Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sportsérülés után újra lovagolni?

Sportsérülés után újra lovagolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez olyan dolog, amit nekem kell éreznem. Volt (van) egy sportsérülésem. Elfogyott a porc a térdemben és két hónapig porcképzőket szedtem, amitől már teljesen jól helyrejöttem, vagyis inkább 90%-osnak mondanám magam. Szeretnék visszatérni a lovagláshoz, de félek hogy rosszat teszek magamnak ha túl hamar terhelem a térdem. Az orvos azt mondta olyan sportot ne csináljak aminél ütődik a térd, mint például a futás. Az a kérdésem tehát, hogy a lovaglás mennyire terheli a térdet? Lovaglás közben elég jól rugózik a láb, szerintem olyan mértékű ütődést nem kapna mint futásnál.
2012. máj. 30. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
ha normálisan tudsz lovagolni, akkor semmi bajod nem lesz tőle
2012. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:
Hát.. végül is csak térdből állsz föl de talán nem olyan megterhelő mint a futás. Talán próbálj meg szőrén lovagolni, vagy tanügess hogy ne kelljen nagyon terhelni a térdedet. Csak vigyázz hogy ne ess le mert elég nagy baj lehet belőle. :)
2012. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben biztos, hogy elkezdenék újra lovagolni, lightosan, te érzed, hogy mennyit bírsz, és szép fokozatosan visszarázódni, mindig csak annyira terhelve a térdedet, hogy ne kezdjen újra fájni.
2012. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fokozatosan visszaállhatsz a lovaglásra, és van egy Porcerő nevezetű vitamin, azt napi szinten lehet szedni az ízületek karbantartása érdekében :)
2012. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.


Azért dilemmázok ennyit, mert decemberben is úgy éreztem tök jól vagyok és futottam fél órát. Rá pár napra nem tudtam menni, és kb mostanra jöttem helyre (egy nap múlva június).


Egyelőre osztályban lovagolok egyedül nem, így maximum keresek egy olyan osztályt ahol 7-8 éves kislányok lovagolnak, azt talán bírni fogom :)

2012. máj. 31. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy kérj néhány futószáras órát amíg visszaszoksz, jobb, ha tényleg vigyázol. :) És akkor bármikor abba tudjátok hagyni, ha fáj, van valami. Neked is jobb, ha újra belerázódsz.
2012. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugyan ez van a térdemmel! nem futhatok, bicózhatok, ugorhatok!:) Nekem az orvosok azt mondtál(szerencsére),hogy maradhat a lovaglás de figyeljek rá,ha fáj hagyjuk abba sétáljunk és újra mehetünk. nekem a bokámmal is baj van a bokámat mindig fáslizom. a térdem nem nagyon szokott fájni.:) de fáslizd !:)
2012. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A futással úgy vagyok, most hogy nem lehet persze futnék. A bringa nem gond, de kb 8-10 kilométerenként megállok pihenni. Azért az érdekelne, hogy milyen volt a sérülésed, mennyi ideig gyógyult és mennyi idő múlva ültél lóra? A bokáddal mi történt?
2012. jún. 19. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!