Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy ne rángassam a száját...

Hogy ne rángassam a száját vágtában?

Figyelt kérdés
Amikor beugratom az adott lovat vágtába, rángatja a fejét, illetve nem rángatja, hanem ahogy lép, úgy előrébb/lejjebb teszi, és így beleránt a kezembe, azaz én a szájába. Viszont ha hosszabb szárat adok neki, akkor elrohan (így is), és hajlamos játszani, ha nincs normálisan tartva... Viszont sokszor ha átmegyünk másik kézre, akkor gyönyörűen beugrik, szép tempóban megy, és ezt sem tapasztalom, a kezem meg sem mozdítja ugyanazzal a szárhosszal.
2012. júl. 19. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mozgasd a kezed a ló fejével együtt. (nézz meg pár galopp videót. Annyira ne mozgasd, de az a lényeg)
2012. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy szoktam, mert nem akarom cibálni, csak azt meg érzem, hogy nem helyes, és hogy csúnya..:S
2012. júl. 19. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább csúnya legyen, mint hogy beletépj a szájába. Természetesen törekedni kell arra, hogy egyre jobban tartsd a kezed. Sok gyakorlással menni fog az is.
2012. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha egy ló beledől a kézbe az a csizma hiányra utaló dolog. Ha nem zár a csizma megfelelően, nem jön a hátulja, elejére kerül a súlypont és a lovas kezében talál egyensúlyt, ezért előfordulhat , hogy csetlik-botlik, mint egy fadarab. Ilyenkor azt kell csinálni , hogy megtartod a szárakat , zársz a csizmával. Ebben az esetben összetolódik és feligazodik a csizmára, hátra megy súlypont és máris nem lesz a órán, nem fog beledőlni a kezedbe. Ennyit tudok tanácsolni, hozni kell a hátulját.
2012. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbálom tartani, de akkor ahogy viszi a fejét, mindig belerántunk egymás valamijébe. Ha meg csak hagyom, hogy vigye, akkor meg tényleg csak annyi a különbség, hogy hagyom, hogy rántsa, nem tartok ellen amikor húzza, és valószínűleg ránézésre is olyan, mint akit cibálnak össze-vissza. De néha meg olyan szépen lenyugszik, és olyan szép tempóban tud menni, hogy az hihetetlen. Egyébként elég kicsiket lép, így vágtában ha pörög, nem lehet törölni sem, csak próbálni minél szebben ülni szerintem, de néha még az is sikerül, hogy normálisan lehet törölni, nem rángat, nem rohan el, stb....
2012. júl. 19. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Lovon ülve nem egy helyben van a kezed, hanem minimálisan együtt mozog a ló szájával, különben beletépsz, akár mennyire is röviden megy, és használja a hátulját. Ez nem 10 cm-t jelent, hanem 1-2-t.

(ne legyen merev a kezed)

2012. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de ő vagy 15 centit előreránt.. Az is lehet, hogy rövid a száram, de így is alig bírom tartani, mármint hogy ne vigyen el... Az viszont lehet, hogy nem zár a csizma, figyelek majd. Köszi mindenkinek:)
2012. júl. 19. 21:31
 8/9 anonim válasza:
Én most tanulok vágtázni, kb 1,5hónapja, még mindig futószáron vagyok, és nekem ugyanez van. Nekem azt mondta erre az oktató, hogy a lovak nem ugyanúgy mennek/vágtáznak egyik kézre mint a másikra. És hogy ez természetes. Mert én is meglepődtem, hogy jobb kézre úgy suhan vágtában mintha egy felhőn lovagolnék, bal kézre meg rángat össze vissza.
2012. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden lónak rosszabb az egyik oldala, mint nekünk embereknek. Ezért lehet az általad említett különbség. Amúgy meg legyen laza az alkarod és lazán kövesd a fejének a mozgását. De egyébként gyakorlás kérdése, majd ráérzel.
2012. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!