Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol könnyebb, biztonságosan...

Hol könnyebb, biztonságosan vágtázni tanulni? Terepen vagy futószáron, esetleg bent szabadon?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 20:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Futószáron is rákényszeríthetnek, hogy ne kapaszkodj, pl adnak a kezedbe egy labdát. Viszont futószáron kellene azt is megtanulni, hogy kell beugratni a lovat, hogyan kell meghúzni a derekat, félfelvételeket adni, mert meg is kell állítani.
2012. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Először futószáron, ha ott ki tudja ülni a vágtát nagyjából, nem kapaszkodik a szárba, akkor mehet futószár nélküli nagykörbe, majd fokozatosan egyre nagyobb pályára. Fedettbe biztonságosabb, de nálunk ez időtől függ, hogy hol vagyunk. Terepre csak az mehet, aki biztonságosan ki tudja ülni a vágtát, galoppot is akár.
2012. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
én először futószár nélkül, karámban vágtáztam. isteni volt. egy viszonylag nyugodt lóra ültettek, azon tanultam meg. soha nem vágtáztam futószárral. úgy nem lehet olyan jól megtanulni. ha szabadon tanulod meg, futószárral hip-hop menni fog!
2012. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig minden választ, bocsi, ha valakit ismétlek, de - edzőként - azt mondhatom, hogy egyrészt tisztességgel vágtázni tanulni csakis futószáron lehet, amikor a lovasnak csak az ülésére kell figyelnie, a többi az oktató dolga, másrészt eszébe jutott annak a felelőtlen, teljesen tudatlan kontárnak, mit tesz egy lóval, akin terepen tanul a delikvens vágtázni????? Aki még sose vágtázott, az kapaszkodni fog. Ha nincs más, hát a ló szájába. No comment..... Na ezért tart ott ma Magyarországon a lovasoktatás, ahol... Tisztelet a nagyon kevés kivételnek, a legtöbb helyen olyan emberek oktatnak, akik egy átlag külföldi lovardában vissza lennének téve futószárra, hogy megtanulják az alapokat... :-(
2012. dec. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Ki vagy Te 10-s válaszoló? :) először azt hittem én írtam de nem...:)


Bár ha belegondolok az én első vágtámra..úristeeeen :)

Tattiban kb.,13 évesen történt,még megboldogult Józsi bácsi volt az "oktató" .Akkor még a jó öreg Bájos volt a futószáras ló a maga 26 évével.A lovak(amire emlékszem még) Apacs,Borcsa,Gábor diák,Bendegúz,Csatár,Kalifa 2(a kedvenc),Reményem,Bóni,Regula,Zivatar,Vándor..de talán ő később csatlakozott.

Akkoriban nem volt szokás időpontot foglalni,ahogy érkeztél úgy puffantál a lóra.Akik nézelődtek,felültek a tribünre és kritizálták a lovaglókat,senki nem maradt ki a szórásból.Anno még homokos volt a pálya,semmi extra nem volt benne.Na,mi megyünk körbe-körbe,néhe egy egy átlóválás,meg kengyel nélküli tanügetés,Kalifán ez egyenlő volt a heréléssel fiúknál,csajoknál nem volt anatómiai balesetveszély,de akkor is kemény volt végig ülni..szerencsére aznap Apacson ültem,így úgy éreztem,na ma lesz a napja hogy megtanulok vágtázni..mikor Józsi bá elkiabálta magát,hogy "aki nem vágtázik forduljon be!"az összes olyan automata ló befordult akin nem ült határozott lovas,köztük Apacsom is,nem is egyszer.Valahogy már nem emlékszem,kikeveredtünk a járásra és beugrott vágtába,szerintem ment a többi után,egy kört bírtunk együtt menni,aztán egy négylábas stoppal letett magáról.:)

Ezt még kétszer eljátszotta,nem volt olyan részem ami nem volt homokos,még a számba is került.Hahaha.Sosem vágtáztam futószáron,valahogy jobbnak éreztem így.Hát talán ha ott kezdem el,megkíméltem volna magam 3 hempergéstől.No de legalább a többieknek jó kis móka volt.Jah és akkor nem volt kötelező a kobak sem,mondhatni megúsztam agyrázkódás nélkül.Bocs az off-ért de ezek kis aranyos emlékek.:)

2012. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
..de azóta megtanultam tökéletesen,nem rezeltem be az eséstől..és egyetértek az ismeretlen válaszolóval,aki addig nem venne le a fsz-ról,amíg minden nem megy egyedül! ;)
2012. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én futószáron kezdtem,mivel úgy nem kell a szárra figyelni.Mindenkinek jobb úgy.Viszont nehezebb,mert bedől a ló,de nembajaz,rögtön túlesel a nehezén. Amúgy akkor még nem igazán élvezhető,sőt,arra figyelsz,hogy le ne zúgj. Aztán bent a karámba,és később terepen,na ott az igazi :)
2012. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Ez érdekes kérdés.Én terepen semmi képpen nem ajánlom csak atom biztos 15 éves lovon aki még a bombától sem fél.Én például fedett pályán szabadul tanultam meg,még az unokatesóm akivel együtt kezdtünk ugyan azzal az edzővel ugyan akkor futószáron.Szerintem ez függ a lótól,valamint a lovas magabiztosságától is.Én személy szerint soha életemben nem vágtáztam futó száron,de nem is hiányolom.(:
2013. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Én már egy háromnegyed éve lovagoltam hetente 1x, amikor végre vágtázhattam, egy öregebb megbízható és lassabb lovon pályán, futószár nélkül, mivel irányítani már tudtam, és volt ülés biztonságom, nagyon élveztem és jól is ment

természetesen kengyel nélkül csináltam először és így nem is pattogtam :)

2014. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Én is a futószárra szavazok. Úgy a legbiztonságosabb.
2015. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!