Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen pálcát vegyek?

Milyen pálcát vegyek?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok de már tudok szabadon lovagolni.Milyen pálcát ajánlotok nekem? Sajnos kell a pálca a lóhoz és veszek majd egyet de nem tudom milyet!

2012. jún. 7. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
szőlő pálcát sárkány-szívizomhúrral
2012. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
???????????
2012. jún. 7. 23:02
 3/19 anonim ***** válasza:

:D Az első válaszoló a Harry Potterre utalt

Egyébként mindegy, jobban teszed, ha kicsit hosszabbat veszel, nem a leghosszabb díjlovasat, de nem is ilyen kis rövid ugrópálcát. A nagyon hosszút nehéz jól tartani, ha még kezdő vagy, ráadásul tényleg csak idomításhoz hasznos, a röviddel pedig esetleg nem éred el a lovat. Ajánlom, hogy a végén ne legyen kis kéz forma meg ilyesmik (azt hiszem a Tattininek van olyanja), mert az semmire nem jó. Nekem is ilyen köztes hosszúságú van, nagyon jó rugalmas, simán hajlítható és kényelmes vele dolgozni.

2012. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
elmész a lovasboltba, és kipróbálgatod a pálcákat, berogyasztassz kb úgy, mintha a kenygelben lenne a lábad, és a pálcának le kell érnie kb a sarkadig. rövid pálcát ne vegyél, feleslegesen püföljük a ló vállát, amik a csizmát kellene megerősíteni..
2012. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
az eladók biztos szívesen segítenek. már ha értenek hozzá. nálunk pl 2 lovasbolt van, de csak az egyikbe járok mert ott tényleg értenek is hozzá, a másikban iszonyat buták
2012. jún. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70 cm-nél ne nagyon legyen rövidebb, mondjuk idomító pálcát csak akkor vegyél, ha arra van szükség, mert hiába lovagolsz szabadon, ha a kezed nem biztos, akkor csak zavarni fog. Jobb egy közép hosszú pálca, az még kezelhető méret egy kezdőnek is.
2012. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Legjobb a díjlovas pálca, kb. 1 m hosszú legyen, hacsak nem pónin lovagolsz, mert akkor rövidebb. Egyetlen esetben ne ilyet vegyél: ha még nem stabil a kezed, mert akkor előfordulhat, hogy ezzel véletlenül megütöd a lovat, amikor nem is szeretnéd.

Egyébként a díjlovas pálca a legjobb mindenhez. Kivéve terep, mert oda nem kell pálca. Én ugrani is díjlovas pálcával szoktam, tudom, szokatlan, de nekünk nagyon jól bevált. :)

2012. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azért a díjlovas pálca a legjobb, mert azt a ló farán használod, így arra készteted, hogy jobban maga alá lépjen. A rövid pálca, amelyikkel a ló vállát ütögeted, legfeljebb arra jó, hogy ha nagyon alszik, "felébreszd", de igazán előrehajtani nem tudod vele. Előremenni a díjlovas pálcától fog (meg még mástól is, de ha már pálcákról beszélünk, akkor attól), és támaszkodni is.
2012. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ma voltam egy lovasboltban és mutattak egy pálcát,ami fogásra nagyon kényelmes és pont az én szempontjaimnak megfelel.2700ft és megéri az árát!

Am még 1 kérdésem lenne!:

Láttam egy olyan pálcát aminek a végén egy vékony madzak van és annak a végén egy kis görcs.Az milyen pálca?

2012. jún. 8. 18:14
 10/19 anonim ***** válasza:
Milyen görcs? o.O xD. Amúgy aminek "madzag" van a végén, díjlovagló pálca. Én is olyannal lovagolok. :)
2012. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!