Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy a szülők olyan felelőtlenek, hogy vesznek a gyereknek egy lovat, és maximálisan rábízzák?

Figyelt kérdés
Megihletett az a kérdés, hogy egy általános iskolás lány időbeosztást kért, mert kapni fog egy lovat. Voltak Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy majd tizenpár évesen kell neki maximálisan gondját viselnie egy állatnak. Van nektek lovatok? Ha igen, akkor tudhatnátok, hogy milyen az, amikor tele van, vagy hacsak kicsit élénkebb ló, vagy milyen körmölni, etetni, stb. A szülők sem hülyék-már amelyik, hogy majd odaad egy 500 kg-s állatot egy 12-13 éves gyereknek, hogy "Nesze lányom ganézd ki, meg lovagold be!". Azért tudni illik, hogy a lovaglás nem veszélytelen sport, és hacsak a szülőnek van valami sejtése a lovaglásról, akkor felelősségteljesen viselkedik, és nem bízza 100 %-ig rá a gyerekre a lovat, hanem ad azért mellé egy felnőttet is, aki majd segíti, tanácsot ad neki, stb.

2012. aug. 8. 03:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Te vagy nagyon tisztában mi az a ló... Egy 40 kilós kutyánál esetleg jogos lehet, hogy egy felnőtt fizikai erővel visszafoghatja, míg egy gyerek nem. Lovat azonban soha nem erővel fogunk vissza, hanem viselkedéssel, ésha a gyerek meg van tanítva rá, illetve olyan koraérett, hogy a fegyelme is megvan, akkor ugyanúgy meg tudja fogni, mint egy felnőtt. Láttam én már olyan 8 éves is -igaz, hogy lovak közé született- de a felnőtt lovasok 99%-át megszégyenítené a tudásával.

Azt pedig értelmetlen ecsetelni, hogy egy szülő vigyázni a fog a gyerekére, mert triviális dolog, nemcsak lovazás esetén, de az élet minden területén. Magyarul senki nem gondolt olyat, amit te írkálsz, maxium az éppen lelkes gyerek gondolja úgy, hogy ő majd teljesen önállóan cselekszik.

2012. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy biztos, hogy anyagilag a kanyarban sincs a gyerek a szülők segítsége nélkül. Az meg a mai világban egyáltalán nem törvényszerű , hogy van a szülőnek felelősségtudata,megveszik a méregdrága lovakat a sok hülye gyereknek, a gyerek elszáll magától és azt hiszi Ő a bajnok .Manapság ez így működik és erről a szülők is tehetnek.Most nem azt mondom , hogy mindenki így csinálja de 80% igen.Ilyen esetben pont leszarja a szülő , hogy elbír -e a lóval a gyerek vagy sem .
2012. aug. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Hat figyeljetek. Nem emlékszem pontosan, de azt hiszem a barátnőm (aki 16 éves, és 10ÉVE lovagol, nem több, nem kevesebb!!) 5 éve kapta meg a lovát, bértartásban tartja, meg tartotta is. Ma már versenyekre járnak, pl.múltkor is 1. helyezett lett azt hiszem megyein, ha nem többen. És nagyon ügyes a lány! Ő is ugyanilyen volt mint ezek a lányok itt, (hát jó nem írkált fél óránként kérdéseket, meg amúgyse.) és egyik ismeősének eladó volt a lova, a szüleit megfűzte, mivel mindig is szeretett volna lovat, aztán már 5 éve az övé :)
2012. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ja és nem volt könnyű neki megfűzni a szüleit!
2012. aug. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 x) ***** válasza:
93%

Azért ez nem így megy. Ha a szülők nem értenek a lóhoz akkor csak rosszabb lesz. Tudom mert átmentem rajta. Főleg azért romlott meg a kapcsolatunk mert minden kis dologba beleszóltak a lovammal kapcsolatban gyakorlatilag 0 hozzáértéssel. Hiába mondtam meg nekik hogy ne bánjanak kiscicaként a lovammal, hogy fegyelmezzék ők is ne csak szeretgessék. De nem tették mert jajj szegény kis ló... nem hitték el hogy azokat a dolgokat amikbe beleszóltak én jobban tudom. Ezért is költöztem el keresztapámhoz. Ha a szülők nem értenek a lovakhoz, azt hiszik egy kalap alá megy egy kiskutyával akkor még jobban a gyerek fejére fog nőni. Én sokkal jobban örültem volna ha egyedül csinálhatom, de nem hagyták, sosem hagyták hogy bármit egyedül tapasztaljak meg.

De persze ez nem azt jelenti hogy minden szülő ilyen. Valóban a gyereknek is jó néha ha a szülők megetetik a lovat helyette egy fárasztó nap után. De ha nem ért hozzá akkor ne szóljon bele hogy "húzd még szorosabbra azt a hevedert" mikor már fuldoklik a ló. Ha a szülő nem ért a lóhoz akkor inkább hagyja a gyerekre (persze nyilván ha a agyerek se ért hozzá az egy még rosszabb eset)

2012. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az apukám lovak között nőtt fel, úgyhogy egyértelmű, hogy ebbe "neveltek bele", saját lovam is volt, nem egy, nem kettő. Imádtam, imádom csinálni, igaz ma már a férjemmel csináljuk..

Egyébként nem csak "odaadták a lovat", hogy azt csináljak vele amit akarok, hagytak kibontakozni, DE mindig ott álltak a háttérben és ez így volt jó!:)

2012. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy "x)" a bnőmnek a szülei semmit sem értenek a lovakhoz. :) Vannak azert kivételek.
2012. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy apró bele kötés a kérdésbe: attól hogy a szülő melletted áll úgyanúgy felrúg a ló és ottmaradsz mintha azt se tudná mi az az orzó..

Amúgy én is úgy vagyok hogy szüleim félnek a lótól.. én meg teljes felelősséget vállalok.. nagypapám akire bármikor számíthatok.. sok mindenben segít.. :)

2012. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ELSŐ VÁLASZOLÓ!

Tisztában vagyok, ugyanis díjlovas családból származom és áll egy pár ló az istállónkban. A 14 éves kislány még nem felnőtt, és még, ha több éve is lovagol, mégsem szabadna maximálisan rábízni egy lovat. Bértartásban persze sokkal könnyebb, hiszen ott a lovászok végzik a munka nagyját. Néha még egy felnőttnek is akadnak problémái a lovával, nem hogy majd egy gyereknek. Azért kicsit tájékozódjunk már, mielőtt azt állítanánk, hogy egy gyerekre maximálisan rálehet bízni egy lovat. Ha a szülő nem is, akkor az edző, vagy a lovász segítségére biztosan szüksége lesz! Nálunk hatalmas nagy levegőn vannak szabadon a a lovak, de télre kaszálni is kell, az abrakot megtermelni, házhoz szállítani, stb stb. Szerinted egy gyerek 100 %-ig megtudja ezeket csinálni? Hol marad a tanulás, a játék, a barátok és a kiadós alvás? Mert egy gyereknek erre is szüksége van. Nem szabad túlterhelni. Megtanítom neki mi a felelősségtudat, hogyan kell ellátni egy állatot, hogyan lovagoljon helyesen,hogyan alkalmazza a segítségeket, mikor mi a teendő, azt is, hogy a lóval minden nap kell foglalkozni (feltéve ha nem bértartásban van, mert akkor más is eltudja végezi a piszkos munkát) stb stb, de ennyi elég! Nem fogom a gyerekemre rábízni 12-13-14 évesen egy ló belovaglását, vagy egy elletést, ahol komplikáció akadt, vagy egy lábprobléma kezelését felnőtt nélkül. Ha te kedves első válaszoló ilyen szülő vagy, akkor büszke lehetsz magadra!

2012. aug. 8. 17:18
 10/11 A kérdező kommentje:
*legelőn
2012. aug. 8. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!