Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Ti szólnátok róla ilyen idősen a szüleiteknek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, összegyűlt a pénzem a lóra...most gondolkodom, hogy szólni kéne-e a szüleimnek, hogy lovat veszek, vagy lehet nem kéne...
2012. júl. 5. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:

A szüleiddel élsz, vagy külön?

Szüleiddel: én mindenképpen szólnék a helyedben.

Külön: nem fontos, csak ha akarsz.

2012. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak a lóra gyűjtötted össze a pénzt, vagy a tartásával járó kiadásokra is lesz folyamatosan kereted?

"Papa, vettem egy lovat. Jövő hónaptól havi 30ezer forintot kell fizetned a tartásáért". Szerintem rajongana érted.:D

2012. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha velek együtt laksz még, akkor szólni kellene. Csak a szüleid. ha külön házad van, keresel, akkor magad elintézed a havi tartást is. de akkor is, éppen elmondhatod.
2012. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a ló megvételére gyűjtötted össze a pénzt, akkor még semmiképp se vegyél lovat. A tartása kb annyi 1 évre, mintha vennél még egy lovat. Lesz időd minden nap etetni, almozni, csutakolni, mozgatni? A ló társas állat, egyedül nem érzi jól magát, legalább 2 lóval kell számolnod. Van hely, ahol tudod tartani? Bértartásban, vagy otthon? Ha bértartás, havonta minimum 35 ezer forintot kell a lovadra szánni+állatorvosi költség. Ha a lovaddal hirtelen történik valami, és állatorvosi segítség kell, az nem kis pénz. Félévente oltások, 5-6 hetente körmölés. Ha patkoltatnod kell, akkor az is plusz pénz. Nyereg kantár, egyéb felszerelések sem olcsók. Ha otthon tartod, akkor a takarmányra lesz pénzed? A ló nagy állat, sokat eszik. Alaposan gondold át.
2012. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bértartásba lenne a ló.
2012. júl. 5. 11:17
 6/10 A kérdező kommentje:
még szüleimmel lakom
2012. júl. 5. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szóltam nekik, nem örültek, azóta is folyamatosan megy rajta a vita, közölték, h ha gáz lesz, akkor sem fognak kisegíteni. Nem az ő pénzük, ők egy fillért sem adtak hozzá, de legalább elmondtam, pedig nem is igazán lakok otthon. Szerintem ennyit megérdemelnek, de tényleg gondolj bele a többi költségbe is, nagoyn drága ....
2012. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És te fizeted a tartást? Ha a szüleid, akkor mindenképp szólj, de ha te, akkor is illik... Legalábbis egy új családtagot szerintem illik bemutatni...
2012. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen azért megemlíteném nekik. De csak akkor vegyél lovat, ha a tartás díjon felül még félre tudsz tenni havi 10 ezret, az esetleges költséges balesetekre, betegségekre.
2012. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, én 22 éves vagyok, 6 éves korom óta van lovam. A szüleim fizetik, mivel még tanulok, de amit tudok megcsinálok magam. Egy havi költségei ha van lehetőséged otthon tartani, ami nem hátul a sufnit jelent, hanem normális angolboksz, karám, és legelő, akkor megúszod a havi bértartási díjat, ami bizony 60-70 HAVONTA ha színvonalas helyet akarsz, éves színten kb 60 ezer forint az oltások, féreghajtások ára, három évente kötelező vérvétel kb 4000Ft, 6-8 hetente a körmölés kb 5000, betegségek amikre nem számítasz, arról ne is beszéljünk, pl egy kólika műtét 3-400.000Ft ami bármelyik lóval megeshet. Szóval nagyon kiscipőben jársz, ha a ló ára van meg. Nem megvenni drága egy állatot, hanem utána megfelelően tartani. Kérdezd meg a szüleidet, van e erre keret? Ha meg nincs, akkor ne szaporítsd a Bottyán Equus Lómenhely létszámát!
2012. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!