Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházi szervezeti-és...

Társasházi szervezeti-és működési szabályzata korlátozhatja a tartható ebek számát annak ellenére, hogy az állatvédelmi törvény nem darabszámban határozza meg a tartható ebek számát, hanem négyzetméterre?

Figyelt kérdés
Ebtartás
2012. aug. 9. 06:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Igen, korlátozhatja. Sőt van olyan is amikor egy társasházban egyáltalán nem lehet kutyát tartani.
2012. aug. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

társasházban elvileg tilos kutyát tartani, gyakorlatilag nálunk végigjártak a kutyatartók egy papírral, minden lakó aláírta, úgy lehetett. Van kiskapu.

Na és mennyi a kutya/ négyzetméter?

2012. aug. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Valóban, akár konkrétan meg is tilthatja és ez teljesen jogszerű!


Alapelv hogy a társasház szabályai enyhébbek nem lehetnek mint a törvény vagy a helyi rendeletek de szigorúbbak igen!!

2012. aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

És társasházban alapvetően, jogszabályilag nem tilos a kutyatartás!!!

Ezt az adott társasház szabályzata határozza meg!

Ha ott van tíltva akkor jön a körbemászkálás és engedély kérés!


Minden társasháznak egyéni szabályzata van! Attól hogy ott valami tíltva van még nem lesz törvény! Csak az adott társasházra fog vonatkozni!!!!

2012. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
az önkormányzatok szabályozzák általában a tartható kutyák számát, azt nem írhatja felül.
2012. aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 5:

Az önkormányzatok nem korlátozhatják a tartható kutyák számát. Ezért is tette fel a kérdező ezt a kérdést, hogy ha az önkormányzat jogköre erre nem terjed ki, akkor egy társasház vajon korlátozhatja-e?

2012. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Az önkormányzatok már nem szólhatnak bele de szerintem az szmsz korlátozhatja!
2012. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de konkrét választ nem kaptam sajnos.

Kertes családi ház jellegű ingatlanba lakom,önálló elkülönített kertrèsszel, a két közvetlen szomszedtol megvan a hozzajarulo nyilatkozat, mindkettő ebtarto, ráadásul az egyik kisebb területen tart 3 kutyát, őt mégsem szólították fel. Az önkormányzat emberei helyszíni szemle során nem találtak kifogást, sőt állategészségügyi szempontból is minden rendben volt, de az elutasító határozatban szerepelt, hogy a polgármester nem bírálhatja felül a társasház hazirendjèt.

2012. aug. 9. 11:59
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a választ megkaptad. Maximum a sok hozzá nem értő válasza összezavarhatott!


Tehát:

Ugye a szomszédokkal szemben ahol nem lakóközösségről beszélünk, a polgári törvénykönyv szabályozása érvényes!(vagy ugye a kérdésedet az Ávt) Ennek keretében több szabályozást vagy szigorítást a helyi illetékes hatóság szabályozhat. Mint mondjuk az önkormányzat. Ha gondod van a szomszéddal, ezek az irányadóak a bíróság számára!


Ha társasházi lakóközösségben élsz akkor a lakók úgynevezett Szervezeti-működési szabályzatban(vagyis házirendben) szabályozzák az együttélés szabályait! Ebben a lakók meghatározhatják az EGYÉNI TULAJDONON BELÜLI(!!!) tevékenységek olyan részét is mint a zajjal járó tevékenységek vagy más a lakhatás nyugalmát szolgáló szabályokat!


Mint írtam ez enyhébb nem lehet mint a helyi szabályozás csak szigorúbb!


Aktuális példával: Ha a törvény szerint mondjuk te 3 kutyát tarthatnál és a helyi szabályozás ezt szigorítja maximum 2-re akkor a házirendben ha szabályozzák akkor 2, 1 vagy 0 kutyát engedélyezhetnek neked!


A bíróság ilyenkor, ha nem ütközik törvénybe a házirend(ez akkor lenne ha 4-et engedélyezne) akkor az alapján fog dönteni és nem a megengedőbb törvények alapján!


A kifogásaiddal meg az a baj hogy nem festesz egyértelmű képet!

Hisz amit írsz az alapján a 3 kutyásra ugyan az a szabály vonatkozik mint rád mert azonos társasházhoz tartoztok! És az alapján szerinted a házirend alapján ő nem is tarthatna 3 kutyát de mégis megteszi! magyarán törvényt sért de nem tesznek ellene semmit! Ezt te tudod hogy valóban így van-e vagy más miatt ő tarthat!


Összegezve a házirend alapján Te(!) nem tarthatsz annyi kutyát vagy olyan testűt amennyit/amilyet szeretnél!

Ha ezen változtatni akarsz és a többi lakó engedékeny akkor egyszerűen módosítjátok a házirendet és megoldódott a probléma!(mert ha mindenki úgyis aláírná hogy megengedi neked a kutyatartást akkor ennyi erővel ki is vehetitek)

Hogy a példánál maradjak: egyszerűen töröltök minden állattartásra vonatkozó passzust és akkor a helyi rendelkezések érvényesek rád is!

2012. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem lett tőle nyugodtabb az életem.

Azt még elfelejtettem említeni, hogy a társasházi SZMSZ 1998-as, ami nem tudom számít-e?

2012. aug. 9. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!