Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lesz haladó egy lovas?

Mikor lesz haladó egy lovas?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 13:54
 1/8 Bius13 válasza:
Ha az oktató úgy látja magasabb szintre léphetsz. (Nem viccelek)
2012. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha önállóan el tudod lovagolni mindhárom jármódban biztonságban és szépen a lovat, ha megugrik BÁRMIKOR vissza tudod fogni, otthon vagy a ló gondozásában, felszerelésében. :) Ugyanis ez is hozzá tartozik. :)
2012. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Attól, amit az előző két válaszoló leírt, még nem leszel haladó lovas. Egyrészt, ezek a lovardai oktatók már akkor beleteszik a "haladó" csoportba a lovast, amikor már nem a nyerget fogja kapaszkodásként hanem megtanulja a ló száján felhúzni magát, és talán fent tud maradni egy kis zötyögésre. A lovardákban általában ez a "haladó" szint.


Attól pedig még bőven kezdő vagy, ha mindhárom jármódban biztosan el tudsz lovagolni és kontrollálni tudod a lovat, az még édes kevés a haladóhoz... Egy haladó lovas tudja az alap díjlovas feladatokat, össze tudja szedni, dolgozni a lovat, a segítségei összhangban vannak egymással, nem esik kétségbe különböző szituációkban, önállóan is JÓL el tud lovagolni egy lovat úgy, hogy az edző nincs folyton a nyakában, és egy 60-70cm-ig biztos az ugrótudása is.

Itt kezdődik a fogalom, hogy "haladó".

2012. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értek veled egyet.
2012. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Márpedig miért nem? Kimondom őszintén! Azért, mert ez így ahogy van ez a besorolásásos dolog egy kalap szar. Régen szerintetek a "parasztok" azzal foglalkoztak, hogy ki milyen szinten van? Hogy most úristen kezdő vagyok még, vagy profi?! HÁT NEM! Mi az , hogy díjlovas feladatok meg úristen tud 70centit ugrani?! Nagyon nagy tévedésben vagytok. És azt is nagyban tagadom, amit írtam ezelőtt! Nem igaz! Ez az egész így ahogy van szánalmas!
2012. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
És még valami: Élvezték a lovaglást és nem érdekelte őket semmi! Nem foglalkoztak azzal, hogy ki milyen lovas, és nem piszkálták egymást, hogy esetleg a másik kezdő! Az sem igaz, amit mind írtunk! Se az elsőé, se az enyém, se a harmadiké nem igaz! Engem már nem is érdekel. Nincs kezdő lovas, nincs haladó, nincs profi! Olyan vagy, amilyen vagy, ne érdekeljen más, csak élvezd a lovaglást, legyen összhang a lovad és közted!Ez a lényeg! Semmi más!
2012. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
A 3. válaszoló tökéletesen leírja és igaza van! Manapság már mindenki azt hiszi tud lovagolni ,mert fent marad a lovon. Sajnos részben ez a gyenge minőségű,felületes oktatásnak köszönhető. Szóval haladó attól kezdve haladó ,amiket a 3. válaszoló leír.
2012. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Felejtsétek már el ezt a beteges kategorizálást. Nem értem, az én környezetemben soha senkitől nem hallottam ilyesfajta besorolásokat, mint amiket itt gyakorin tesznek fel a lovasok. Hogy ki a kezdő a haladó meg a profi - ami nincs is (magánvélemény).

Nem igaz, hogy nem lehet felfogni, hogy minden nézőpont kérdése. Hogy minden viszonyítás kérdése. Lehet kezdő az is, aki futószáron zötyög, és lehet az is, aki 1 méteren versenyez/ E kategóriában díjlovagol. Nincsenek arra szabályok, vagy általánosan elfogadott lovas "törvényszerűség", hogy melyik úgymond csoportba ki tartozik, és véleményem szerint nincs is szükség rá. Minek? Az a lényeg, hogy mindenki el tudja dönteni magában , hogy milyen szinten van adott feladatok vagy szituációk megoldásához. Az a lényeg, hogy azon a szinten, amelyiken lovagol, érezze jól magát és üljön biztonsággal. Ha elég kitartó és van hozzá tehetsége, úgyis fejlődni fog a maga tempójában. Nem kell azon vitatkozni, meg versengeni, hogy ki milyen szinten van és hogy ki mennyi idősen "érte el" az adott szintet. A kedvencem az, amikor nekiálltok kérdezősködni, hogy "Az gáz, ha 12 évesen nem tudok még vágtázni? A lovardában a korombeliek már ugratnak, én pedig még csak nemrég jöttem le futószárról..." Könyörgöm nem az a lényeg, hogy ki mennyi idős, hanem hogy mióta lovagol és mennyire kitartó!

Úgyhogy szerintem teljesen feleslegesen vitatkoztok, az a csúf igazság, hogy NINCSENEK ILYEN KATEGÓRIÁK, ÉS NEM IS LESZNEK SOSEM! Az más, hogy az edzők a táborok idején külön osztályokra osszák a tanulókat és akkor csinálnak 'kezdő', 'haladó', és mondjuk 'versenyző' csoportot, vagy 'kicsik', 'közepesek', 'nagyok' csoportokat. Ezek csak afféle osztályok, amelyekbe hasonló szinten lovagoló lovasokat osztanak be, hogy ne kelljen annak is pályát ugrania/díjlovas programot lovagolnia, aki még csak két hete ül lovon és futószáron gyakorolja a könnyűügetést; vagy hogy ne kelljen az 1 méteren versenyző ifinek/E-A kategóriás díjlovasnak ugyanazt az 140cm-es pályát /S kategóriás programot lovagolnia, mint a hozzájuk képest már profibbaknak.

De elismétlem még egyszer, ilyen kategóriák, szintek NEM LÉTEZNEK. Ha megkérdeznéd az edződet, hogy: "Én már haladó vagyok?" visszakérdezne, hogy: "Kihez képest?"

Úgyhogy szerintem zárjuk le ezt a vitát, és könyörgöm tudjátok már eldönteni magatokban, hogy milyen szinten álltok, és hogy mennyit kell még gyakorolnotok a következő lépcsőig.

2012. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!