Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik nyeregben stabilabb az...

Melyik nyeregben stabilabb az ülés az angol vagy western nyeregben?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút a western, tereplovaglásra, túrázáshoz csak azt használjuk, ahogy látom a lovak sem feszengnek benne, pedig amúgy angolt használunk.
2012. szept. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
A kettő között van az ausztrál nyereg, szerintem abban a legstabilabb.
2012. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az ausztrál a legstabilabb, Mélyen ültet, mint egy díjlovas nyereg, mégis nagy felületen fekszik fel, sok cucc tehető rá és szinte lehetetlen kiesni belőle :D
2012. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az ausztrált nem szeretem, bár lehet hogy csak az a kettő volt rossz kialakítású, amiben ültem.

A western stabilabb, én spec abban nem érzem annyira a lovat, jobban szeretem az angolt. Westernből nehezebb kiesni, de akinek van ülése, az angolban is nagyon kényelmesen tud terepezni :)

2012. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán függ a nyereg fajtájától, annál inkább a minőségétől. Egy jófajta angol nyereg is kényelmes lehet hosszú távon, vagy egy gagyi westernnyeregben is kínlódik az ember, ha nem találja a helyét. Viszont a minőségi westernnyereg drágább, angolban 50-60e-ért lehet márkás használtat kapni, westernben 100 felett.
2012. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sztem ez attól is függ, hogy miben szoktad meg. aki westernes az nyilván nm érzi biztonságosnak az angolt, és ugyan így fordítva.
2012. szept. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!