Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idejig tart amíg ilyen...

Mennyi idejig tart amíg ilyen "bennfentes" leszek a lovardában?

Figyelt kérdés

Tudjátok, vannak ilyen lányok, akik maradnak edzés után akár pár órát és segítenek nyergelni, meg ilyesmi. Akik ismernek csomó embert aki jár, stb. Hetente kétszer járok. Nyáron gondam, hogy mondom, hogy akkor most itt maradok két órát, de az meg nem jön ki jól.... És esetlez mikor futószáraztathatnék lovat, milyen körülmények között? Nagyon szeretném kipróbálni...

13/L


2012. szept. 24. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap, de nemcsak lovaglás után illik maradni, hanem csak úgy is bemehetsz segíteni.

Normális lovardában nem fognak futószárazni engedni, maximum megfogni a szárat míg ők idomítanak/oktatnak, ugyanis szaktudás kell a futószárazáshoz is.

2012. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én már a régi lovardámba ilyen bennfentes voltam, de a végére már annyira nem volt vicces, hogy mindent velem csináltattak, meg az edzők maguk helyett. Persze egy-két évig amíg kezdő vagy oké meg minden, de aztán eléggé elunod, és az edzők is azt hiszik majd mindent megcsinálsz. De igazából szerintem attól függ, milyen kapcsolatba vagy az edződdel :)
2012. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam úgy volt h kb fél évig voltam 'újonc' utána már amikor tudtam egyedül menni karámban, felfedeztem egy elfeledett lovat és őt kezdtem el lovagolni. Úgy tekintettem rá mintha a sajátom lenne. Edzések közben össze barátkoztam a többi lovassal aztán elkezdtünk együtt kijárni terepre.

Most már 3 éve oda járok, és olyan szinten vagyok 'bennfentes' h tudom a lovarda kódját bármikor ki és be mászkálhatok ingyen lovaglók este 10ig kinn vagyok segítek etetni futó szárazok nyárónként heteket töltünk kinn, a lovarda tulaja olyan mintha az apám lenne, ez a 2. otthonom. suli után a buszról leszállva egyből oda megyek ott tanulok lovaglók és este valamikor hazatalálok. imádom ezt az egészet.*-*

Bár mondjuk én amikor még 'újonc' voltam akkor is maradtam edzés után :o leültem a legelő szélére néztem a lovakat esetleg ha volt még más edzés akkor azt, meg ilyenek.:D meg akkor is ki mentem akkor épp nem lovagoltam. amikor meg elkezdtem lovagolni a mostani lovamat akkor meg vele voltam edzés után.

Ajánlom neked h minél előbb tanulj meg önállóan lovagolni, és járj ki sokat. A többi lovas egészen addig semmibe fog venni amíg futószáron vagy, aztán ha már megy egyedül akkor hívd el őket terepre, meg edzések után ha egyfelé laktok akkor menjetek együtt haza, aztán kérdezd meg őket h legközelebb mikor mennek ki, nem-e mehetnél te is velük. Kérdezd meg a tulajt h segíthetsz-e etetni, tuti nem fog vissza utasítani, én is mindig mentem h 'edző bácsi megetethetem a pónikat' 'hoogyne nyugodtan' :D:D:D

légy bátor és magabiztos viselkedj úgy mindenkivel mintha 1000 éve ismernéd őket. Vidd ki a barátnőidet is lovagolni, szerezz kuncsaftokat. Kérdezd meg egy-egy edzés után h kell-e valamit segíteni,menj oda a többiekhez beszélgess velük dicsérd őket meg a lovaikat (ja de azért ne nyalj be túlságosan mert akkor nem fognak tisztelni és csak ugrálásra leszel jó:"D) ha már jóba vagy a többiekkel, akkor nyert ügyed van. (: persze ez nem olyan egyszerű mint ahogy elsőre hangzik, de kívánok neked sok sikert :)

15/L

2012. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!