Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mondjatok valami lélekerősítő...

Mondjatok valami lélekerősítő tanácsot (? )

Figyelt kérdés
Holnap új lovardába megyek. Eddig nagyon vártam, most rájöttem, hogy ott fogom hagyni a kedvenc lovamat. Azzal a lóval senki nem foglalkozik. Csak ketten voltunk egymásnak. Rengeteg rossz szokásától megszabadult velem. Már nem agresszív. Pedig nagyon az volt. Már lehet száron vezetni, eddig önálló életet élt. Nem akarom fényezni a kapcsolatunkat. Egyszerűen csak hiányozni fog. Már másodszorra veszítem el azt a lovat aki fontos nekem. Én megígértem neki, hogy sose hagyom el . Erre most elmegyek. Tudom, hogy ezt ő nem érti, de bennem van emiatt rossz érzés. Tudom, hogy jó lesz a másik lovardában, hiszen ezért megyek el. De kell egy kis lélekerősítő, hogy hogy tudnám feledni hiányát. Elmegyek majd meglátogatom, de nem tudom majd nézni ahogy újra szerzi vissza a rosszabbnál rosszabb szokásait. Eltartani nem lenne pénzünk így megvenni nem tudjuk. De mégis, segítsetek. Valami tanácsot. Ami eszetekbe jut. Bármi ...

2012. szept. 21. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért kell átmenned egy másik lovardába?
2012. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, velem is ez volt, ha ez vigasztal... Csak azt a lovat én még láthatom, mert ugyan abban a lovardában van, ahova én járok. Czimetet én lovagoltam át, mert nagyon rossz ló volt. Vagyis, nem a természete volt rossz, hanem hihetetlenül kemény volt a szája, nehéz volt a vágtába beemelés, ügetésből állj, meg az ilyenek. Eladtak egy lovat a lovardából, akit egy kislány lovagolt. Róla is sokrszor leesett, hát még egy másik, nehezebb lovaglású lóról! Czimettel mát tökéletesen haladtunk, versenyeztünk, stb, erre egyszer kimentem a lovardába, és láttam, hogy az a kislány hozta föl Czimetet. Nagyon kiakadtam (nálunk úgy van, hogy aki versenyző, az mindig a "lován" ül, max. lelovaglásra vagy terepre kapunk másikat. És hát a kislány is meg én is versenyző vagyok.), sírtam, nem akartam többet kimenni a lovardába, de akkor vettem a bátorságomat, és megkérdeztem az edzőmet, hogy melyiket hozzam föl. Mondta: Barkát... Na, mondom, vicces lesz, csikó még, és a belovaglóját úgy a földhöz vágta, hogy agyrázódása lett... Nagy nehezen ráerőltetett, és 1,5 óra után, mikor leszálltam, sokkal boldogabb voltam, mint Czimettel. Kényelmesebb volt, és tudtam, hogy mivel csikó, szinte csak én fogom lovagolni, az én segítségeimre fog reagálni, és én fogom beidomítani a magasabb szintű teljesítményekre. (nem értelmes ez ez utolsó mondat... xd)

Azóta vele versenyzek, én képzem, és nagyon sok siker érek el vele.

Nos, ezzel a monológgal azt akartam volna mondani, hogy nem minden vég hoz magával egy rosszabb kezdetet :) Van, amikor sokkal jobb, és ne aggódj, ha nem is fogod elfelejteni a régi pacidat -mert nem is kell, hogy elfelejtsd-, lehet, hogy találsz egy olyan lovat, aki még jobban a szívedhez nő :)

2012. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* azért Czimetet kapta, mert ő iskolaló, 14 éves, és kedves kanca
2012. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát Csuszkánál csak jobb lehet bármelyik ló. Ő borzasztón nehéz lovaglású. Nem igazán érzékeli a csizmát. Pontosabban nem akarja érzékelni. Nagyon könnyen újra el lehet kényeztetni. ha egy lovas már egy kicsit is nem határozott, szóval ha már egy apró jelentéktelen dolgot rá is hagy onnantól kezdve elindul a lavina vissza a mélybe. Ezt lesz a legfájóbb látni, mert rajtam kívül csak edzőm tudja normálisan lovagolni de ő nem foglalkozik vele. Viszont a terepeket nem tudom nélküle elképzelni. A világ legbátrabb ló. Nyugodt, kiegyensúlyozott terepen. Rendesen reagál csizmára is. Mivel a gazdája fél tőle, mert egyszer megrúgta így nem jár ki hozzá. Már fel se ismeri. Március 15-én viharba mentünk ki vele a városba. Elég hülye ötlet volt, mert csapkodott mindent a szél, de Csuszkának egy rossz mozdulata nem volt. A szabadidomítást is elkezdtük. Ez hozta meg a legnagyobb sikert a kapcsolatunkba. Jött utánam szabadon bárhová mentem. Már fontosabb voltam számára mint a fű. Ezt a kapcsolatot kell otthagynom most.

Köszönöm 2. Nagyon igazad van ebben. Hiszen amikor előre otthagytam a szeretett kis arab lovacskám akkor nem gondoltam, hogy egy "csiszolatlan gyémántra" bukkanok majd. Na mindegy.

Első, azért hagyom ott a lovardát mert az edző nem tart nekem edzést, kibeszéli a lovastudásom a hátam mögött holott pedig egyfolytában dicsér, néha nekem vágja, milyen rosszul lovagolok, de nem segít kijavítani. És kevés az olyan ló akin érdemi munkát lehetne végezni. Csuszkán se tudnék vezetett edzést végigcsinálni. Még nem tartunk azon a szinten. Aztán van 1 iskolaló de ő állandóan munkába van. És vannak magán lovak amikre az edzőm engedély nélkül ültet fel majd engem szid le, hogy miért nem kértem kölcsön a lovat. Honnan kéne tudnom kinek a lova? Így van ez a felszerelésekkel is. Kölcsön adja, hogy ezt használjam aztán lecsesz, hogy miért nem kérem kölcsön.

szóval ezért hagyom ott a lovardát és Csuszkát.

2012. szept. 22. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!