Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy irányítsam úgy a lovam,...

Hogy irányítsam úgy a lovam, hogy csak kantár van rajta de azt sem akarom használni az irányításhoz?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 08:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Kötőfékkel biztosan nem fogom lovagolni, nem lehetne irányítani, mert amúgy meg pörög az agya"


Akkor még is mi a jóistent szeretnél kantár nélkül lovagolni, ha kötőfékkel sem mersz? Ezért van a megalapozó munka, bizalom építés stb, és az idomítás! Ha hiányos a belovagoltsága, akkor elkezded nyeregből idomítani + földről parellizhetsz vele, ha megbízol benne, akkor mehetsz kötőfékkel, és ha ott is megy az irányítás és 1000% a bizalom akkor lehet nyakszíjjal.

Szóval ezt nem lehet csak úgy hűbelebalázs módjára csinálni egy félnyers lóval.

2012. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Fuhh, elnézést 83%-os! :D Teljesen a "nyerges dologban" voltam! :'D Elnézést! Igazad van! :)
2012. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem akarom kantár nélkül lovagolni. Kantárral akarom, de annak használata nélkül.
2012. jún. 17. 21:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Tudjuk :) Értjük :)
2012. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
11. nem érti. Neki írtam. És sajnálom, hogy a lovam ilyen, de már nem tudok belőle olyan lovat csinálni 15 évesen amilyen lehetett volna. Na mindegy. Köszönöm a válaszokat:))
2012. jún. 18. 14:35
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja, értem. :| Hât sajnálom nagyon. :((
2012. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem tér ki valami elől, lehet a lovasba vetett feltétlen bizalma, amivel szerintem nem jó szórakozni. Tehát ilyenekkel, hogy "nézd meg az idiótája neki megy a fának", mert ezzel csak a bizalmát veszíted el és nem fog a te kérésedre egy árkon sem átkelni vagy a számára idegen akadályokat megugrani, stb.
2012. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem szórakozásból csináltam. Egyszerűen csak másra figyeltem és nem láttam az akadályt, de ha láttam volna se gondoltam volna, hogy egy ló képes és neki megy fejjel. Hát remélem tényleg ez az oka. :)
2012. jún. 20. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!