Kezdőoldal » Állatok » Lovak » óriási csalódás?

óriási csalódás?

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok és kiderült hogy kb sz*rt nem ért. átmentem egy új helyre , és az új oktatóm megmondta cakum pakk hogyg újra kell kezdenem előröl mindent. egyszerűen figyelni se tudtam rá, annyira lesokkolt a dolog. most nem tudom mit tegyek, szeptemberbe felkerülök pestre, addig is járjak ide? van értelme itt elkezdeni mindent előről?

na meg mennyire fogok haladni? én eddig simán ellovagoltam a macerásabb lovakat is,erre most jött ez a hír. csak abban reménykedek,hogy gyorsan fogok haladni :(


2012. júl. 6. 21:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
persze,én is igazat adok neki hogy van mit javítani rajtam,de az nem igaz hogy mindent előről kellene kezdeni :S már csak abban reménykedek,hogy ha végre újra lejutok oda,akk ha elkezdjük az edzést, rájön hogy lesz mit átugrani ami már megy jól. amugy anya is nagyon meglepődőtt ma, egyből rávágta hogy ez csak pénzlehúzás lehet :S
2012. júl. 7. 17:58
 12/15 anonim ***** válasza:
Én kb egy év után jöttem rá, hogy nem tudok lovagolni. Ugyanazon a 23 éves lovon ültem több hónapon át, gyönyörűen ment minden, és mikor elmentem egy másik lovardába, kiderült, hogy még irányítani sem tudom a lovat. Nem elég csak a szárat jobbra vagy balra húzni.. Én tényleg meg akarok tanulni lovagolni...
2012. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én is áldozatot hozok...van egy csikóm, be kéne lovagolnom...most jön az, hogy egy tök idegen lovon tanulok meg normálisan lovagolni
2012. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
én ezalatt a két év alatt 6 lovat lovagoltam, felváltva. pont azért hoyg ne 1 lovat szokjak meg. na mindegy, jövőhéten megyek,majd elmondom mi volt :)
2012. júl. 8. 13:08
 15/15 anonim ***** válasza:

Két eshetőség van, az egyik, hogy egy olyan lovardát fogtál ki, ahol inkább csak arra mennek, hogy minél tovább maradj, így megpróbálnak meggyőzni arról, hogy semmihez nem értesz, majd egy bizonyos szintig tanítgatnak, onnan se előre, se hátra. Lehet, hogy te már simán megcsinálnál valamit, meg is tudnád csinálni, de azt mondja, hogy "ehhez még fejlődnöd kell" vagy esetleg "áhh... ehhez a te tudásod még nem elég". Ha ezt tapasztalnád, mindenképpen hagyd ott a helyet, mert csak arra hajtanak, hogy gyanútlanul fizetsz, mert tényleg tanulni és tudni szeretnél, ők meg vígan elvannak, néha-néha mutatnak valami újat, amiért epekedhetsz, hogy mikor csinálhatod újra, ezzel effektíve sakkban tartanak, mert nem akarsz elmenni, míg nem tanulsz meg mindent, amit csak lehet. Velem is ez volt, eljöttem onnan, mikor otthagytam, nem engedtek jószerivel vágtázni sem, most itt vagyok, szinte bármit megcsinálok, mert tudom és nem utolsó sorban MEREM csinálni. Persze nem törvényszerű, hogy ennek így kell lennie, de ajánlatos odafigyelni.

A másik eset, mikor az előző helyen nem volt túl jó az oktatás. (Igazából az nem számít, hogy valaki versenyzik, van olyan is, mikor a tizenéve versenyző emberkéről derül ki, hogy rossz az ülése, nem jól tartja magát, stb.) Van olyan ismerősöm (nem is egy!), aki ebbe a csapdába esett bele. Ő egy-két évig lovagolgatott "futószalag-szerű" lovardában, ahol inkább csak az volt a lényeg az oktatónak, hogy a kifizetett óra leteljen, ő pedig immáron pár ezer forinttal a zsebében mehessen a dolgára, a lovas meg érezze úgy, hogy "ez az óra is tökéletes volt, hibák nincsenek, ülés tökéletes". Fenntartva azt a látszatot, hogy ő csak bajnokokat nevel, miközben oda se figyelt, nem javította a hibákat. Na ez az ismerősöm 1-2 év lovagolgatás után úgy érezte, hogy bármilyen lovon kibírja, tudja kezelni a problémákat, már lehet saját lova. Természetesen nehezen kezelhető lovat választott, mert hát megteheti, had lássa mindenki, hogy ő milyen profi... Meg is lett az eredménye... A kicsit pimasz, elég makacs lovából kb. egy hónap alatt sikerült egy teljességgel kezelhetetlen, agresszív lovat csinálnia, így végül úgy döntött, hogy eladja... Ő most saját magát tanítja, rendkívül beképzelt és még mindig nem tud rendesen ülni és kellő képzettsége sincs... Most ezt csak azért írtam meg, mert lehet, hogy most úgy érzed, hogy gonosz az oktatótól meg minden, csak nehogy átess a ló túlsó oldalára ;) Szóval menj el, tapasztald ki, ha nem tetszik, válts!

2012. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!