Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol könnyebb, biztonságosan...

Hol könnyebb, biztonságosan vágtázni tanulni? Terepen vagy futószáron, esetleg bent szabadon?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 20:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. véletlenül akkor vágtattam amikor a 3. órám volt! Persze futószáron, terepen tényleg nem jó ötlet, pályán pedig nehezebb irányítani, mivel ez Számodra teljesen új helyzet! Futószáron érdemes először!
2012. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
37%

Ahol én kezdtem lovarda ott pályán kis körön kellett volna vágtázni először... Akárhogy próbáltam a ló nem ugrott be, ott is hagytam a helyet.

Ahova most járok ott futószáron próbáltam 2 vágtaugrás aztán megelégelte a ló és bedilizett, amikor újra be akartuk ugratni ledobott. Ezután hanyagoltuk a dolgot, nem erőltettük. Az volt, hogy majd máskor az edzőm lóra ül és a pályán együtt megyünk és majd vezeti az enyémet is nekem csak az ülésre kell majd koncentrálni. Ebből se lett semmi. Autodidakta módon tanultam meg a vágtát. Pályán osztálylovaglásba lemaradtunk és a lovam úgy gondolta vágtába gyorsabban behozza a lemaradást, mint ügetésbe és beugrott, amikor rájöttem milyen jó akkor egyre többet beugrasztottam és a pályán mentünk. Rá nem sokára jött a terepen való hosszú igazi vágta.

2012. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Míra.4 ***** válasza:

Hát nem tudom engem Bent szabadon vágtáztattak először és nekem jól ment ( ovastáborba tanultam), de egy másik táborozó viszont még épp hpgy rajta maradt a lovon ( majdnem le esett)

nem tom hasznos volt e a válaszom remélem segítettem.

( Míra.4)

2012. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Míra.4 ***** válasza:

Ja és azért is nem jó terepen mert akkor elvágtázhat a ló és abban az esetben azt szokták mondani hogy essünk le.

Előzző vagyok.

( Míra.4 )

2012. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Futószáron. Milyen lovarda az ahol egy kezdőt kivisznek terepre és vágtázni se tud, hátha majd ott megtanul???

Legbiztonságosabb futószáron és jó lovardákban lesevesznek addig futószárról amíg nem tudod mind a három jármódban megülni szépen a lovat.

2012. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
31%
Én futószáron tanultam :) sajna az nem tesz jót a lónak :((
2012. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szar a lónak, ha nem engedik ki nagy körre, amihez legalább 8m-es futószár kell.
2012. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Baleset veszélyes terepen és lovardán belül(futószár nélkül) azért gondoljunk már bele, hogy rajtunk kívül mások is lovagolnak a páján(és terepen is), én már láttam ilyes fajta oktatást ahol az "edző" osztályba tanította vágtázni a lovast, aminek az lett a vége hogy össze vissza rongyolt vele a ló mivel nem tudta kontrolálni és irányítás alatt tartani a lovat.



Lovaglásál több szempontot kell nézni ; lovat, magunkat, másokat



Vigyázni kell a körülöttünk lovaglókra is, mert egy kezdő vágtázó próbálkodásából baleset is történhet.

2012. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy zárt, tágas részen, úgy a legjobb, és annak a veszélye sem áll fen,, hogy elrohan veled a ló valahová, vagy leesel, a ló meg eltéved...
2012. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és szerintem egy-két alkalommal futószáron, hogy tudd, hogy egyáltalán milyen, de aztán ha törik- ha szakad, akkor is szabadon, mert úgy könnyebb is szerintem, meg rá vagy kényszerítve, h ne kapaszkodj...
2012. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!