kipróbált rúgni oldalra. Meg ha a nyerget igazítom is sunyít és vicsorog. Ha simogatom elhúzódik és csak azt látom, hogy húzgálja a szája szegletét. Azóta a 4 hét alatt mások is lovagoltak rajta. Mert már annyira azt látta rajta oktatóm, hogy más is ráülhet, hogy ráültetett néhány lovast. Arra gondoltam, hogy talán el lett kapatva és elkanászodott. De akkor is. 4 hét alatt? Lehetséges ez? Vagy mi baja lehet? Mert nem rossz napja van mert egész hétvégén ilyen volt velem, pedig én ugyan úgy viselkedek vele mint eddig. Mit lehet a baja?

2012. máj. 21. 14:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Te kérdezel,de ha valaki mond vmit azt megmagyarázod.Ha te ilyen "okos" vagy akkor miért teszel fel ilyen kérdéseket?És a ló igenis gondolkodik,ahogy ebböl kivettem többet mint te.

És ha ezt nemtudod akkor ink ne legyen lovad.Ők is ugyanolyan élőlények mint egy ember.

2012. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nincs is lovam. Másrészt fölösleges volt ezen össze veszni, mert én nem csak felületesen beszélnek arról, hogy a lova milyen cukik és naná, hogy tudnak gondolkodni. És nem ruházom fel még véletlenül sem emberi tulajdonságokkal. És igen, nem fogadom el a hülyeségeket sajnálom. Mert hülyeségekkel nem lehet meggyőzni...és ezért elnézést kérek.

Másrészt fölösleges össze hasonlítani többféle állatfajt, mert nincs köztük össze függés. Az a gáz, hogy néhányan előszeretettel hasonlítják kutyához a lovat vagy más állatfajhoz. Holott én is tudom, mennyire értelmes állat a ló és mennyire intelligens de egy másodpercig nem állítanám, hogy tudatosan gondolkozik, mert nem keverem az emberrel. Mivel máshogy gondolkodik. Ösztönből. Nem futnak le az agyába bonyolult össze függések, hogy "ha én ezt megteszem akkor ez és ez lesz" vagy hasonló szintű dolgok. Nem azt mondom, hogy nem gondolkodik. Azt mondom, hogy nem tudatosan gondolkodik, de ezt inkább ti nem tudjátok felfogni, de nem is várom már el. Na mindegy. Én csak feltettem egy kérdést, amire jött valami olyan válasz, hogy megsértődött vagy mi. Itt kiütötték nálam a biztosítékot, hogy ilyen tudatlan emberek is vannak. Aztán, jöttek többen és többet. És már feladom. Szóval engem tovább nem érdekel.

2012. jún. 16. 14:39
 23/29 anonim ***** válasza:

de bakker .. ha már ennyien mondunk egy véleményt és csak te mást akkor mért nem tod felfogni hogy talán nálad van a bibi? vagy túl nagy hozzá az egód??

inkább ne foglalkozz lovakkal -.-" előre sajnálom szegényeket

2012. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem értem, hogy ti mit hisztek, hogyan gondolkodik egy ÁLLAT. Tudatosan?? Nézz már utána egy alaposabban ezzel foglalkozó biológia könyvben vagy bármilyen más szakkönyvben, hogy az állat miként gondolkozik. Ösztönből. Mert ő nem tudja mit csinál és miért, csak azt csinálja amit az ösztöne diktál, például menekül. Az, hogy végül egy szöges drótba rohan bele, vagy egy kocsi elé, holott lehet, hogy egy nem létező veszély elől rohant, de neki nem futott semmi végig az agyán csak az, hogy minél messzebb. A lónak három dolog jár a fejében (és ezt szakemberek állítják): Evés, a társai, és a saját maga biztonsága. Ennyi az amivel foglalkozik. Ezért nyitja ki a zabos ajtót mert már egyszer rájött, hogy kaja van. Ezért áll meg ha a társai is megállnak az út előtt, mert ha a társai az út másik oldalán vágtáznának el tőle, garantáltan nem állna olyan nyugodtan. És ezért fél annyira, ha egyedül marad, mert a ló bajban csak magára számít. És amég emberek azt hiszik, hogy a ló tudatosan vagy bármilyen állat tudatosan gondolkodik, addig lesznek harapós, elkényeztetett ölebek, addig lesznek harapós, agresszív elrontott lovak....stb. De amég ezt emberek nem fogják fel, kár ezen vitatkozni. És attól még, hogy 10 tudatlan állítja , hogy az állat tudatosan gondolkozik és én azt állítom, hogy nem attól még, nem a többség nyer.
2012. jún. 18. 08:21
 25/29 anonim ***** válasza:

hö9h szerinted ... 3 dolog, ugyan mááár

na és mikor a saját lovam megvédett a másik lovamtól miután az megharapott engem ? azzal mivan?

na mind egy ... te tényleg nagyon okosnak hiszed magad... imádom a biológiát de eggyáltalán nem annak hiszek ami le van írva. a tapasztalat a fontos...


ha úgy is mindent jobban tudsz akkor minek kérdezel ilyen marhaságot ? idegesítsd a jó istent a hülyeségeddel

2012. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Leírnád, hogy hogyan védett meg? Mert eddig még egy olyan feltevést sem láttam leírva ami azt bizonyítaná, hogy a lovak tudatosan gondolkoznak. Inkább csak olyanok voltak, amibe az emberek beleláttak dolgokat, belegondoltak, mert milyen szép lenne. Mit csinált a te lovad amikor az másik megharapott?
2012. jún. 20. 08:07
 27/29 anonim ***** válasza:

Hát mikor mentem hátra nem engedte túl közel hozzám a heréltet a kancám ... és nem azért mert magához nem engedte ... hozzám ... ha nem voltam ott akkor sülve főve eggyüt voltak :)


kétnapja volt nálunk a herélt és én reggel mentem hátra, megsimogattam (de bevallom nagyon hülye voltam hogy nem fiygeltem arra hogy sunyít) két ló között álltam két lépésre a herélttől és egy lépésre a kancámtól ... és megharapott, utána egy hétig ha közeledett felé a ló Szellő rá sunyított és az el ment ...


ezt nem azért csinálta mert utálta... sőt nagyon is megszerette, és még egyszer sem rúgta meg a herélt ...


jó tényleg én voltam a tudatlan hogy megharapott mert megszoktam hogy néha szellő is rám sunyít de akkor ő rögtön el megy... nem szoktam vele foglalkozni, azóta sokkal óvatosabb vagyok :)


amúgy viszont én nem akarok veszekedni, de ez tényleg rosszul érrintett hogy azt mondtad nem gondolkoznak, szerintem iegn :) ez van

2012. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A ló valóban téged védett, hiszen valószínűleg nagyon fontos vagy a számára. Ez viszont nem a gondolkodás része. Nekem se volt a veszekedés a célom. És nem azt mondtam, hogy nem gondolkodnak. Azt írtam, hogy nem tudatosan gondolkodnak, hanem ösztönből. Az ösztönei már azt súgták, hogy meg kell téged védenie, és ez dicséretes, hogy ilyen kapcsolat van közöttetek. :)
2012. jún. 20. 21:52
 29/29 anonim ***** válasza:

Mind egy én kitarok az mellet hogy ténylegesen gondolkodnak :)


mert vannak olyan lovak akiket egész életükben bántalmaztak, és ha megkapják az esélyt a jobb életre, élnek vele. Nekünk volt egy olyan lovunk amelyt bántottak, teljesen ideg roncs lett, sajnos mi sem tudtunk rajta segíteni ... pedig én egyfolytában gondoztam, mégis fejbe rúgta apum körmölésnél ... :/

mind egy


Viszont Szellővel tényleg jó a kapcsolatom :) 2010-ben vettük meg és 7-8 hónapos vemhesen kin voltak a bordái, egy kislány lovaglásnál egyfolytában ütötte a pálcával. Mikor ide került sokat szenvedtem vele, és még mindig fél a pálcától... szó szerint retteg... nem az mikor a ló meg érzi hogy jaj most ezt nem kéne csinálni mert itt a pálca, hanem bepánikol ... sajnos benne van még ez :(


amúgy érdekes ... mikor el megy apum kocsizni a nagy lóval és nem viszi Szellőt, vagy becsukjuk vagy én addig futószárazom. és ha be van csukva ideges, fel alá járkál, multkor be mentem hozzá 15 perc múlva meg nyugodott hogy beszéltem hozzá és ment enni :)

2012. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!