Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valakinek van valami ötlete?

Valakinek van valami ötlete?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél éves csikó, amit én kezdtem el belovagolni tavaly nyáron. Egész nyáron foglalkoztam vele, tényleg 0-ról kezdtük, őszre eljutottam addig minden segítség nélkül, hogy a ló egész szépen ment lovas alatt, jól reagált csizmára, szárra, nagyon jó fejű, jó indulatú kis ló volt, egészen addig, ameddig a gazdája kölcsön nem adta másoknak falunapra.. és szétrúgták az oldalát, meg verték, ha nem úgy ment, ahogy ők akarták.

Ezután én még párszor ültem a lovon, végig ugrált, bakolt, odavágott a földhöz.. Télen nem lehetett menni hozzá, év közben pedig nem volt rá időm bizonyos okok miatt. A paci teljesen elidegenedett, félt mindenkitől.. hogy nyerget rakjak rá újra, szinte lehetetlennek tűnik. De voltam nála megint, 3 napja is, jött oda, bújt, csikója is született :/, és most kezd megint az emberek felé fordulni.. vagyis egyenlőre csak engem tűr meg. Szóval az lenne a kérdés, hogy van-e valakinek tippje, ötlete, hogy mit lehetne kezdeni vele, mármint, hogy újra lehessen lovagolni?

Arra gondoltam, hogy még pár hétig csak kijárok hozzá barátkozni, meg hogy teljesen elfogadjon, és akkor szép lassan építek erre valamit.

Volt már valaki hasonló helyzetben?


2012. jún. 25. 18:02
 1/6 x) ***** válasza:
100%

Azt amit legelőször csináltál. Bár nem látom a lovat, így elég nehéz bármit is mondani, de valószínűleg olyan állapotban van mint amikor először kezdtél el dolgozni vele. Sajnos megint 0-ról kéne kezdened mindent. Tedd azt amit a kezdetekkor, így talán hamarabb feljönnek a ló emlékei arról, hogy nem mindenki akarja bántani. Szépen fokozatosan, lépésről lépésre taníts meg neki újra mindent. Ez sajnos elég hosszú idő lehet, de remélem sikerül majd. :)

A gazdájával pedig meg kellene beszélned a dolgot, hogy ne adja oda a lovat csak úgy akárkinek ha egy rendesen belovagolt, jóindulatú, szépen dolgozó lovat szeretne.

2012. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem, hogy sikerülni fog!

A gazdájával pedig már sikerült megbeszélni a dolgokat szerencsére.

2012. jún. 25. 19:04
 3/6 anonim válasza:
100%
szerintem megpróbálhatnád azt is, hogy először csak futószárat rákapcsolod, elég az is ha nem kantárra hanem kötőfékre és úgy sétáltok.. mintha vezetőszárral hoznád. aztán mindig szép lassan nagyobb távolságra engednéd, majd végül futószáraznád körön.. ha nyeregtől fél, szerintem először csak alátéttel és voltizshevederrel próbálkozz.. ha azt elfogadja akkor jöhet egy ócskább nyereg aminek lehet baja ha esetleg hülyéskedni van kedve. aztán ha már ez is megy, kiviheted megint pályára eleinte csak negyedórát-félórát sétálj, nagyon keveset ügethetsz is, de csak addig amég biztonságban érzed magad te is, és ő is. ha esetleg úgy jobb, megkérhetsz vkit hogy az első pár percben vezessen. ha mindezeket elfogadja, jöhet a vágtamunka és a többi.. :) a rossz emlékeket nehéz kiküszöbölni, teljesen soha nem is fogja elfelejteni, de ha türelmes vagy és sokat dícséred, jutalmazod, akkor minden rendben lesz. de ha vmi rosszat csinál, akkor nehogy megdícsérd meg akkor azt fogja gondolni hogy oké, bármit tehetek nincs következmény. akkor állítsd meg, kicsit hátraléptetheted ha pl ellenszegül vagy nem akar abba az irányba menni ahová te gondolod. említetted hogy bakol. én megpróbálnék tenni rá kikötőszárat is, hogy ne tudja letenni a fejét.. ennyi a javaslatom. remélem valami kis hasznát veszed majd és tudtam segíteni. pacidnak meg gyors lelki gyógyulást kívánok, puszilgasd meg nevemben is :)
2012. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Majd megpróbálom így is, hátha menni fog! Holnap megyek hozzá, majd megszeretgetem! :)
2012. jún. 25. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezd megint elölről az egészet. Gondolom a gazdája soha többet nem adja kölcsön senkinek, főleg nem falunapra ami a bebaszásról szól.
2012. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen elképesztő,hogy ilyen emberek vannak,te kölcsönadod a lovadat és akkor így bánnak vele.Sajnos előröl kell kezdenek mindent.Én még nem voltam ilyen helyzetben,de sokat olvastam erről.És nagyon de nagyon lassan kell újra magadhoz,az ember jelenlétéhez szoktatni.Ne feledd,az a szegény paci már megtapasztalta a jó és a rossz bánásmódot is.Sajnos lehet hogy a ló nagyon bizalmatlan lesz.A lovak akkor fogadják el az ember jelenlétét,ha maguktól,önszántukból odamennek az emberhez.Ha pl.valahogy kiterelnéd egy karámba,ne menj oda hozzá egyből és NE akard mindenáron magadhoz csalogatni.Meg kell várni míg bízni fog benned.Ülj le valahova a karámban és hagyd,hogy a ló azt csináljon amit akarj,ha vágtázni akar,vágtázzon,ha legelni akar,legeljen.Te pedig csak figyeld.Ha a ló már megszokja a jelenléted és látja,hogy nem akarod bántani előbb-utóbb oda fog menni hozzád.Igen,ez egy hosszadalmas módszer is lehet,de megéri mert ha a ló újra bízik benned az csodálatos ajándék.Remélem segítettem,ha kérdésed van írj privátba.
2012. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!