Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajt engedély vizsgát hogy...

Babilon12 kérdése:

Rajt engedély vizsgát hogy tehetnék le?

Figyelt kérdés

hülyeségnek hangzik, de csak 1 hónapja ugratok (oktatók nélkül), elötte sosem ugrattam. kb fél métert ugratok mostanság a magyar félvéremmel, aki imád ugratni. És szeretnék majd jövő nyáron rajt engedély vizsgát letenni de először olyan helyre kéne járnom lovagolni ahol tanítanak díjugratást is, mert azért profi nem vagyok.


de hova tudnék járni ahol rajt engedélyt is adnak?( Pest megyében, Albertirsán lakom, kb 50 kilométerre Pesttől)


ha már valaki le tett rajt engedélyt akkor elmondaná nekem hogyan zajlik ez az egész ? :)


ha lehetséges akkor csak normális válaszokat kérek :) nekem ez nagyon fontos lenne



#díj ugratás #rajt engedély
2012. júl. 30. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is, ez nem úgy működik, hogy jársz valahova lovagolni, és ott adnak rajtengedélyt. A www.lovasszövetseg.hu-n megtalálod a legközelebbi vizsga helyszíneket és időpontokat. (Jövő nyári időpontot ennyire előre még nem lehet tudni). Ott ha megvan az időpont és helyszín, amikor vizsgázni akarsz, előtt telefonon kell érdeklődni az oldalon megadott számon, kell küldeni a lóról véreredményt, stb. Küldenek neked azt hiszem 8000-Ft-ért egy vizsga előkészítő könyvet és egy tagsági könyvet. Az előkészítő könyvet meg kell tanulni, mert a vizsga elméleti és gyakorlati részből áll. A tagsági könyvet ki kell tölteni, ehhez benn kell lenned egy egyesületben (!!), és kell hogy legyen egy hivatalos edződ, aki szerepel az edzők nyilvántartásában. Ha ez mind megvan, már csak regisztrálsz a vizsgára, és a megadott időpontban megjelensz a megadott helyszínen. :)
2012. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de én még alig tudok ugratni, ha én most be regisztrálok és behívnak(?) vizsgázni (gyakorlati)akkor én mit csináljak? 1 akadálynál többet eddig nem ugrattam főleg hogy nincs is rá nagyobb helyem, így is vágtából alig birom le lassítani :/


szóval én most ezt nem értem. az én lovas oktatom szabad úszó és csak terepre jártunk :) persze miután tudtam lovagolni.


viszont nekem(szüleimnek) nincs annyi pénzem hogy most máshova menjek lovagolni ahol rendes edzők vannak ... vagy magán edzőt fel fogadni ...


Péceli Fáy andrás középsuliról tud valamit? oda megyek szeptembertől, és láttam hogy ott ugratnak, szerintetek ott lenne esélye meg tanulni rendesen ugratni?

2012. júl. 30. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Addig semmiképpen ne menj vizsgázni, amíg nem tadsz rendesen ugratni. Ráadásul a vizsgán több akadályt kell ugratni, akárcsak versenyen.


A suliról nem hallottam még.


(előző voltam)

2012. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Suliban annyi lehet a baj, hogy tömegoktatás van. Hiába jó az edző. Ahova én járok iskolába, ott is lovagolnak, jó az edző is, de egy gyakorlaton a nagyon kezdőtől a legjobbakig kötelező mindenkivel foglalkoznia. És általában egyszerre is mennek. Az alapokat megadják, még rajtengedélyig is eljuthatsz, de hogy jó legyél kell más edző is akinél kevesebben lovagoltok. Lehet az iskola rendez rajtengedély-vizsgát is. Ahova én járok ott van. De szerintem a díját ugyanúgy ki kell fizetni.
2012. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nem tudjátok fizetni az edzést, akkor én inkább lebeszélnélek a versenyzésről. Ha csak egy versenyt számolsz is, simán elmegy rá 40-60ezer forint, akár már egy egynaposnál, főleg mivel eléggé megdobja a szállítás..
2012. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tán előbb meg kéne tanulni lovagolni lovagolni rendesen. Hülyén hangzik ez tudom mostanában a lovasok körében de hidd el csak hasznodra válik.
2012. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Babilon12 vagyok (csak nem enged be arra a felhasználómra a rendszer -.-")


kedves utolsó,

tudok lovagolni, elég jól! de az hogy ugratni nem tudok jól, nem függ össze azzal hogy lovagolni sem tudok ...

2012. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!