Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rám rúgott a lovam. Mit...

Rám rúgott a lovam. Mit jelentsen ez?

Figyelt kérdés
Ma lovagláskor estem egyet, és amikor a földön voltam, rám rúgott egy nagyon kicsit a lovam. Aztán visszaváltott lépésbe, majd odébb megállt. Mit jelentsen ez? A meglepettség miatt csinálta, hogy hirtelen kerültem a földre, a lábához közel, vagy szándékos volt?
2012. máj. 26. 12:09
 1/8 x) ***** válasza:

Elképzelhető hogy le akart rakni magáról és úgy érezte hozzátartozik hogy még rúgjon egyet hozzá. Ez ilyen dominanciaharc dolog lehet.

De valószínűbb hogy a meglepettség miatt, hozzáértél a lábához, megijedt és ezért rúgott (vagyis inkább csak megemelte a lábát)

2012. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Addig lovagolsz, amíg jól meg nem tapos, aztán majd lebénulva a kerekesszékből kérdezheted itt, hogy miért taposott a gerincedre az a hülye állat!
2012. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Vagy szándékos volt, vagy védekező reakció, ez olyasmi, amit ott élőben bármikor megmondok neked, így vakon meg soha. Látni kell a dogot ahhoz, hogy az ember megmondja. Mindenesetre ha szándékos volt megtudod, mert jóeséllyel fog még próbálkozni.
2012. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

második:S:S

am szerintem meglepődhetett azért csinálta. múlthéten énis lefordultam a lovamról. ő is kirúgott oldalra,bakkolt,rohangált. aztán szépen visszaültem és minden ment tovább rendesen.

2012. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden értelmes válaszolónak!
2012. máj. 26. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért rúgott rád, mert nem szeret. :(
2012. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt igazából így nem lehet megmondani. Sokszor előfordul, hogy ugye bakolgat a ló, akár lovas alatt sokat, vagy ha közben leesel, ugyanúgy folytatja. Ez olyan, mint amikor mondjuk karámban/legelőn megijed valamitől, vagy csak tele van, és kirakod, ugrál egy sort. Lehet, hogy ha fentmaradsz, akkor is csinálta volna még, aztán abbahagyta volna... Nem hiszem, hogy szándékosan akart volna megrúgni, vagy bántani, de ilyenkor ha visszaülsz, ugyanúgy csinálj mindent, ahogy előtte, és legközelebb koncentrálj jobban, figyelj oda, vagy ha megint leesnél, akkor ültess rá egy tapasztaltabb lovast, és rendezzétek le vele, mert oké, hogy egyszer megtörténik, de ha elkezd szemétkedni, nehéz lesz leszoktatni róla... Ha visszaülsz, és megint elkezd ugrálni, igenis odacsaphatsz neki, mert ő sem sajnál téged. Nem verni kell a lovat, de ilyenkor egyszerűen nem szabad ráhagyni, mert nála vagy alatta, vagy felette vagy. Ha te vagy felül, nem fogd bántani, de ő sem téged, viszont ha ő, akkor csúnya véged lesz előbb-utóbb...
2012. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Történt egy kis félreértés. Nem azért estem le mert rodeózott, hanem mert elvesztettem az egyensúlyom. És ahogy a földre kerültem, rúgott egy icipicit felém.
2012. máj. 26. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!