Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon létezik ilyen ember?...

Vajon létezik ilyen ember? Bevállalható lenne ez a módszer? Lótartás!

Figyelt kérdés

Időhiány miatt az egyik lovamat szeretném eladni. DE! Eszembe jutott, hogy nem feltétlenül kellene eladnom. Maradhatna a tulajdonomban(mert nem pénzhiány miatt akarom eladni, hanem mert nincs időm két lóra), csak egy másik ember lovagolná, etetné, eltartaná.


Rá lenne bízva teljes mértékben a ló, az állatorvost állnám, de az egyéb tartással járó költségeket ő rendezné(takarmány, bértatás, patkolás). A lóért ugye semmit sem kérnék el, papíron nem, de valójában övé lenne a ló. Még az sem lenne fontos, hogy a környékemen maradjon, csak jó kezekbe kerüljön.


Az időtartam amíg a ló nála lenne egyenlőre határozatlan, de persze azt is megbeszélnénk, előzetes egyeztetéssel mindent rendeznénk. Ha a lónak baja esne, ami végleges károsodáshoz vezetne(lábtörés), akkor a lovat megvetetném vele. Persze nem azt mondom, hogy egyből fizesse ki, de apránként elkérnék egy előzetes szerződésben megkötött árat érte.


Ugye nem adhatja el, nem adathat neki állatorvossal szereket, amíg nem szól, versenyeztethetné ha szeretné, de ugye jó lenne ha tudnék róla, úgy neveli, ahogy szeretné, csak normális lovas módjára(nem verem agyon, ha valamit nem úgy csinál, ahogy akarja...). Nem fedeztetheti, nem adhatja oda másnak, csak ő lovagolhatja, stb...


Szerintetek elvállalná így valaki a lovam lovaglását/tartását? Nálam kihasználatlan a paci, leéli életét egy karámban és slussz passz. Itt nincs segítségem, egyetem mellett meg kemény ez a téma, főleg hogy heti 5X járok be, és még dolgozom is mellette.


Véleményekre/tapasztalatokra/tanácsokra lennék kíváncsi az ötlettel kapcsolatban!


Köszönöm!


2012. szept. 16. 16:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel az egész ötlettel csak az a baj, hogy mindent a lovas fizet, kivéve az állatorvost. De aki már azt megengedhet magának mind időben mind pénzben hogy eltartson egy lovat, körmöltesse, patkoltassa, fizesse a bértartást, stb., annak már az általános orvosi ellátások (oltások, féregtelenítés, stb.) nem feltétlenül okoznak gondot, tehát aki ezt megteheti, az már inkább saját lovat vesz magának. Főleg hogy azt a lovat amit Te kínálsz fel nagy valószínűséggel ugyebár vissza is kell majd valamikor adnia... :S Ez így sehogy sem jó üzlet neki.

Inkább felestartót keress rá, azon körökben viszont szerintem kapós lenne a dolog. :) Hiszen így nagyjából korlátlanul lehet a lónál, nem kell másokhoz igazodnia és Ő az egyetlen aki lovagolja. Anno én is egy ilyen felestartást szerettem volna. :) És így a paci is marad a helyén a megszokott környezetben, te is bármikor láthatod, ugyanakkor van egy boldog felestartója (havi x összegért amit Ő fizet neked), mert van egy szinte saját lova. :)

2012. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!