Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló tartás több helyen?

Görbe bözske :) kérdése:

Ló tartás több helyen?

Figyelt kérdés

kb. 2 év múlva esedékes, hogy veszünk egy lovat.

első kérdésem, hogy a rideg tartás vagy a box jobb a lónak?


a második, hogy nagyon megviselné-e ha télen és nyáron más helyen lenne. szeptembertől júniusig Pest megyében az év többi részében pedig Baranyában lenne. A kérdés, hogy gond lenne-e neki minden alkalommal újra beilleszkedni?


(hülye, sértő válaszolók kíméljenek)


2012. aug. 27. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szólt még senki, tehát nem kellene a még nem létező válaszokat agresszív módon előre lehülyézni. Szerintem a ló beilleszkedése akkor kérdés, ha nagyobb közösségbe kerül, tehát a helyi "ménesben" azaz az ott lévő lovak között újra és újra ki kellene rúgnia magának a helyét a hierarchiában. Ha csak egy-két lóról van szó, ez a kérdés hamar megoldódik és ló nem annyira érzékeny a környezeti változásokra, ha megfelelő körülmények közé kerül.
2012. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

lehet rosszul fogalmaztam. senkit nem akartam lehülyézni...

amúgy mindkét helyen 25-40 ló van. így lehet baj belőle?

2012. aug. 27. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Baj nem biztos, hogy lesz, mert a lovak azért szoktak költözni más helyen is, időjárástól függetlenül, ha folyamatos gondoskodásban van része, nem biztos, hogy megviseli.
2012. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ridegtartásban jobban érzi magát, mint hegy hiper-super boxban.
2012. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem is a ridegtartás az ideális. az meg, hogy hogyan illeszkedik be, az lófüggő. van, amelyiken egy karcolás se lesz, van amelyiket eléggé meggyepálják és évente 2x az nem az igazi neki.
2012. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lova válogatja hogyan tud beilleszkedni, pl barátnőm lova fél év után is egyedül állt a karámba mert nem lehetett összerakni az ottani lovakkal.
2012. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!