Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés

lovagolok, hely is meg van hozzá.

szeretnék egy hosszú levelet írni nekik, mert ők ezt nem gondolják komolyan,hogy én mit meg nem tennék egy saját lóért, hogy nekem a legnagyobb álmom válna valóra.

Egy levelet szeretnék írni, ami elgondolkoztatja őket ezen. Segít valaki?

Légyszíves.


2012. aug. 22. 23:03
1 2 3
 11/24 x) ***** válasza:
Most direkt nem akartam kioktatni mert minden nap válaszolok legalább egy ilyen kérdésre, de köszi hogy megtettétek helyettem. :)
2012. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 ror válasza:
100%
Igazuk van! Az én nővérem is ezt mondta anno, hogy élete álma, majd ő gondozza minden nap blabla... a szüleim valamivel többet keresnek mint amennyit te leírtál, de még így is alig bírjuk fent tartani, mondhatom nem is bírjuk, mert a ház azóta sincs kész stb. de a pénz csak az egyik fele a problémáknak. a nővéremnek kb. 1 hétig tartott ez a mindennapos gondozás, nálad sem lesz másképp,de akkor már egy lovat nem lehet csak úgy eladni... és majd utána jönnek csak a veszekedések amik tönkre tehetik könnyen a családot. és ne feledd, ezt saját tapasztalatból mondom!!!
2012. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Hogyan vegyem rá a szüleimet egy saját lóra?"


Vezsel egy lovat, felülsz a hátára, és magad mellé veszed a szüleidet is. :)


Na jóm, viccen kívül szerintem a megoldás az, ha elmész egy lovardába, és "örökbe fogadsz" egy lovat. Ingyen segítesz etetni, tisztogatni...stb, cserébe lovagolhatsz rajta. Ez már majdnem olyan, mintha a tiéd lenne.

2012. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Sokszor láttam már, ehhez hasonló kérdéseket, de nem válaszoltam rá. De most fogok, mert hihetetlen, hogy nem látod az okokat.. Ahogy előttem is írták, a szüleid nagyon is jól teszik, hogy nem vesznek lovat. Hogy miért? A csikók a legolcsóbbak(ezek is persze fajtától függnek..) többnyire, azokat viszont bekell törni stb, ami nem olcsó dolog, ha csak nincs ismerős aki ezt megtenné. Ha betanított lovat veszel, na az még pluszba rátesz az árra rendesen. Ezek után fizetni kell a tartását, a holmikat meg kell venni hozzá(mert ugye az sem ingyenes..). Ha megbetegszik a ló szerinted kifogja fizetni az állatorvost? A SZÜLEID!

Nos feltételezném, hogy még általánosba jársz. Az a ló nem 2-3 évet fog élni.. 10-20 évet. Középsuliba nem kicsit kell tanulni, időd nem lessz kijárni hozzá rendszeresen és nem heti 2x nagyon nem elég! Gondolom nem leszel a 4 fal között ülő típus, ezért a barátaiddal is fogsz menni ide-oda, az plusz idő..

Szüleim többet keresnek, annál amit leírtál. Keresztapámnál sokszor születnek szép kiscsikók, gondolkodtunk már tesómmal ,hogy veszünk egyet(kicsit annyival könnyebb lenne eltartanunk, hogy ő is dolgozik), de rátudtunk jönni, hogy se pénz se idő nem lenne rá, kínozni meg szívem nem lenne.. Várd meg amíg felnőtt leszel és akkor majd bevállalhatsz egy lovat. Mert ez nem egy kutya, sokkal drágább a tartása is ráadásul ,ha nem vagy elég erős egyéniség ellened is fordulhat..

2012. aug. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Egy ló tartása minimum 15 ezer Ft havonta, és ez csak a kaja. Ehhez jön még a negyedéves körmöltetés, patkolás, az esedékes állatorvosi költségek. Ezek akkor is, ha törik, ha szakad.

Erre a további költségek, felszerelés, ápolószer, ha beteg, akkor a gyógyszerek.

Ha mindezt összeszámolod, havi 30 ezer körül van az összeg.

Nem mehetsz nyaralni, ha nem tudod kire hagyni a lovadat!

Mi lesz, ha olyan iskolába mész, ahonnan nem tudsz minden nap hazajárni?


A mai világban senkinek a munkahelye, fizetése nincs biztonságban!


Jobban jársz, ha mikor van rá pénz, elmész lovagolni, mikor nincs, meg keresel olyan lehetőséget, hogy ápolásért cserébe lovagolhass!

2012. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

az előző figyelmét felhívnám, hogy a lovat nem negyedévente, hanem nyolcad évente, tehát 6 hetente, de max 2 havonta kell körmölni/patkolni.


én is egész gyerekkoromban könyörögtem a szüleimnek, pedig kimondottan jómódúak voltunk, ígértek fűt-fát, de nem vettek lovat. felnőttem, tanultam, dolgoztam, és amikor már biztos anyagi hátterem volt (24 éves koromban) vettem magamnak lovat. azóta is van lovam, hol több, hol csak 1. szóval azt mondom, ha nagyon szeretnél, előbb-utóbb lesz!


viszont ha még nyúznád a szüleid, akkor azt javaslom, hogy ne levélben, semmiképp, hanem élőben. nehogy már a szüleidnek levelet írj! ja és ha lehet ne bőgd el magad amikor feljön a téma. egyébként meg minden szülinapra és karácsonyra lovat kérj, vagy mondd meg, hogy soha többé nem kérsz semmit, ha kapsz egy lovat.

2012. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos azt kell hogy mondjam nem tudod őket rávenni. Ez nem olyan dolog mint hogy szeretnék egy kutyát/macskát.
2012. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 lovaska1 ***** válasza:
0%
Nekem is lett lovam annak ellenére hogy a gyakorisok elmondtad minden féle kurv ának meg hogy apu pénzét jó költeni stb... és lett lovam 1 éve meg van és nagyon jól megvagyok vele és mindene meg van csomó pénzem van a perselyemben mert gyűjtöttem kb 200.000 hogyha lett volna valami baja de nincs!!!!!! mindenki dícsér hogy milyen jól tartom a lovam.... és mindent meg kap. sosem volt vele gond... úgy hogy szálljatok már le az emberekről kitudja hogyha meg lesz a lova majd versenyezni fog valami vagy ilyesmi...
2012. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 x) ***** válasza:
Kedves lovaska, 1 év az hogy is mondjam... semmi. 1 év alatt nehéz elrontani egy lovat és persze ahhoz is kevés hogy teljesen a fejedre nőjön. Ha majd 4-5 év múlva is ugyan ilyen lesz a kapcsolatod vele majd akkor mondhatod esetleg hogy hülyeségeket beszélünk. Gondolom egyetemista se vagy (talán középiskolás se) de akkor majd nem lesz ilyen könnyű lovat tartani. 1 év alatt nem megy el a kedved az egésztől, viszont ha majd 4-5 órákat alszol csak mert a lóhoz föl kell kelni időben akkor bizony lesznek időszakok amikor a hátad közepére se fogod kívánni. És egyébként is, attól hogy te ilyen hiperszuper lovas vagy még nem biztos hogy a kérdező is ilyen.
2012. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsd el, hogy a lovak társas lények, minimum két ló kell ahhoz, hogy jól érezzék magukat!
2012. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!