Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan növelhetném az állóképe...

Hogyan növelhetném az állóképességemet lovagláshoz?

Figyelt kérdés

Mondhatni elég rendszeresen járok lovagolni, de mindig kifulladok... szuszogok, hamar elfáradok.

Miket lehetne csinálni, amitől jobb kondim lesz?


2012. aug. 12. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Futás, kerékpározás, kangoo-jumps.
2012. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A futás jó, csak okosan, óvatosan kell kezdeni, ne menjenek tönkre az ízületek. Az úszás is jó kiegészítő, meg a görkori, az egyensúlyérzékre is jó hatással van.
2012. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a futást ajánlották anno mikor versenyszintre akartam magam edzeni, de sajnos szét vannak az izületeim..:/

14/l

2012. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van rajtad súlyfelesleg, add le. Ha nincs, akkor is táplálkozz egészségesebben: kevesebb gyorskaja, kenyér és tésztaféle, több zöldség, gyümölcs, hús. Lehetsz kicsit vérszegény is, ez is rontja az állóképességet. Ha ez a helyzet, egyél sok sovány vörös húst, spenótot, céklát, piros gyümölcsöket, piros gyümölcsleveket. Ülj lazán a lovon, van, hogy észre sem veszed, hogy feszes vagy, csak onnan, hogy nagyon hamar elfáradsz. Egyébként meg kocogás, úszás, sok séta.
2012. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még többet lovagolni... :)
2012. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Futás. Nekem is ugyanez volt a gondom, az edzőm a futást javasolta. Nagyon utálok futni, ezért húztam - halasztottam, de egy nap azt mondtam, ez nem mehet így tovább, hogy 30 percet se bírok a ló hátán, futni kezdtem. Még mindig nem futok 30 percet egységesen le (kezdő edzéstervet szedtem le a netről, most tartok a 6 perces egyhuzamban futásnál), de már most is érzem a változást, legutóbb 45 percet mentünk, és ki sem fulladtam. A combom is erősödött valamennyit, szóval, ha az ízületeid bírják szerintem kezdj a futással, ingyen is van, semmi sem kell nagyon hozzá, haszna is van :D
2012. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Futás de mértékkel fokozatosan növeld a méterek számát.Szerencsére nekem nem volt ilyen gondom mivel atlétikásztam és ott futotuk nyáron rengeteget úsztam és még ma is anyummal ússzuk a 4 km távokat és szerintem ezek segítettek

Ja és amit mindenki sarkon járás ha rosszul tartanád a lábad nekem azért is jó mert ami a sarkamban van ín azt nyújtani kell mert elégé feszes vagy nem tudom az oktatóm szerint

2012. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Futás,Úszás,Görkori és Jégkori...Én ezek mellett egy 2 órás terep után se fulladok ki,sőt,még mennék még egyszer,de nem akarom a lovat túlhajszolni.Ezek a dolgok edzésben tartanak.

Ja ,és a táncot kifelejtettem meg a bicajozást is.

2012. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!