Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasok mért átkozzák a...

A lovasok mért átkozzák a lókolbász evőket, amikor ők arra kényszerítik a lovakat hogy nekifussanak és átugorjanak 1 akadályt?

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért a díjugratás és a vágóhíd között van egy kis különbség, nem gondolod? :) Egyébként nem minden lovas átkozza őket, vannak kimondottan vágási célra tenyésztett lófajták. Utána lehet nézni, és nem kell általánosítani.
2012. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
én lovaglok, 2 lovam van, nagyon szeretem őket, de eszem lókolbászt is.Ez 2 teljesen külön dolog
2012. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
igazatok van nem fogalmaztam meg egészen jól a kérdést
2012. máj. 27. 15:34
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
ha ugratni akarsz, megtanítod a lovadat arra, hogy ugorjon. nem természetes számára, de meg lehet tanítani, ugyanúgy, ahogy az embernek sem természetes például a jégkorcsolya, mégis ráérez,és csinálja. persze a díjugratást is lehet normálisan, lóbarát módon csinálni, vagy az állat érdekeit nem figyelembe véve söröskupakokkal telerakni a rudat, stb. egyébként nem érzed úgy, hogy némi különbség van aközött, hogy megtanítasz valamit a lónak, vagy megölöd? mert szerintem elég messze van a kettő egymástól... és valószínűleg azért nem szeretik a lovasok általában a lókolbász-fogyasztókat, mert a ló számukra nem ételforrás, hanem társ. te is furcsán néznél, ha mondjuk játszanál egy focicsapatban, és tudomásodra jutna, hogy a szomszéd városban focistákat töltenek kolbászba.
2012. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nem nézném furcsának ha a kannibalizmus elterjedt lenne
2012. máj. 27. 15:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy most irtó nagy ostobaságot mondtál. A kannibalizmusnak kimondva nincs súlya, csak kicsit bele kéne gondolni, hogy minden ember valakinek a rokona, családtagja, barátja és nem túl vicces, ha valaki megzabálja a barátod. Biztosíthatlak, nemhogy furcsán néznéd, de erős haraggal tekintenél rá, és követelnéd, hogy kizárják a társadalomból. A kannibalizmus az emberiség egyik legerősebb tabuja, még az egyébként kannibál közösségekben is igen merev szabályok vonatkoztak rá.
2012. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ugratás fejleszti és erősíti a lovat, jót tesz az egészségének. Az más tészta, amikor valaki úgy ugrat, hogy a ló száján lóg, beleesik a hátába stb. A helyesen ugratás jót tesz a lónak.

Nekem személy szerint nem ízlik a lókolbász, de ha ízlene, enném. A bocikat, csirkéket is szeretem, mégis megeszem a húsukat, mert egészséges. Ez két külön dolog.

Az állatkínzást mindenesetre elítélem. Azt is, ha valaki vandál módon lovagol.

2012. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajunk a lókolbásszal, és kedves kétlótulaj lókolbászzabáló neked is szól, hogy milyen módszerrel ölik meg őket. Nekem nem lenne bajom vele, ha humánus módon végeznének velük, mert tudom, és ez tény, hogy szinten kell tartani a számukat, ez oké. De lehetne végezni velük egy golyóval, van, ahol legel a ló a karámban, behozzák, lelövik, és semmit nem vesz észre. És van, például itt, ahol éheznek és szomjaznak, amíg odaviszik őket, sokan már az úton elpusztulnak, aztán pedig egyszerűen agyonverik őket... Szóval ez a baj vele, és ezért nem értem, hogy hogy ehetsz lókolbászt... Ha normálisan végeznének vele, akkor nekem sem lenne bajom vele, de az, hogy sokan hurcoltatják a seggüket a lovukkal évekig, aki végig szolgálja őket, aztán vágóra adják, majd megzabálják, azt kicsit durvának érzem. Mi lenne, ha elpusztulna a lovad, és feldolgozóba kerülne, utána is ilyen büszkén ennéd? Hogy tudod, hogy lehet, hogy pont őt eszed?:)))))))))))))
2012. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Jesszus..... El sem hiszem., hogy ilyen ostoba emberek is vannak a világon........ -.- kérdező... Itt az a helyzet, hogy sz art sem értesz a lovakhoz, nem tudod mi a jò, mi nem. Az ugratás a lónak egyáltalán nem kínzás,ha jól csinálod. Még TE vagy felháborodva?! Egy általános ember kér számon egy lovastòl? Na álljon meg a fáklyás menet, kérem szépen! Ez pontosan olyan, mintha kitennék egy kérdést a sport kategòriába, hogy mi a fészkes fenének rugdossàk a focistàk a labdát? Miért nem hajigàlják? Az ugratás nagyon is jò dolog mint lovas részéről, mind lò részéről. A lòvágás nem annyira!:-) Felfogtad a kis okos buksiddal? Olyan mintha én, egy lovas, kioktatnék egy focistát, hogy hogy rúgja a labdát... Szânalmas.. -.-
2012. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Ez pontosan olyan, mintha kitennék egy kérdést a sport kategòriába, hogy mi a fészkes fenének rugdossàk a focistàk a labdát? Miért nem hajigàlják? "

bazeg mert azt kézilabdának vagy amerikai focinak hívják és te oltasz engem amikor ekkora idiótaságot mondasz.

Tényleg nem értek a lovagláshoz és ezt nem is titkolom, én azt látom hogy nem amatőr hanem világ versenyen is elesik a ló nekimegy a szarnak és megsérül vagy hajtják és ütik közben vagy legalábbis cseszteti az ostorral.

A kérdést pont az ilyen majmok miatt tettem fől akik rögtön támadnak és sértegetnek tudom hogy a lovasok néha már együtt élnek lovaikkal ( rengeteg hagyományőrző huszárt ismerek)és számukra ez olyan téma mint a kutyahús evés kutyatartóknak sőt...

2012. máj. 27. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!