Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi határozza meg a lovak...

Mi határozza meg a lovak étrendjét?

Figyelt kérdés
Tegnap segítettem a lovardában etetni (vacsorát adtam nekik) és az egyik póninak zabot 2kg-ot kellett meg szénát,a csikónak 4kg zabot,a beteg lónak zabot áztatva,a másik lónak zabot meg árpát.Késöbb(1-2év tapasztalat szerzés után) lovat szeretnék venni.Honnan tudjam hogy mit adjak neki,ha csak napi 1órát lovagolnám(de nem minden nap) terepen és egész nap legelön lenne félrideg tartásban?
2012. szept. 28. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A ló.

Tényleg, erre ez az egyetlen értelmes válasz. Mindig a lóhoz mérten tervezünk étrendet. Onnan fogod tudni, hogy megkérdezed az előző gazdáját hogy mit, mikor, mennyit kapott. :) Illetve biztosan ha bértartásba viszed ott is segítenek majd neked.


A póni azért kapott kevesebbet, mert kicsi, és kevesebbre van szüksége.

A csikó azért többet mert fejlődésben van és szüksége van rá.

Az áztatott zab az emésztést segíti elő, nyilván szüksége van rá a lónak.

2012. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az évszak, a ló maga, a munka amit végez.
2012. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyedi, adsz neki kb egy alap mennyiséget, ha mellette fogy, akkor többet, ha hízik kevesebbet. De alapvetően tipp alapján megy a dolog, sőt, nekem volt, hogy két külön helyről vásárolt zabnak is más volt a tápértéke.

Illetve olyan dolgokat pedig neten leírnak, mi a zab, árpa, kukorica stb étrendi hatása ,keress rá. Azt azért megjegyzem, hogy az abrakot mindíg célszerű vizezni, nemcsak beteg lónál.

2012. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!