Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugratás, ti mikor kezdtétek?

Ugratás, ti mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezdtetek el ugratni? Én már majdnem 2 éve lovagolok 1 év kihagyással, már elég jól megy a vágta, de az edző még nem ajánlotta fel az ugratást, lehet hogy rá kellene kérdeznem?
2012. aug. 12. 02:35
 1/10 anonim ***** válasza:
hát..én korábban simán megugrattam a 90 cm-t, de komolyabban csak akkor kezdtem, amikor megellett a kancám és a csikó be lett lovagolva
2012. aug. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az még semmit nem jelent, hogy megy a vágta. Addig amíg nem tudod egy alapszinten összeszedni a lovat felesleges ugrani. Ha már megy a szárkezelés és tudod támaszkodtatni akkor elkezdhetsz ugrani. Sokan csinálják azt , hogy éppen csak fent tudnak maradni a lovon de a fent írt alap dolgokat meg sem tudják csinálni azt már egyből ugranak.Ez nem célra vezető,lehet , hogy egy automata ló így is átugorja az akadályt de az ugratás nem csak erről szól.Az a művészet ,mikor egy nehéz lovaglású lovat megfelelően oda kell érkeztetni az ugrásokhoz és ellovagolni.Ezt kell megtanulni és ehhez kell a minimális összeszedettség, amihez meg a szárkezelés.
2012. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én még csak ügetni tudtam, vágtatni nem, mikor az edző tereplovaglásnál mondta, hogy át kell ugratni ezt a patakot. (Kicsi patak volt)
2012. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
uccsó, muszáj volt átugrani a patakot mert csak arra lehetett menni, visszafordulni nagy kerülő
2012. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 x) ***** válasza:
Igazából engem mindig is érdekelt, szóval elég hamar elkezdtem kérlelni keresztapámat hogy tanítson meg. A lovaglást úgy kb 10-11 évesen kezdtem, szerintem olyan 14-15 évesen kezdtem az ugratást mikor megkaptam a lovamat aki nagyon jó képességű kis ugróló. :)
2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mostanában kezdtem el az ugrást, most lesz egy 1 éve hogy járok lovagolni a lovardába. Előtte is "lovagolgattam" de olyan helyeken ahol nem tanítottak semmit se, mindig terepre mentünk ki, csak fent maradtam a lovon úgy ahogy, szárkezelésről, támaszkodásról stb. nem is tudtam hogy léteznek... Tehát én ezt az időszakot nem is szoktam beleszámolni főleg hogy utána kihagytam 1,5 évet és úgy kezdtem el járni a mostani helyemre.

Hetente sajnos 1x jutok ki csak , nyárig félórát lovagoltam egy alkalommal, most már egy órát szoktam.

Nekem az edző megkérdezte, hogy szeretnék-e ugrani, és akkor elkezdtünk járóiskolázni.


Nem írtad hogy milyen rendszerességgel jársz az is nagyon fontos, de ami a legfontosabb az egy jó oktató. Szerintem nyugodtan megmondhatod neki hogy szeretnél már nagyon ugratni és szerinte mikor fog ez eljönni. Járóiskoláztatok már? Mert én pl. előtte sokáig csak járóiskoláztam meg a könnyítette ülést gyakoroltam sokat. Meg a lovat összeszedni meg hogy hogy kell ráfordítani a rudakra meg ilyeneket (kb. 1.5 hónapig). Amikor jónak látta az edző amit csinálok akkor tett fel akadályt.

Mindenki másképp halad meg inkább tanulj meg mindent minthogy gondok legyenek meg ne legyen stabil az ülésed. Kérdezd meg nyugodtan, de szerintem úgyis szólni fog ha jónak látja :)

2012. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7 évesen kezdtem lovagolni. 12 évesen ugrattam először, ami így utólag elég felelőtlenség volt az oktató részéről, mert amolyan tömeglovarda volt, nagyon nem kaptam meg az alapkiképzést. 21 évesen újra is kezdtem mindent az alapoktól, az első érdembeli ugratásom 23 évesen volt.

Nem, hogy nem vagy lemaradva, de valószínűleg még jó darabig nem fogsz ugratni, hacsak az edződ nem nagyon szuper, vagy nem felelőtlen. Ha akarsz, rákérdezhetsz, de fölösleges.

2012. aug. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
úgy heti 2-3 szor szoktam kimenni az előző lovardában már gyakoroltuk
2012. aug. 12. 17:06
 9/10 A kérdező kommentje:
a járóiskolát
2012. aug. 12. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
A járóiskolától még igencsak messze van az ugratás.
2012. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!