Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lovat vegyenek nekem?

Figyelt kérdés
Még mielőtt elkezdetek prédikálni, hogy ez felelősség, pénz, munka stb. szólok, hogy tudom mert 4 éve lovagolok, és vannak lovak amiket én gondozok .. De a szüleim semmiképp sem akarnak a lóról hallani mert; megunnád, nem gondoznád, csak viszi a pénzt nem hozza... Ha esetleg van lovatok, hogy vettétek rá őket, hogy megvegyék? Légyszi segítsetek!
2012. márc. 24. 09:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
mond azt nekik hogy lemondasz az összes zsepénzedröl, internetedről, kitűnő tanuló leszel csak vegyék meg azt a.... lova
2012. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
18%
igaza van az első válaszolónak ha lemondasz ezekről biztosan hogy megveszik neked
2012. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
39%

A szüleidnek igaza van , ha még nősz egy kicsit, te is rájössz , addig is érd be a lovaglással és mások lovai gondozásával.


Ha idővel nem múlik a lovak iránti rajongásod amikor már felelőség teljesebbé cseperedsz , vesd fel újból a szüleidnek ,lehet, hogy addigra már más képet festenek rólad .

2012. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
40%

1-2 válaszoló ugyan az a személy :D

Nagy vagy !!!!!!

Magadat futtatod ? jaaaaaaaa 24 % bocsi

2012. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
2%

Én mindent megpróbáltam, nem vették meg. Nekiálltam dolgozni, és vettem magamnak.

Megvan rá egyébként a pénzük? Mert mondjuk eég drága eltartani, lehet h azért nem veszik meg, mert nem bírnák anyagilag.

2012. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%

Ha a fater havi egy milkát keres, szerintem nem fogja megtagadni a kérést. Legfeljebb eladja ha nem úgy gondozod, ahogy kellene.

De bizonyára valami nagyobb istállóban szeretnéd tartani, nem otthon.

2012. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
20%
Szerintem gondold át még egyszer ,hogy annyira akarsz e lovat mert nagyon rá lehet fázni főleg ha egy nem jól idomított lovat vennének a szüleid. Mindenképpen kéne egy szakember amikor a lovat kiválasztanátok. Egy részből megértem a szüleidet, hogy nem akarnak venni mert tényleg nem kis feladat és munka,pl. egy 10 éves lóval ami tényleg jól nevelt, jól idomított ló azzal is mindennap kell foglalkozni még ha nem is mindennap lovagolsz rajta, és az ilyen lovakat nem adják olcsón. Csikót azt semmiképpen se vegyetek. Nekem egy négy éves lovam van és nem könnyű a munka vele igaz, hogy nagyon intelligens és tanulékony de sokat kell foglalkozni vele, hogy legyen valami eredménye. Én azt javasolom, hogy inkább járj még lovardába lovagolni és ha idősebb leszel akkor vegyél inkább magadnak lovat, arról nem is beszélve, mivel nem vagy szakember és ha kapnál is egy lovat annak a lónak meg kéne szokni téged és ha te nem vagy határozott és a rangsorban nem úgy állsz elé mintha eggyel felette lennél, szóval ha a ló esetleg nem tisztelne mint új gazdát akkor nagyon sok probléma fog következni, lovardában ezt meg nem lehet elsajátítani hogy a ló mint gazdát tiszteljen, hiszen ott minden ló engedelmeskedik az embernek mert általában a lovászok felügyelnek arra hogy ne legyen semmi baj.
2012. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%

A pénz a döntő. Attól még, hogy ez tizen éves kis csaj kiböffenti az akkor aktuális kívánságát, nem biztos, hogy egy józan gondolkodású szülő a gazdasági válság kellős közepén belefog ugrani több milliós beruházásokba, ami csak szívja lefelé a pénzt és mivel a szülő előregondol, hogy ez nem fog pénzt hozni és lehet, hogy a ló elpusztul 2 év múlva kólikába vagy lesántul egy tereplovaglás alkalmával véglegesen s altatni kell akkor az egész beleölt pénznek annyi, te pedig kéred a következő lovat minimum 1 éven belül. Ez neked csak annyi, hogy szeretnék egy lovat, de a szüleidnek pénz és pénz és pénz. Vagy tán te fogod fizetni?? Ha a lóval valami történik ismételten annak a lónak a kezelési költségei nem két fillér hanem több tízezrek esetleg százezrek.

Az alapvető felszerelések összege is 200.000 Ft-on felül van, egy ló évi bértartásáról +körmölések+ oltások+ féreghajtás+ patkolás esetleg még több és több. Szörnyű lenne belegondolni is pedig én is csak 22 éves vagyok és még csak most tapasztalom meg, milyen is az élet, ha nem anyuci és apuci tolja a seggünk alá a manit.

2012. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%

Miért nem tudod azzal beérni, hogy lovagolsz és lovakat gondozol?

Én is így kezdtem. Közel 3 évig gondoztam egy lovat, lovagoltam stb. mellette eljártam edzésekre egy lovardába.

Aztán most nyáron lett az enyém. Ismerősnél van de mindennap megyek ganajászni, etetni. Lovagolni meg csak hétvégén van időm.


Egyébként hány éves vagy?

2012. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
38%
Ne haragudj utolsó, nem akarok kötekedni, de te meg miért nem tudsz a helyébe gondolni?? Én kérdezõ ugyanígy vagyok!! Persze tudják, hogy tudok valamit a lovakról, mindig mondják milyen szépen lovagolok, milyen ügys vagyok, hát én nekem fogalmam sincs, hogy hogyan lovagolok. :D nem akarom magam dicsõíteni! :D Na most komolyan! Nem lehet egyszerũen beérni , hogy más lovát MÁS lovát gondozod, ilyennel foglalkozol!! Ha igazán szereted a lovakat, akkor úgy érzed, meghalnál értük, és nélkülük!! Az érzés olyan , mintha "szerelmes" lennél!
2012. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!