Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki először ülte meg szőrén a...

Aki először ülte meg szőrén a lovat annak is ápolásra szorult utána a hátsója?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én ma ültem először szőrén, ügettem is és a vágtát is kipróbáltam mert nagyon érdekelt, hogy milyen. VALAMI CSODÁS VOLT így szabadon megülni a lovat :)


Viszont a gerince nagyon meg meg ütötte a farcsontomat meg a szemérem csontomat... elől nem oylan vészes a fájás, de a hátsó felem betadinos orvoslásra szorul :$ :P


Én arra gondolok, hogy a gatya meg a bugyi valahogy bevághatott, mert olyan fájásom van mint mikor szőnyeg kidörzsöli az ember bőrét...


Legközelebb elkerülendő ezt a kis kellemetlenséget, mit tegyek, vagy vegyek magamra, vagy hogy üljek... nagyon szeretnék még így ülni a lovon.


2012. szept. 29. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Elődordul hogy amíg nem szokod meg a szőrén lovaglást addig utána kellemetlen lehet.. :-)

Azt javaslom hogy amíg bele nem jössz addig tegyél fel rá egy nyeregalátétet, a nyeregalátétbe pedig fűzz bele egy gumis hevedert, és úgy ülj fel. :) Lényegesen puhább lesz, később pedig elhagyható.

2012. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Gebe a lovad, adj neki több zabot! Én még sosem éreztem a ló gerincét, amikor szőrén ültem rajta. :)
2012. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a gebeségtől függ,lehet,hogy a marja túl magasan van...pedig épp vemhes kanca volt.Szóval a soványság nem a legfontosabb kizáró ok,de ajánlom:Etesd jobban,csak ne lucernával,jó?
2012. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

*amin én lovagoltam az volt vemhes,nem az övé XD

2012. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, nem az enyém a ló, iskola ló. Ránézésre nem tűnik gebének, egészen jó húsban van, csak vékony testalkatú... nem tudom szélesebb hátú lovon könnyebb szőrén menni vagy a vékonyabb lovakon?
2012. szept. 29. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Szélesebb hátú, jó húsban lévő lovakon, és hidegvérűeken kényelmesebb szőrén, mert nem áll ki úgy a gerince, és a marja. :)
2012. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jól van, köszi :) Van egy jó széles hátú, nem fajtatiszta ló a lovardában, ő biztos kényelmesebb akkor ilyen szempontból.

Mert ha ő rajta ülök (felnyergelt állapotában) után mindig izomlázam lesz, olyan széles terpeszbe kerül a lábam :)


Akin meg most szőrén voltam, ő rajta kényelmes nyereggel lenni, mert jobban rá tudok szoritani a combommal...

2012. szept. 30. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!