Kezdőoldal » Állatok » Lovak » óriási csalódás?

óriási csalódás?

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok és kiderült hogy kb sz*rt nem ért. átmentem egy új helyre , és az új oktatóm megmondta cakum pakk hogyg újra kell kezdenem előröl mindent. egyszerűen figyelni se tudtam rá, annyira lesokkolt a dolog. most nem tudom mit tegyek, szeptemberbe felkerülök pestre, addig is járjak ide? van értelme itt elkezdeni mindent előről?

na meg mennyire fogok haladni? én eddig simán ellovagoltam a macerásabb lovakat is,erre most jött ez a hír. csak abban reménykedek,hogy gyorsan fogok haladni :(


2012. júl. 6. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani , hogy mennyire fogsz haladni. De végül is,csak az számít,hogy szeretsz-e lovagolni.
2012. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én gyanakodnék, hogy nem egészen úgy van. Meg kellene kérdezni valakit, aki tényleg ért hozzá és ha te úgy érzed, hogy értesz hozzá, akkor nagyon valószínű, hogy igazad van.


Én egyébként azonnal lelépnék, az előröl kell kezdenem minden szöveg mögött sok dolog lehet, csak hozzáértés és jószándék nem.

2012. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mailerdeamon ***** válasza:

A mindent elölről kezdeni szöveg mögött nagy eséllyel hozzáértés és szakértelem áll. Ha az oktató azt akarja hogy a magad módján eldöcögj osztályban pont leszarná, hogy mit tudsz és mit nem, ő azzal többet nyer anyagilag, mint hogy egyénileg újrakezdjen veled mindent.


Amúgy meg kitartás, csak jobb lovassá válhatsz! Minél több oktatóval dolgozol, annál jobb.

2012. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Aki ilyet mond, az jót nem akar. Megkockáztatom, hogy nem is sikeres. Keress egy jó edzőt, aki elfogad, te is elfogadod és hallgass rá. De konkrétumok nélkül kritikát nem szabad elfogadni. Sem a lovaknál, sem máshol. Rosszul tartod a lábad meg ilyenek, az oké. De az, hogy előröl kezdeni, az kamu.
2012. júl. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem 13 év után mondták, hogy újra kell szinte mindent kezdenem...a lábam, a kezem szarul állt, a segítségadásaimmal voltak gondjaim, a hátam nem volt egyenes, minden rossz volt szinte
2012. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

oylan nagy reményekkel mentem oda.... és csak azért hogy a barátnőimmel lovagolhassak terepen. ( saját lóval terepre járok ki) erre amikor kibökte hogy na kengyel nélkül kezdünk mindent előről,akkor télleg sokkot kaptam. szinte figyleni se tudtam,hogy most mi van??? én megértem,hogy javítani kell az ülésemen,mert tudom jól hogy a tanügetés nem megy nekem (vagyis nem tökéletesen). nade hogy most akkor mindent előről? egyből arra gondoltam,hogy gyyorsana fogok haladni,mert végülis a 3 jármódot tudom. ő arról beszélt,hogy van oylan is amikor nem ülök le egyáltalán ügetésnél (életemben nem hallottam iylenről) . a lovon való tornázást is feleslegesnek tartom,mivel megvan az ülés biztonságom, sok veszélyes esetben megültem a nem épp nyugott lovakat.

mindezek mellett megpróbálom,de ha 2 hét után is ugyanazt fogom csinálni csakhogy minél többet kelljen odajárnom (és fizetnem),akkor otthagyom az egészet. nekem az egész arra ment ki hoyg a barátaimmal lehessek, és most akkor lovagolhatok egy körkarámban egymagam...... nem szólom le őket,mert gondolom,hogy ő is csak azt akarja hoyg tökéletesen lovagoljak,nade akkkor is rosszul esett. na és persze azis hoyg teljesen hülyének voltam nézve.....

2012. júl. 7. 14:03
 7/15 A kérdező kommentje:

és még azt hzzátenném ,hogy megse nézte ,hogy mit tudok. annyit azért elvártam,hogy felülök a lóra és megnézi,hogy hogy mennek a dolgok.de sehol,semmi.

a régi helyemen a pasi 25 éve ezt csinálta, versenyzett is. ez a fiatal pasika,meg kb. 4 éve ha csinálja ,de lehet még annyi ideje se. és hozzátenném hogy a barátnőim amikor eljöttek hozzám a régi helymre,még a szárat is marokra fogták, pedig ez szerintem alap,hogy hogy kell helyesen a szárakat fogni. na akkor gondoltam azt hogy ez az oktató sok mindent nem tudhat. így teljesen hidegzuhanyként ért az hogy szerinte nem tudok lovagolni, csak "megmaradok" a lovon.

2012. júl. 7. 14:08
 8/15 anonim ***** válasza:
próbáld ki, ha tetszik, de a régi helyedre vissza mehetnél, ha mégse tetszene?
2012. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tudsz rakni képet-videót, hogy eddig hogyan lovagoltál? :) Az alapján meg lehet mondani, hogy mit-hogy kéne csinálni, tényleg érdemes-e elölről kezdeni.
2012. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Van olyan, hogy ügetésnél egyáltalán nem ülsz le.

Van még mit tanulnod, ahogy mindenkinek a lovaglás terén. A világbajnokokat is edzi, kritizálja valaki, ők is végezhetnek futószáras ülésjavítást akár az olimpia előtt is. Nem kell kétségbeesni, ahogy mondtam, csak feljődhetsz, megtapasztalsz más módszereket is, csak a javadra válhat.

2012. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!