Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovardában az egyik ló...

A lovardában az egyik ló gombás. Adhatok neki puszit? :D

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 09:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Kitalálom: max 14 éves, póniklubon felnőtt kiscsaj vagy :DD a lovakat amúgy sem nagyon szokás puszilgatni..
2012. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
27%
Én nagyon szeretem a lovakat, de miért is kellene őket puszilgatni? Mert szeretik, ha puszilgatják őket? A simogatás, vakargatás az ok, de...
2012. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Háát... 16 vagyok. :) Én néha szoktam puszilgatni 1-2 lovat, meg szerintem nincs olyan lovas, aki legalább 1 puszit ne adott volna egyszer sem egy lónak. :)
2012. szept. 2. 10:05
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy éjjel-nappal puszilgatom őket, de most heti max 2 pusziba nem halnak bele...
2012. szept. 2. 10:08
 5/29 anonim ***** válasza:
12%
Neked viszont nem ártana pszichológushoz fordulni, ha heti 2 puszi hiányba belehalsz...
2012. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem halok bele, nyugi már... :)
2012. szept. 2. 10:18
 7/29 anonim ***** válasza:
33%
Én is puszilgatom a lovakat a lovardánkban (bár, van amelyik nem hagyja), szerintem egyáltalán nem baj. Nem lesz tőle bajuk, ha megpuszilod, akkor miért ne? :D
2012. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
34%
10 éves korom óta lovagolok és szeretem is a lovakat de még soha nem éreztem szükségét hogy megpusziljam (lány vagyok). Amúgy nem is higénikus. Az isten szerelmére ezek állatok ne kezeljük már emberként őket.
2012. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%
8assal teljesen egyetértek, hiába értékelitek le, tényleg nem igénylik ugyanazt mint az emberek.
2012. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Én meg csak ámulok és bámulok... Számomra teljesen természetes hogy megpuszilom napjában többször is a lovamat, az orrát, pofáját, stb. Lehet hogy nem emberek de attól még az emberek részéről ez is egyfajta szeretetkifejezés, amit a ló lehet hogy külön nem ért hogy "puszit kaptam" mert ők ezt a fajta érzelemkinyilvánítást nem használják, de mégis érzi a jó energiákat :)


Én nem tudom hogy a gomba milyen úton-módon terjed, de tételezve azt, hogy azt még a strandon is simán elkaphatod hogy úgy állsz rá a kőre hogy nincs rajtad papucs vagy ilyenek... Én azért vigyáznék :S

Persze attól is függ hogy milyen gomba, a lónak nyilván nem lábgombája van, de akkor is. Jobb az elővigyázatosság, inkább előbb kezeltessétek és majd utána. :)

Ami viszont fontos, hogy féregteleníteni is kell őket, ha nincsenek, akkor tilos puszit adni nekik mert a féreg nyálkahártyán keresztül terjed :S

Mármint tudom hogy nem a szájába belepuszilsz, de akkor is ha hirtelen fölemeli a fejét és hozzád ér vagy valami az nagyon veszélyes, mert a féreg a nyálkahártya nyílásokba (is) petézik és onnan nagyon könnyű elkapni!

2012. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!