Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban már lovagoltam egy ideig, de aztán anyukám kivett, mert szerinte kevés ideig lovagoltunk túl sok pénzért(fél óra és azt hiszem 500 Ft, és többen is voltunk). A következő alkalommal egy lovardánál lovagolhattam,onnan is kivett, mert itt is ugyanezt a hibát találta. a következőnél, egy tábor volt a helyszín ahol lovaglást is oktattak. De túl messzinek találta.(15 km, kb 15 perc kocsival) Most ismét találtam egy nagyszerű lovardát, az eddigi legjobbat. Minden szinten. Olcsó, több mint 4 órán keresztül lovakkal foglalkozunk, vannak ott ismerőseim, barátaim, nagyon jó visszhangja van a lovardának. Anyukám viszont még sem enged. Emellett enyhe gerincferdülésem is van, és elvileg a lovaglás segíthet ebben, de ő hajthatatlan!!! Kérlek írjatok tippeket, amikkel tudnék érvelni!Nagyon szeretnék már végre lovagolni!
2012. júl. 2. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érvekkel nem mész semmire, ő az anyád, egy bizonyos korig az van amit mond. El kell neki mondanod, hogy te ezt szeretnéd csinálni, ez az álmod, ez tesz téged boldoggá. Semelyik anyuka nem szeretné elvenni a gyereke boldogságát, úgyhogy meg fog érteni, csak szépen kell vele beszélni erről. Esetleg bevonhatod apukádat is, ha ő melléd állna, az sokat segítene.
2012. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom
2012. júl. 2. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idő vagy? Mennyi zsebpénzt kapsz? Tudsz valami munkát vállalni? Akkor megmondhatnád, hogy a saját pénzeden akarsz lovagolni, amiért esetleg meg is dolgozol. Vannak lovardák, ahol lehet dolgozni lovaglásért cserébe. Esetleg kereshetsz ismerőst akivel együtt jársz lovagolni, és el tud vinni és akkor már az is meg van oldva. Ha látják, hogy bármit megteszel, hogy csinálhasd biztos melléd állnak.
2012. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

13 és fél, zsebpénzt csak iskolaidőben kapok, 200 Ft minden 5-ösért, munkának van egy karneváli felvonulás, de nem tudom pontosan mennyit lehet kapni érte, ismerősöm van az unokahúgom, és ma este kérdeztem meg tőle levélben, hogy el tudnának-e vinni, szóval még nem biztos, de lehet.

És köszönöm :)

2012. júl. 2. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fél óra 500ft-ért nagyon olcsó!Úgy hogy a válasz egyszerű az anyukád félt ezért nem lovagolhatsz!Az én szüleim is féltetek/féltenek de megbeszéltük ha jól tanulok járhatok lovagolni!Vala hogy próbálj velük megegyezni pl. ha mehetsz lovastáborba segítesz nekik!Sok sikert!
2012. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is féltenek..mégis van lovam.. hál' istennek nagyapám hatalmas segítség.. ő mindig bemagyarázza nekik hogy nyugiiii.. :D

Mutasd meg nekik..és azt is hogy mit szeretsz benne.. a végén még lovas családot "nevelsz" :D (bár nem valószínű..)

2012. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van. Apum nem szeret vezetni, de most végre találtunk egy jó lovardát. Az 1000 Ft/óra nagyon olcsó, nálunk 3000-2500! Fél év kellett hozzá, hogy végre megbeszéljenek egy időpontot, jövőhéten megyünk! :)

Sokat mondogasd nekik, sóhajtozz, hogy "deszeretnél lovagolni" meg barátnőd is lovagol. Van felszerelésed? Pl. nekünk már mindenünk van a csizmától kezdve a kobakig. Ezt is bevetettük, hogy miért vettük meg sok pénzért, ha nem használhatjuk.

Ha mennétek egy próbanapra? Utána mondanád, hogy milyen jó volt, úgy járnál stb.

2012. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, és igazi felszerelésem nincsen. De van szűkebb,lovagolós nadrágom, abban szoktam lovagolni a lovastáborban.Kobakot,pálcát ott adnak,sporcipőm,csizmám van. :)
2012. júl. 3. 09:05
 9/9 anonim ***** válasza:
aZ 500FT /óra egyáltalán nem drága. én 1000-ért lovagolok, de nem is az idő és a pénz a lényeg, hanem az hogy mijen az edzőés mennyit tanulsz az alatt a fél óra alatt.amúgy szerintem anyukád is jobban engedne, ha veled egyedül foglalkoznának addig ameddig nem tudsz jól lovagolni.
2012. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!