Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúgott meg?

Miért rúgott meg?

Figyelt kérdés
A minap vezetőszáron vittem el sétálni 3-4 éves pónimat. Elkezdtünk ügetni én meg futottam mellette, eddig nem volt semmi gond szépen mentünk majd jött a vágta, ő gyorsabb volt ez természetes de mikor mellém ért a hátsó lábával megrúgott, szerencse csak a combom találta el és nem esett semmi bajom. Miért történt az eset?? elrontottam valamit??

2012. aug. 1. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
inkább futószárazd, de ne vezetőszáron futtasd, lehet csak jól érezte magát és ugrálni akart, kirúgni a levegőbe, de te útban voltál és eltalált
2012. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

figyuka! :]

ennek sok oka lehet.

a ló néha örömében [vagy van olyan ló, amelyik csak megszokásból] bakol. ez egy bizonyos nagyobb mértékű levegőbe ugrás, és ezután a hátsó lábban való rúgás.

mivel vezetőszáron voltál vele [ami elég nagy felelőtlenség, mert ha futsz a lovad mellett, ő leelőz, elhúz, megijed, ágaskodik, stb. szal a baleset elkerülése óriási szerencse! és bocsi, nem bántásként mondom!] , lehetséges, hogy véletlenül éppen neked ütközött a lába. miközben megrúgott, rád nézett? ha igen, akkor valami nagy problémája volt, mert csak úgy egy ló nagyon ritkán rúg. nos, gondold át! ;)

by, saci...

2012. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szia nem nézett rám csak elment mellettem nézett előre ő is meg én is azt durr... de nem fájt szóval nem volt benne akkora erő!
2012. aug. 1. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
...hát, én bakolásnak gondolom... de máskor ne vidd ki vezetőszáron! :]
2012. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ez egy olyan érdekes eset, hogy ha futószáron van nem akar mozdulni befarol.. :S amint én kimegyek a külső ívre vezetni és megyek mellette szó nélkül mindent megcsinál hangparancsra.. ugyan ez volt kint is mikor kivittem hangparancsra dolgozott.. nem tudom miért nem csinálja meg ha nem vagyok mellette.. am a vezetőszár olyan 2-3m hosszú
2012. aug. 1. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:
légy vele határozottabb a futószáron
2012. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak jó kedve volt. Ha nem szeretnéd/tudod fotószárazni, akkor a karámban elengedheted és ott futószár szerűen ledolgozhatod, szóra kérni ügetést, vágtát, stb. ott még játszhattok is, mert ha nagyon belejön, vagy picit durvább akkor el tudsz ugrani mellőle, nem kell a vezetőszárral bajlódni.
2012. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha futószáron nem mozdul, akkor az azért van, mert megszokta a vezetőszárazást. és mi van a vezetőszárazáskor? elhúz, te futsz utána, stb...érzi, hogy Ő A FŐNÖK [ehhez a réten való szabadságérzet is hozzátartozik]! ezért volt felelőtlenség vezetőszáron kivinni. megszokta a főnökséget. futószáron a nyereg [ha teszel rá], futószár, karám a szabadságát korlátozzák, és ott TE VAGY A FŐNÖK! a ló pedig megszokta azt, hogy ő a főnök, ezért nem mozdul futószáron. ezért dupla annyi időbe telik visszaszoktatni a futószárra, és arra, hogy nem ő a főnök. próbáld ösztönözni! ha jól végzi a dolgát, időnként aj neki répát, nasit! sok időbe fog telni visszaszoktatni, de ez az egyetlen lehetőség. és soha többet vezetőszáron! de néhanap még kiviheted úgy is, egyre kevesebb időre, és a végén már semennyire. hogy fokozatosan szoktasd le róla. na, a rúgás pedig, biztosan bakolás, a boldogságtól [mert hát ő főnök!!]...na, ennyit tudtam mondani. =D
2012. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Mindenképpen vissza szoktatom futószárra mert így sajnos nem lehet vele haladni és nem merek ráülni sem mert ki tudja mi lesz a vége szóval maradunk futószáron!!
2012. aug. 2. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:

jojó! ;)

hajrá! :D

2012. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!