Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit tegyek (lovaglás ügy! )?

Most mit tegyek (lovaglás ügy! )?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szükségem volna a segítségetekre! :) Bocsi, ha túl hosszú a kérdésmagyarázat, de remélem, elolvassátok.

Nos, az a helyzet, hogy... voltam kint július 1-jén a Kincsem Parkban a Magyar Derbyn, ahol volt pónigalopp, meg nézem a Póni Klub oldalát és fáj a szívem, hogy én nem tudok olyan jól lovagolni, mint a nálam kisebbek... Nézem, hogy milyen ügyesek a lovas gyerekek, és én meg... nem annyira. (Most 12 éves vagyok és 9 évesen kezdtem lovagolni, de volt pár helyváltásom, ugyanis először elkezdtem járni egy helyre, aztán onnan eljöttünk egy másikba ahol westernben tanultam, majd visszamentünk az előzőbe és most megint a másikba, itt meg ez már vagy a 3. oktatóváltás lesz a mostani helyen, ugyanis az első oktatómnak volt valami a térdével, aztán jött egy másik, de őt elküldték, és most van egy új akivel még nem lovagoltam).

Ha normálisan jártam volna (mondjuk heti rendszerességgel) lovagolni, egy lovardába, oktatóváltás nélkül, akkor szerintem már sokkal jobban tudnék lovagolni, mint most.

Aztán a másik gond a kihagyás, vagyis amikor egy ideig nem lovagolok. Ez pl. egy télen volt, amikor hó volt és hideg...

Meg pénz is kell hozzá... na jó, nem vagyunk azért olyan szegények, de...

És az alkatom sem egy lovas alkat, mert 1. Magas vagyok, 2. Nem vagyok egy sovány típus (de azért kövér sem).


Ahová meg most járok elvileg lovagolni, ott 2100 Ft egy fél óra lovaglás (viszont van fedett homokos pálya, meg jó minőségű lovarda és ott van a kedvenc lovam is), oda szeretnék járni. Máshová nem is nagyon tudnék, hiszen westernben nem akarok lovagolni (ahol úgy lovagoltam oda kijártak a lóval, és nem tudom van-e még ott oktatás), aztán van egy hely ahol magyar stílusban oktatnak, oda se szeretnék menni (mert angol stílusban szeretnék lovagolni), aztán az a hely ahová először jártam ott nem látnak szívesen (vagyis azért jöttünk el onnan visszamenni meg nem akarok, amúgy se egy szép hely). Más lovarda meg nem nagyon van erre, ahol lehet lovagolni.

Meg ami még hiányzik, az a több önbizalom... vágtázni tanulok futószáron, és nem merem elengedni az első nyeregkápát, mindig kapaszkodok belé vágta közben (egyszer volt már, amikor az egyik kezemmel el tudtam engedni vágta közben de kettővel eddig még nem).

Kérlek, adjatok tanácsokat, hogy mit tegyek és a szüleim hogy győzzem meg, hogy járhassak normálisan lovagolni és hogy növelhetném az önbizalmam! :)

Előre is köszi! :)


2012. júl. 18. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Elég összetett a kérdésed.

Vegyük sorjára. Azok a gyerekek, akik ilyen fiatalon lovas versenyeken indulnak, azok lovas családba születnek, tanyára, rengeteg lovuk van, régebben a szülők is versenyzők voltak, stb. Így nem nehéz. Ilyen szintű támogatással még a tehetségtelen is az egekbe törhet, ez van.

A másik az, hogy ők nem finnyáskodnak mert tél van meg hideg, ha a ló kibírja akkor ők is, nincs benned elég kitartás és keménység, tehát ha a kellő anyagi háttér meglenne még akkor sem valószínű, hogy idáig el tudnál jutni.

A harmadik pedig hogy neked nem önbizalom kell, hanem biztos ülés. Ha elég biztos lesz az ülésed el fogod merni engedni a kápát, amíg úgy érzed hogy a kezeddel kell tartanod magad addig nem önbizalmad nincs, hanem biztos ülésed.

2012. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Télen is kell menni. De én is kapaszkodtam, néha úgy, hogy hólyagos lett másnap az ujjam.


Vegyél egy használt gerincvédőt. Néha naponta kétszer lovagolj, 1 futószár - szünet - 1 futószár, a másodiknál sokkal jobban fog menni. A térded rendesen kell szorítani, így is olyan, mintha a következő pillanatban leesnél. De nem fogsz leesni. Ha egyik kezeddel elenged, az már nagyon jó, az egyensúlyon kell javítani. Elég egy pillanatra elengedni kezdetben mindkét kézzel, aztán már jön magától, csak sokat kell gyakorolni.

2012. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Kérlek,ne sértődj meg,de ha félsz akkor nem is szeretnéd te ezt a lovaglás dolgot annyira.Olyan nincs,hogy szeretnék egy kígyót,de félek tőlük!!

A másik pedig,hogy akik kisebbek és versenyeznek,ilyen családba születtek vagy éppen a szüleik mindenképp profit szeretnének faragni a gyerekükből,ez egy nem valóra vált álom is lehet a szülők részéről,ha nekik nem sikerült,majd a gyereküknek fog.

Ahová én járok lovagolni,a kislány 7 éves írni-olvasni alig tud,de lovagolni már fejen állva is,mindig jár versenyekre stb.,de hát Istenem!..anyja-apja lovasoktató,ahogy lehetett szabadba vinni a gyereket már lovon ült.Mindennap lovak között él,még jó,hogy tud lovagolni.

Az,hogy magas vagy,szerintem nem gond,13 évesen 176cm vagyok (!!) és még nőn is fogok lazán azért,de a felnőtt férfiak még magasabbak úgyhogy nem értem,ez miért gond.

Volt már velem olyan,hogy egy TELJESEN nyers pacit kellett belovagolnom,teljesen biztos volt,hogy felülök és ha csizmázom vagy mást csinálok vele elkezd bakolni,de lovas vagyok,ha úgy tesz és ledob,majd visszaülök!

Nem szabad félni,mert a ló megérzi,ezt elhiheted nekem.A barátnőmet tanítottam lovagolni és nem hallgatott rám (félt) a ló pedig megérezte,onnantól kezdve a ló kacskaringózott alatta és bármit csinált (amit egy teljesen kezdő tud) nem hallgatott rá a ló.Tényleg megérzik ha félsz,nem szabad,te is lovas vagy..ha leesel mi van??VISSZA ÜLSZ!! :)

Az,hogy hideg van,megint egy KIFOGÁS,hideg van???Fel kell öltözni!Ha egyszer saját lovad lesz,annak nem mondhatod,hogy most hideg van.

Több bátorságot és fog az menni!

DE ha tényleg úgy érzed,hogy igazam van és a hideg csak KIFOGÁS azzal együtt,hogy félsz,de szeretnél lovagolni,akkor szerintem nincs semmi értelme.

2012. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én négy évet versenyeztem díjlovaglásban. 2008-ban ifiben országos 3.voltam... Meg kellett érte dolgozni heti 4-5 edzés 6 éven keresztül,de meg lett a gyümölcse mert rengetek érem tulajdonosa vagyok! Ne add fel ez a legfontosabb!!! :)
2012. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Egyébként a hidegben nem én nem akartam menni hanem egyszerűen nem vittek el!:'(( De most már fogok tudni járni ha lesz rá pénz, de nagyon köszönöm a tanácsaitokat!! :))
2012. júl. 19. 09:14
 6/7 A kérdező kommentje:

De amúgy lehet hogy azért is félhetek, mert egyszer lovagoltam úgy hogy három napig nem voltak kiengedve a lovak, egy olyan lovon, amin azelőtt még soha (és azóta sem ültem rajta). Futószár nélkül lovagoltam, egyszer csak megugrott, és elkezdett vágtázni, egy kis idő múlva meg lecsúsztam.

De az első válaszolónak igaza van: Akkor biztos ülésem nincs, nem önbizalmam.

Azért köszi mindenkinek!!:))

2012. júl. 19. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki lovas, akkor elkerülhetetlen, hogy leessen. Én 2 kezemen nem tudnám megszámolni, h hányszor estem, de visszagondolva nem baj, mert már úgy vagyok, ha felülök a lóra és nagyon bolond, nem ijedek meg, hisz tökmindegy, hogy 23x, vagy 24x esek le. Persze néha nekem is voltak keményebb eséseim, varrni kellett, meg agyrázkódás, bordatörés, de túl lehet élni és inkább elszenvedek néh ilyesmiket, mintsem feladjam a lovaglást :) Nem félek és ez a lovat is nyugtatja egyrészt, másrészt hideg fejjel tudok reagálni.
2012. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!