Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hajtsam? Mit csináljak...

Hogyan hajtsam? Mit csináljak még vele?

Figyelt kérdés
A lovardában van egy nagyon nagyon lusta iskolaló akit mindig én kapok "mert nekem már magasabb szintű ló kell" az oktatóm szerint.Van pálcám,az oktató mondta hogy elöl hátul üssem és még csak nem is ügetett.Na jó,akkor ütöttem meg a szár végével is csapkodtam nem ment.Ekkor már olyan ideges lett az oktató hogy mondta hogy minden erőmből rúgjam,üssem és épp hogy elindult ügetésbe.Vágtázni meg ugratni nem tudtunk mert ha az oktató is hajtaná ostorral akkor visszafordul mert fél tőle.Azt mondta CSAK ezen a lovon fogok lovagolni,mert a többi kezdőknek való.Mit csináljak vele hogy végre egy kicsit menjen?
2012. aug. 28. 22:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
De ez a helyes módszer az már más téma , hogy elvan b@szva a ló. Ilyen alapon ha légpuskára indítják el,akkor csak arra fog reagálni,nem? Szóval ez nemigazán így van .
2012. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerintem válts helyet, ha szeretnél normális lovaglóórákon részt venni.

Megnézném az a ló mennyit megy, milyen lovasokkal és milyen minőségben. Valószínűleg napi szinten megy és ebből a terep 0.

Én ott kezdeném, hogy 2-3 hét pihenő. Aztán terepeken szépen feléleszteni a menő kedvét. Változatos környezet, ingerek. Kint is lehet patanyom figurákat lovagolni, idomítani. A pálca csak annyira kell, hogy megpöccintsd a lovat, nem arra, hogy izomból csapkodd, sarkantyú is finom segítségadásra lett kitalálva.

Ezt a lovat át kell lovagolni, ami hosszú idő és kitartó munka eredménye lehet, illetve türelem kérdése is.

Az oktatód meg egy kretén, őt kéne pálcával csapkodni az ilyen ötleteiért.

2012. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!