Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb mennyi idő megtanulnom...

Kb mennyi idő megtanulnom lovagolni?

Figyelt kérdés

14 éves gyerek vagyok, eléggé értelmes, és könnyen tanulom az ilyesmi dolgokat, ügyes is vagyok,

és van itt a közelben egy lovarda, futószáron 1800FT fél óra lovaglás, és kb hány óra alatt tanítanak meg lovagolni hogy a karámban már egyedül mehessek? tudom hogy ez nagyon sok mindentől függ, de szerintem nagyon gyorsan megtudnám tanulni, és kb hány órát kell mennem a karámban mire terepre mehetek? ha már karámban mehetek akkor egy óra az 1800FT de ha veszek bérletet akkor a bérlet 12.000FT és azzal mehetek 10-szer, szóval akkor az csak 1200FT-re jön ki egy óra, ennyiért megéri elmennem lovagolni? igazából csak lovagolni akarok megtanulni, mert van a papámnak egy olyan lova amin lehet lovagolni, és lovagolhatnék rajta


2012. aug. 30. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez teljesen tőled függ. Az ár, ( 12 000 Ft -10 alkalom) NAGYON JÓ! Én ahova járok lovagolni, ott 10 000 Ft 4 db oktatás . ( fél óra 2500, egy óra is 2500 Ft)

2012. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kócos kanca válasza:
Ez attol is függ milyen bátor vagy. mennyire jó a ritmus érzéked.... szerintem vedd meg a bérlelet 10alkalom tényleg kell karámban .Ha jó az oktató és tényleg figyel arra hogy jó lovas légy kell minimum a 10alkalom !!a karámba kezdődik minden el ezt a tudást viszed tovább (ügetés könnyű ügetés vágta ,váltás stb) kell 6hónap ha nem unsz bele és heti 2szer jársz 4 hónap után már simán mehetsz terepre de sajnos vannak felelőtlen oktatók és nem is figyelnek rendesen a gyerekekre nem mondanak el minden nekik és nem segítik rendesen őket ere figyelj ennek a felelőtlen lovas oktatásnak semmi értelme !! elsőnek menj el próbáld ki minimum3szór és ha jó az oktató akkor vedd meg a bérletett!! megéri!!! <3
2012. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a barátnőmet ott tanították meg lovagolni, ő 4 éve lovagol ott, ő már minden sebességben tud menni, és terepen szoktak menni, ő 10-évesen ment oda és kettő évig lovagolt a karámban
2012. aug. 30. 18:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Én másfél éve lovagolok. 3 hónap volt futószáron, aztán meg 3 hónap karámban szabadon. Aztán csoportba kerültem, ahol kimegyünk terepre. Heti 1x ! ja, 10 000 Ft 4 alkalom. ( 1 óra csoportban, 1,5 óra ha terepen vagyunk).
2012. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ja, most kérdeztem meg barátnőmet, azt mondja hogy kettő évet volt futószáron, mert 10 évesen kezdte és nem vmi sűrűn járt havi 1-szer kétszer ment csak
2012. aug. 30. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:

hát míg kiengednek terepre az kb 1 év vagy még több is

és 1200ft egy óra az úgy nagyon megéri am a papád lova be van lovagolva ha nincs akkor járj vagy 2 évet min és keress valakit aki tudna segíteni a belovaglásban

2012. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát ez nem olyan egyszerű, ahogy gondolod! =)

Tudom,hogy egyszerűnek tűnik, én 13 éves vagyok, és én is szeretek lovagolni!

Először tanuld meg irányítani a lovat, és nem elég ha a karámban körbe körbe jársz! Próbálj számokat leírni..

Ha a lépés megy, akkor jöhet az ügetés! (ami persze nem olyan egyszerű mint a lépés.. rá kell érezni az ütemre =)!)

Ha már ez is megy és így is tudod irányítani a lovat, akkor talán megfelelő felszerelésben elkezdheted a vágtát, és ha már nagyon jól tudod ezt is, akkor mehetsz terepre! =)

Nagyon fontos, hogy megfelelő tanárod legyen, aki nemcsak a lovaglásra tanít meg, hanem arra is, hogyan legyen a ló a legjobb barátod! =)

Ha az lesz, akkor az sokat könnyít majd az irányításán!

Jó lovaglást!

:)

2012. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez tényleg nem egyszerű!bár szerintem egész jó kis ár a 12.000Ft 10 alkalomra.én már 6 éve lovaglok.fél évig voltam futó száron hetente egyszer jártam.de ez rajtad múlik tényleg meg kell tanulnod rendesen.ez sajnos nem attól függ hogy te másban jó vagy.lehet hogy talán könnyű ügetésnél szinte mindíg átt kell ülnöd vagy vágtánál nem lesz elég erős a térded. remélem sikerül majd a lovaglás:)
2012. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!