Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy irányítsam úgy a lovam,...

Hogy irányítsam úgy a lovam, hogy csak kantár van rajta de azt sem akarom használni az irányításhoz?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
súlypontáthelyezéssel és combbal
2012. jún. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Combbal? ... o.O Na mindegy. Hát a lábszáraddalirányítsd! Ha balra akarsz fordulni, akkor jobb láb heveder mögé, megtámaszt, nem veszed el a ló oldalától, nem nyomod, csak támaszt, és a bal láb meg folyamatosan nyomja az oldalát, és a hevederen legyen. Nekem így bejött. :)
2012. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
az első amit írt ha fogatozik akkor a hozzád, tőled hang segítségekkel.. (már ha tudja a ló)
2012. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A lovam elég tégla így egy egyszerű combnyomásra semmit sem reagál. Nincs a lovon nyereg de persze így is be lehet határolni a heveder helyét. :) Köszönöm a válaszokat. És is így próbáltam irányítani, meg testsúllyal, meg combbal meg még a sörényét is húztam abba az irányba amelyikbe akartam, de semmi. :)

2012. jún. 17. 09:21
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha a ló nem reagál ezekre a segítségekre, akkor valszeg idomításbeli problémák vannak. Amúgy meg testsúly + lábsegítségek, hangsegítségek, meg egy nyakszíj se árt, de ha a lovad ennyire nem működik ezekre, akkor még szerintem lovagolj kantárral, próbáld finomítani ezeket a dolgokat, utána esetleg parelli kötőfékkel, és ha már ott is biztonságosan és pontosan megy az irányítás, akkor nyakszíjjal. Ezt fel kell építeni, de ha van egy pöccre belovagolt lovad, akkor egyből lehet próbálni nyakszíjjal, mert ha oda teszed a lábad ahova kell, akkor tudja mit kell csinálnia.
2012. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Először meg kell tanítani kantárral és nyereggel, hogy helyesen reagáljon a testsúlyra és a lábra, amit egyébként is minden lónak tudnia kell. Utána el lehet hagyni a szársegítségeket, pl odadobod neki a szárat és úgy lovagolod. A lovak elég érzékenyek úgyhogy "téglává" valószínűleg a nem megfelelő belovaglás vagy lovaglás tette. Megérzik ha valami rárepül a szőrükre amit egyből el is hajtanak, pedig egy bogárnak nincs nagy súlya. Ugyanúgy érzi a te testsúlyodat és csizmádat is csak nem lett neki megtanítva a helyes reagálás vagy pedig rossz lovaglással ezt elfelejtette. Pl ha egy lovas össze vissza dülöngél rajta mert nem találja az egyensúlyát, akkor azt sem várhatja el a lótól, hogy testsúlyra menjen neki. Ezt egy idő után megszokja a ló és már nem fog reagálni rá.
2012. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
első vagyok, igen combbal,mivel a kérdező azt írta "csak kantár" tehát nyereg sem
2012. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kupecektől vettük és a belovaglás alapossága a béka segge alatti szint. Magyarán elviseli a nyerget és a lovast. És elkezdtem idomítani. Nem csak úgy tégla, hogy nem érzékeli a lovas segítségeit de úgy is tégla, hogy teljesen érzéketlen a körülötte történő dolgokra. Minap éppen a telefonomon hívtak és amikor kotortam elő a telóm a zsebemből nem figyeltem oda, hogy merre megy a ló és a laza szárak ellenére (szóval akár ki is térhetett volna) neki ment a kőfalnak (mm az akadálynak, úgy kőfal). Kicsit furcsálltam a helyzetet, hogy egy ló fejjel neki megy egy akadálynak, és hogy ennyire bamba de hát ez van... Ez jutott :) Nevettem egy nagyot aztán mentünk tovább. Kötőfékkel biztosan nem fogom lovagolni, nem lehetne irányítani mert amúgy meg pörög az agya, szóval legeltetni se lehet csak zablával mert különben elhúz a francba. Na mindegy, nem ez a lényeg, csak kicsit ismertetni akartam a lovam. Hát akkor majd próbálkozunk szépen fokozatosan, mert lehetséges, hogy még nem érti mit akarok tőle. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 17. 12:03
 9/18 anonim ***** válasza:

Az nem lehet hogy rossz a szeme? :O

Ha neki megy a kőfalnak azért az nem véletlen..

2012. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Semmi baja a szemének. Tökéletesen reagál a legkisebb mozzanatra. Egyszerűen csak egy tégla. Oktatóm is egyből a szemét nézte, de nem talált semmit.
2012. jún. 17. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!