Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor, hol, és milyen lovat...

Míra.4 kérdése:

Mikor, hol, és milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés
Légyszi csak rendes válaszokat írjatok. Az nem a ti dolgotok hogy van-e rá pénz vagy sem.:)

2012. szept. 17. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ milyen körülmények között tartanád,mire használnád,ha lehet kicsit pontosíts,hogy tudjunk segíteni.
2012. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor felkészültél rá, ahol találsz, és olyat, amilyet szeretnél.
2012. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ha fel lennél készülve a lóvásárlásra, nem tennél fel ilyen kérdést.

Akkor vegyél lovat, ha már legalább 2-3 év lovasmúlt van a hátad mögött, ami azt jelenti, hogy ez idő alatt minimum heti 2x ültél lovon, már van fogalmad a takarmányozásról, tartási formákról, a ló gondozásáról és viselkedéséről.

Ott vegyél lovat, ahol találsz magadnak megfelelőt, ahol látszik, hogy jól tartották, és ami nincs túl távol a lakhelyedtől, hogy ne legyen annyira macera a szállítás, bár ha sportlóról van szó, akkor elvileg egy jó ló vételénél már igazán nem számít a távolság így országon belül.

Olyan lovat vegyél, ami a te tudásodnak megfelel, és a céljaidra alkalmas. Lehetőleg egészséges, már érett azaz olyan 8-10 év körüli lovakat szoktak első nekifutásra nézni, mert ők már tapasztaltabbak, nem ijedősek, nyugodtabbak, mint a csikók, és nem igazán lehet már rajtuk rontani. Igazából az edző segítségét kell kérni, elvinni őt is a próbára, és a próba alapján választani.

2012. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a lovastudásod, lovasismereted?

Mire kéne?

Mekkora vagy? Fogsz-e még nőni? Hány éves vagy?

Hol akarod tartani? Ezek nélkül nem lehet megmondani milyen ló való neked.

2012. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó, vegyél 2-3 év körülit, nőjön a fejedre, meg módszeresen idomítsd félre. Nekem úgy is jó.

Ha pedig már edződdel ezt/azt megbeszéltél, minek teszed fel a kérdést? Edződ egyébként nem mondta, hogy 8-10 év körüli tapasztalt ló lenne a megfelelő első lónak?

Nekem mindegy, nem az én életem, nem az én lovam.

2012. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát legyen is mindeggy a többiek legalább rendes választ írtak. Szóval ............
2012. szept. 20. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre senki nem tud normális választ írni, mert ez egy nem normális kérdés. Aki tényleg lovat akar és már benőtt, hozzá a feje lágya az nem itt kérdezgeti és tudja pontosan, hogy milyet akar, honnan és mikor. Ezek a legalapabb dolgok. Ha még ezekkel se vagy tisztába akkor eléggé sajnálom a leendő lovad.
2012. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mikor- ha már a feltételek adottak. Van egy kialakult napirended, pontosan tudod, hogy mennyi időd van rá, megvan, hogy hova viszed, hol fogod tartani (pl rideg tartás, fél rideg, etc)

A hol, az talán nem is releváns...

A milyen pedig, milyen lovas vagy, mire kell Neked a ló illetve mennyit tudod mozgatni- arab lovat (telivér és társai) pl csak akkor, ha nagyjából naponta van rá pár órád.

Hobbi szinten szerintem egy közepes vérmérsékletű, keverék lóval jársz a legjobban. 10 évig lovagoltam egy oldenburgi-nóniusz kancán, hobbilónak kiváló.

Ha ezekre mindre megvan a válaszod, jöhet a hátas :)

Ha gondolod, segítek :)

2013. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!