Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak az lehet igazán jó...

Csak az lehet igazán jó lovas, aki oktatónál tanult lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 17:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem.

Én soha nem voltam oktatónál mégis sok "lovasiskola tanoncot" meg szégyenítek...

2012. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Bár ma sokan azt hiszik. Régen minden nagy lovardai hercehurca nélkül megtanultak lovagolni az emberek. Ma is lehet.
2012. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%
Hát szerintem meg de. :) Sok mindent megtanulhatsz magadtól is, de emberöltők tudását és tapasztalatát nem, azt csak egy edző tudja átadni. Majd ha valaki lepipálja mondjuk úgy valamelyik Dallos Gulya növendéket hogy életében nem járt oktatónál akkor elismerem, de addig soha. :)
2012. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%
A fene se akarja lepipálni a Dallos Gyula növendékeket, csak szeretnénk jól lovagolni. A díjlovaglás meg legyen azoké, akik azt szeretik.
2012. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ kinek mit jelent jól lovagolni. JÓL cipeltetni magunkat a lóval avagy JÓL lovagolni.

A jó lovaglásba beletartozik a kőkemény idomítás, akár csak az ALAP díjlovas elemek. :) De kíváncsi vagyok hogy egy olyan lovas aki életében nem járt oktatónál ezeket hogy oldja meg. :) Szívesen néznék képeket is.

2012. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én is szívesen nézek képet, ha gondolod töltsd fel :)
2012. aug. 31. 18:08
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki mit ért "igazán jó lovas" alatt. Persze, magadtól is megtudsz fent maradni a nyeregbe, meglesz egy stabil ülés, stb. De a lovaglás ennél 1000-szer több, nem beszélve az esedleges hibákról, ami nagyon be fog rögződni ha csak nincs egy oktató aki rögtön kijavít. De szerintem nincs azzal semmi gond ha valaki hobbiból lovagolgat oktató nélkül, amíg nem árt azzal a lónak.
2012. aug. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%
Lovardában általában azt tanulod meg, hogy az ott tartott lovak milyen segítséget fogadnak el. Az esetek többségében leharcolt, fásult szerencsétlenek botladoznak körbe a futószáron, rajtuk hol lábra figyelve ügetnek, hogy össze-vissza zötykölődnek "tanügetés" címén az ott ügyetlenkedők. Az oldaluk érzéketlen, arra indulnak, ha valaki ütemesen rúgja őket sokáig. A fejüket meg jobbra-balra húzzák, rövid száron, a szájuk kőkemény. Az "oktatók" meg kb. ilyen lovakon "oktatnak". A tanítványok meg lovaskönyveket vesznek és abból próbálják megtanulni a beugratást, farat be, jobb kezek találkoznak meg hasonló okosságokat. Ha viszont neked van lovad a kezdetek kezdete óta és te tanulsz meg vele lovagolni és te szoksz hozzá és ő hozzád, "edző" nélkül, akkor akár már akkor figyel és fordul, ha látja az árnyékodon, hogy másfelé nézel, ha a csípődet fordítod, már fordul ő si, ha kicsit leülsz és hátrébb dőlsz, már lassít, vagy megáll stb. stb.
2012. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Más eset, ha például a galopp-pályán lovagolsz, mert akkor meg mindez nem igaz, ott pl. egy ló akkor megy, ha engeded, comboddal, lábszáraddal nem csinálsz semmit, mert gugolsz a ló hátán, és úgy próbálod meg fékezni, hogy két csuklódra tekered hídban a szárat és kétségbeesetten belekönyökölsz a nyakába. De az más eset. meg más eset az is, ha díjlovagolsz, mint Dallos Gyula tanítványai.
2012. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%

És ki mondta hogy csak ilyen bérlovardákban lehet lovagolni tanulni? A kérdésből idézem "IGAZÁN JÓ LOVAS". Hogy jön ide a bérlovardában zötykölődés? Az sem lovaglás, az is az amit magadtól tanulsz meg, csak még fizetsz is érte, mert hogy ott nem tanítanak semmi hasznosat az hót ziher... De nem csak a bérlovardák vannak meg az "otthon magadtól megtanulsz lovagolni".


Ismétlem, a kérdés a LOVAGLÁSRÓL szól. Legyünk azért tisztában a fogalmával... :)

Attól hogy összeszoktatok a lovaddal és ismeri a jelzéseidet még nem azt jelenti hogy tudsz is lovagolni, sőt! Egy másik lovon mindjárt nem értetnéd meg magad annyira, egy normális edzőnél kerülnél is vissza a futószárra a alapokhoz. :) Belefásulni egy lóba és megszokni, ezáltal el tudni úgy ücsörögni rajta hogy értegeti mit akarsz az nem lovaglás. :) Főleg hogy ide csak a lépés ügetés vágta állj plusz a fordulatok vannak benne, esetleg pár akadályon "átugrás".

De még mindig kérdezem? Hol itt a lovaglás...? :)


Nem szeretnék veszekedést sem megbántani senkit, de azt el kell fogadni, hogy senki sem fogja tudni magától megtanulni azt amit a legjobbak tanítanak, akik szintén a legjobbaktól tanulták! Edző nélkül ki se lehet kerülni a háziversenyeken kívülre... Nem véletlenül.

2012. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!